Постанова № 16126218, 07.06.2011, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.06.2011
Номер справи
2а-46753/09/1670
Номер документу
16126218
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 червня 2011 року м.ПолтаваСправа № 2а-46753/09/1670 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Чеснокової А.О.,

при секретарі Пшенишному В.С.,

за участю:

представника позивача - Кадишевої О.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекціїдо Товариства з обмеженою відповідальністю "Фан-сервіс"про стягнення податкового боргу, -

В С Т А Н О В И В:

02 вересня 2009 року позивач Кременчуцька об'єднана державна податкова інспекціязвернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Фан-сервіс"про стягнення податкового боргу у розмірі 18080,00 грн.

В обґрунтування вимог позивач посилався на порушення відповідачем пунктів 1, 2 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", виявлені проведеними позивачем перевірками та зафіксованими в актах, на підставі яких прийняті рішення від 17 квітня 2009 року № 0003602303/1294 та № 0003592303/1293, від 24 квітня 2009 року № 0004022303/1358, від 28 квітня 2009 року № 0004232303/1387 та № 0004242303/1386, від 12 травня 2009 року № 0004532303/1485, від 19 травня 2009 року № 0004852303/1638, від 25 травня 2009 року 0005022303/1666, від 01 червня 2009 року № 0005352303/1738 та № 0005342303/1737, від 21 липня 2009 року № 0006792303/2337 та № 0006782303/2336 про застосування штрафних (фінансових) санкцій на загальну суму 18080,00 грн. Сума заборгованості по зазначеним рішенням є узгодженою, проте на дату розгляду справи у суді не сплачена.

Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав та просив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не зявився, про причини неявки суду не повідомив, про час, дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Судова повістка, направлена за адресою вул. вул. Красіна, 40, кв. 23, м. Кременчук, 39600, повернулась з поштовою відміткою "за закінченням терміну зберігання".

Разом з тим, ТОВ "Фан-сервіс" зареєстроване саме за цією адресою.

Частиною 4 статті 33 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.

Відповідно до частини 11 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, про можливість вирішення справи на підставі наявних в ній доказів.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши та дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, приходить до наступних висновків.

Судом встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю “Фан-сервіс” є юридичною особою (свідоцтво про державну реєстрацію серії АОО № 127315, ідентифікаційний код 33588919), ідентифікаційний код 33588919.

У період з 30 березня 2009 року по 19 червня 2009 року працівниками різних підрозділів Державної податкової служби у відповідності з вимогами Методичних рекомендацій щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної податкової служби України при організації та проведенні перевірок платників податків, затверджених наказом ДПА України від 27.05.2008 року № 355, проведено перевірки діяльності відокремлених структурних підрозділів підприємства на території різних регіонів України, за наслідками яких були прийняті відповідні рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій.

Із матеріалів справи встановлено, що при здійсненні працівниками державної податкової служби перевірок в залах гральних автоматів, належних позивачу, знаходилися гральні автомати, які перебували у робочому режимі та були підключені до електромережі, надавалися послуги з продажу кредитів на гральних автоматах. В залах гральних автоматів знаходилися зареєстровані, опломбовані та переведені у фіскальним режим роботи реєстратори розрахункових операцій, через які проводились розрахунки із споживачами.

В ході перевірок працівниками податкової служби було щодо кожного перевіреного обєкту встановлено порушення позивачем пунктів 1, 2 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а саме не було забезпечено проведення розрахункових операцій на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, та не роздруковане і не видано розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

За результатами проведених перевірок були прийняті рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 17 квітня 2009 року № 0003602303/1294 та №0003592303/1293, від 24 квітня 2009 року № 0004022303/1358, від 28 квітня 2009 року №0004232303/1387 та № 0004242303/1386, від 12 травня 2009 року № 0004532303/1485, від 19 травня 2009 року № 0004852303/1638, від 25 травня 2009 року 0005022303/1666, від 01 червня 2009 року № 0005352303/1738 та № 0005342303/1737, від 21 липня 2009 року №0006792303/2337 та № 0006782303/2336 на загальну суму 18080,00 грн.

Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 24 квітня 2009 року №0004022303/1358, від 28 квітня 2009 року № 0004242303/1386, від 12 травня 2009 року №0004532303/1485, від 19 травня 2009 року № 0004852303/1638, від 25 травня 2009 року 0005022303/1666 позивач оскаржував до суду, внаслідок чого 26 листопада 2009 року провадження у справі зупинене до набрання законної сили судовим рішенням у адміністративній справі № 2а-45874/09/1670 за позовом ТОВ "Фан-сервіс" до Кременчуцької ОДПІ про визнання нечинними рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій.

Постановою Полтавського окружного адміністративного суду від 22 липня 2010 року у справі № 2а-45874/09/1670, залишеною без змін ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 05 квітня 2011 року, адміністративний позов задоволено частково - рішення Кременчуцької ОДПІ про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0003192303/1867 від 17 червня 2008 року, № 0003202303/1868 від 17 червня 2008 року, №0003212303/1869 від 17 червня 2008 року, № 0003222303/1870 від 17 червня 2008 року, №0003232303/1871 від 17 червня 2008 року, № 0003972303/2066 від 15 липня 2008 року, №0003982303/2067 від 15 липня 2008 року, № 0003992303/2068 від 15 липня 2008 року, №0004002303/2069 від 15 липня 2008 року, № 0004012303/2070 від 15 липня 2008 року визнано протиправними та скасовано, позовні вимоги в частині оскарження рішень Кременчуцької ОДПІ про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0005572303/2703 від 18 вересня 2008 року, № 0003772303/2012 від 09 липня 2008 року, №0005592303/2705 від 18 вересня 2008 року, № 0005622303/2732 від 22 вересня 2008 року, № 0005562303/2702 від 18 вересня 2008 року, № 0005772303/2755 від 29 вересня 2008 року залишено без розгляду. В іншій частині позовних вимог відмовлено.

Зазначена постанова набрала законної сили 05 квітня 2011 року.

Судом встановлено, що за наслідками розгляду справи судами першої та апеляційної інстанцій перевірена правомірність проведення перевірок, надано оцінку спірним рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій, визнано їх обґрунтованими та такими, що відповідають чинному законодавству.

Відповідно до частини 1 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

При перевірці обставин невиконання відповідачем своїх зобовязань по сплаті штрафних (фінансових) санкцій у встановлений законодавством строк та на дату судового розгляду справи та наявності у позивача права вимоги на стягнення вказаних видів платежів у судовому порядку за рішеннями про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 17 квітня 2009 року № 0003602303/1294 та № 0003592303/1293, від 28 квітня 2009 року №0004232303/1387, від 01 червня 2009 року № 0005352303/1738 та № 0005342303/1737, від 21 липня 2009 року № 0006792303/2337 та № 0006782303/2336, судом встановлено наступне.

Згідно пунктів 1 та 2 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (в редакції, чинній на момент виникнення спірних відносин) суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Згідно статті 2 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" реєстратор розрахункових операцій - пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг). До реєстраторів розрахункових операцій відносяться: електронний контрольно-касовий апарат, електронний контрольно-касовий реєстратор, комп'ютерно-касова система, електронний таксометр, автомат з продажу товарів (послуг) тощо.

Автомат з продажу товарів (послуг) - реєстратор розрахункових операцій, який в автоматичному режимі здійснює видачу (надання) за готівкові кошти або із застосуванням платіжних карток, жетонів тощо товарів (послуг) і забезпечує відповідний облік їх кількості та вартості.

Оскільки гральні автомати, які були предметом перевірки, надають гральні послуги в автоматичному режимі, суд приходить до висновку, що вони є одним із видів реєстратора розрахункових операцій в розмінні статті 2 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".

Статтею 11 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" встановлено, що терміни переведення суб'єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій встановлюються Кабінетом Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади з питань економічної політики, Державної податкової адміністрації України та Національного банку України.

Пунктом 6 додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 07.02.2001 року № 121 "Про терміни переведення суб'єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій", в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 07.06.2006 року № 803 "Про внесення зміни у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2001 р. № 121", встановлено термін переведення суб'єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій за формою діяльності - використання гральних автоматів до 31 грудня 2006 року.

Таким чином, з 01 січня 2007 року на субєктів господарювання, які надають послуги з використанням гральних автоматів, покладено обов'язок здійснювати облік розрахункових операцій із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій.

Наказом Державної податкової адміністрації України від 1 липня 2008 року № 430 “Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій у новій редакції” (наказ втратив чинність згідно з наказом Державної податкової адміністрації України від 10 вересня 2008 року № 581) до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій було включено комп'ютерно-касову систему “Фіскал”, яка призначена для фіскалізації гральних автоматів, оснащених фіскальною функцією.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що з 01 липня 2008 року відповідач зобов'язаний використовувати комп'ютерно-касову систему “Фіскал” у гральних автоматах, а за неможливості встановлення фіскального блоку на наявні гральні автомати, не мав права надавати послуги через такі автомати.

Пунктами 1 та 2 статті 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" встановлена відповідальність за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції, зокрема, у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції; двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі застосування при здійсненні розрахункових операцій непереведеного у фіскальний режим роботи, незареєстрованого, неопломбованого або опломбованого з порушенням встановленого порядку реєстратора розрахункових операцій.

Станом на дату розгляду справи у суді відомості щодо сплати відповідачем заборгованості відсутні.

Таким чином, позивач правомірно звернувся до суду з вимогою про стягнення з ТОВ "Фан-сервіс" штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 18080,00 грн.

У відповідності до пункту 11 статті 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 72, 94, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції до Товариства з обмеженою відповідальністю "Фан-сервіс" про стягнення податкового боргу - задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Фан-сервіс" (ідентифікаційний номер 33588919, вул. Красіна, 40, м. Кременчук, Полтавська область, 39600) штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, за порушення норм обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі в сумі 18080 грн. 00 грн. /вісімнадцять тисяч вісімдесят/ гривень 00 коп. на р/р № 31111104700008, код платежу 3021080900, одержувач УДК у м. Кременчук Полтавської області, код 34698778, банк одержувача: ГУДК України у Полтавській області, МФО 831019.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови виготовлено 14 червня 2011 року.

СуддяА.О. Чеснокова