ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
31 травня 2011 р. Справа №2а-4960/11/0170/11 об 11 годині 15 хвилин Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі судді Москаленка С.А., при секретарі Фурлетовій Г.Ю., розглянувши
у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Управління Пенсійного фонду України у Красноперекопському районі АР Крим
до фізичної особи підприємця ОСОБА_1
про стягнення штрафних санкцій,
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України у Красноперекопському районі АР Крим звернулося до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим із адміністративним позовом до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафних санкцій в сумі 170,00грн.
Позовні вимоги мотивовано тим, що відповідачем у встановлений законом строк не сплачуються штрафні санкції за несвоєчасне надання відомостей до системи персоніфікованого обліку.
Представник позивача у судове засідання не зявився про дату, час і місце судового засідання повідомлений належним чином судовою повісткою, надав суду клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Відповідач явку представника у судове засідання не забезпечив, про день та місце розгляду справи повідомлен належним чином судовою повісткою, про поважність причин неприбуття у судове засідання суд не повідомив.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим про закінчення підготовчого провадження і призначення справи до судового розгляду від 29.04.2011р. відповідачу було запропоновано надати письмові заперечення на адміністративний позов, а також всі наявні документи та матеріали, які можуть бути використані, як докази у справі.
Згідно ч.6 ст.71 КАС України, якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.
За таких обставин, суд вважає можливим розглянути справу на основі наявних в ній доказів за відсутністю незявившихся представників сторін.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з наступних підстав.
Відповідач є фізичною особою підприємцем, та знаходиться на обліку в УПФУ у Красноперекопському районі АР Крим як платник внесків на загальнообовязкове пенсійне страхування.
Відповідно до частини 1 та 2 статті 5 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» № 1058-ІV від 09.07.2003 року (тут і далі Закон № 1058-ІV, в редакції на момент виникнення спірних правовідносин) всі відносини, які виникають між субєктами системи загальнообовязкового державного пенсійного страхування регулюються виключно зазначеним законом, яким також визначаються порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками, організація та порядок здійснення управління в системі загальнообовязкового державного пенсійного страхування.
Згідно з п.1 частини 1 статті 14 Закону № 1058-ІV страхувальниками визнаються роботодавці підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру. Частиною 1 статті 15 Закону № 1058-ІV визначено, що платниками страхових внесків є страхувальники, зазначені у статті 14 Закону.
Відповідно до п.5 статті 14 Закону № 1058- IV страхувальниками також є застраховані особи, зазначені у п.3 статті 11 Закону № 1058- IV фізичні особи - субєкти підприємницької діяльності.
Відповідно до п.п. 2.1.3 п. 2.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за № 64/8663 (далі Інструкція) фізичні особи - субєкти підприємницької діяльності, у тому числі, що обрали особливий спосіб оподаткування є платниками страхових внесків.
Згідно з п. 4 частини 2 статті 17 Закону № 1058- IV страхувальник зобовязаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом.
Відповідно до частини 1 статті 21 Закону № 1058-ІV органи Пенсійного фонду ведуть облік усіх застрахованих осіб та персоніфікований облік страхових внесків.
Постановою правління Пенсійного фонду України від 10.06.2004 року № 7-6 затверджено Порядок формування та надання органам Пенсійного фонду України відомостей про застрахованих осіб, що використовуються в системі загальнообовязкового державного пенсійного страхування, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 10.08.2004 року № 1000/9599 (далі - Порядок).
Пунктом 1.1 Порядку врегульовано правила формування та надання до органів Пенсійного фонду відомостей про застрахованих осіб, які використовуються в системі загальнообовязкового державного пенсійного страхування.
Пунктом 1.3. Порядку передбачено обовязок страхувальників один раз на рік до 1 квітня поточного року згідно із затвердженим графіком подавати до територіального органу Пенсійного фонду за місцем реєстрації комплект документів первинної звітності до системи персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб за попередній рік.
Відповідно до п.5 ч.9.статті 106 Закону № 1058- IV та п.1.5 Порядку за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою, або подання недостовірних відомостей, що використовується в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення 20 відсотків зазначених сум та не менше двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. При цьому виноситься рішення.
Відповідачем своєчасно не надані відомості до системи персоніфікованого обліку за 2009р., про що складено акт №3226/04-05 від 06.05.2010р., який вручено відповідачу, про що свідчить його особистий підпис (а.с.6).
28.07.2010р. Управлінням Пенсійного фонду України у Красноперекопському районі АР Крим винесене рішення №583 про застосування фінансових санкцій за несвоєчасне надання відомостей до системи персоніфікованого обліку у строки, встановлені законодавством, згідно якого до відповідача застосовані фінансові санкції у розмірі 170,00грн.
Заборгованість зі сплати фінансових санкцій в сумі 170,00 гривень у 10-денний строк, передбачений абз.2 ч.13 статті 106 Закону № 1058- IV відповідачем не погашена. Таким чином за відповідачем склалась заборгованість із сплати штрафних санкцій у сумі 170,00грн.
Відповідно до п.5,6 п.7 Розділу VІІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» N 2464-VI від 08.07.2010р., який набрав чинності з 01.01.2011р. стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.
На період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку про обґрунтованість вимог позивача про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 у розмірі 170,00грн., у звязку із чим, позовні вимоги підлягають задоволенню повністю
Згідно з п.34 ст.4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про сплату державного мита» від 21.01.1993 року №7-93, органи Пенсійного фонду України звільнені від сплати державного мита.
В судовому засіданні, що відбулося 31.05.2011р. були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ч. 3 ст. 160 КАС України постанову складено 06.06.2011 року.
На підставі викладеного, керуючись статтями 94, 158, 159, 160, 163 КАС України,
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 АДРЕСА_1 ІН НОМЕР_1) заборгованість зі сплати фінансових санкцій в сумі 170 (сто сімдесят) гривень 00 коп. за несвоєчасне подання відомостей до системи персоніфікованого обліку за 2009р. на користь Управління Пенсійного фонду України у Красноперекопському районі АР Крим (р/р 2560270446112 у КРУ ВАТ «Державний Ощадний банк України», МФО 324805, ОКПО22300375).
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Москаленко С.А.