Єдиний державний реєстр судових рішень ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 201
РІШЕННЯ
Іменем України
22.02.2011Справа №5002-26/143-2011 За позовом Республіканського комітету АР Крим з охорони навколишнього природного середовища (95022, м. Сімферополь, вул. Кечкеметська, 198)
до відповідача Кормівської сільської ради (96331, Первомайський район, с. Кормове, вул. Шкільна, 4)
про стягнення 522,57 грн.
Суддя О.Л. Медведчук
Представники:
від позивача ОСОБА_1, представник, довіреність №05/1 від 02.07.2010р.,
від відповідача не зявився.
Обставини справи: Республіканський комітет АР Крим з охорони навколишнього природного середовища звернувся до господарського суду АР Крим з позовною заявою про стягнення з Кормівської сільської ради на користь держави в дохід місцевого бюджету с. Кормове шкоди у розмірі 522,57 грн.
Позовні вимоги мотивовано тим, що в ході перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства було виявлено несанкціоноване складування побутових відходів та відходів тваринництва, в наслідок чого державі було заподіяно збиток, який підлягає відшкодуванню.
Розгляд справи відкладався.
У судове засідання, яке відбулося 22.02.2011р., зявився представник позивача та підтримав позовні вимоги у повному обсязі.
Відповідач у жодне судове засідання явку представника не забезпечив, про день, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином та отримував судову кореспонденцію, про що свідчить відмітка особи відповідача на поштовому повідомлені (а. с. 21). До дня судового засідання відповідач направив до суду заяву (вх. №6307 від 17.02.2011р.), згідно якої погоджується з позовними вимогами та не заперечує проти розгляду справи без участі його представника.
У звязку з наведеним суд вважає за можливе розгляд справи без участі відповідача за наявними матеріалами відповідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд
ВСТАНОВИВ:
Управлінням екологічної інспекції Перекопського регіону Республіканського комітету АР Крим з охорони навколишнього природного середовища було проведено перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства підприємством відповідача, про що складено відповідний акт від 17 березня 2009 року, який отримано Головою Кормівської сільської ради Кохановським О.Н.
З акту перевірки вбачається, що на території села Тихоновка розкидано легкі фракції п/ет, біля приватних домоволодінь складуються побутові відходи та відходи тваринництва в невстановлених місцях, а саме за адресами: вул. Верхня, 5 звалище відходів тваринництва розміром 7,5м на 5,9м та висотою 0,5м, загальна площа звалища складає 44,25м2, обємом 22,125м3 та вул. Верхня, 9 звалище побутових відходів розміром 5,2м на 4,8м та висотою 0,8м, загальна площа звалища складає 24,96м2, обємом 19,968м3.
На підставі акту перевірки від 17 березня 2009 року Управлінням екологічної інспекції Перекопського регіону Республіканського комітету АР Крим з охорони навколишнього природного середовища 17.03.2009р. винесено припис, який прийнято до виконання Головою Кормівської сільської ради Кохановським О.Н.
У відношенні землевпорядника Кормівської сільської ради Муртазаєвої Е.Ш. було складено протокол про адміністративне правопорушення №005973-061/82 від 30.04.2009р. та винесено постанову від 05.05.2009р., якою Муртазаєву Е.Ш. визнано винною у скоєні адміністративного правопорушення та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 85,00 грн.
Відповідно до ст. 33 Закону України «Про відходи» та статті 55 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», розміщення відходів дозволяється лише при наявності спеціального дозволу у межах встановлених лімітів в місцях, визначених органами місцевого самоврядування з урахуванням вимог земельного законодавства. Несанкціоноване скидання та розміщення на територіях міст та інших населених пунктів забороняється.
На суб'єктів господарської діяльності у сфері поводження з відходами статтею 17 Закону України «Про відходи» покладено обов'язок, зокрема, не допускати зберігання та видалення відходів в несанкціонованих місцях або обєктах, здійснювати контроль за станом місць або обєктів розміщення власних відходів.
Відповідачем не дотримано встановленого обовязку, чим завдано шкоди навколишньому природному середовищу.
Відповідно ст. ст. 17, 43 Закону України «Про відходи», підприємства, установи, організації та громадяни України, а також іноземні юридичні і фізичні особи та особи без громадянства зобов'язані відшкодувати шкоду, заподіяну навколишньому природному середовищу внаслідок порушення встановлених правил поводження з відходами, відповідно до законодавства України.
Статтею 68 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» визначено, що застосування заходів дисциплінарної, адміністративної або кримінальної відповідальності не звільняє винних від компенсації шкоди, заподіяної забрудненням навколишнього природного середовища та погіршенням якості природних ресурсів.
Сума шкоди заподіяна відповідачем складає 522,57 грн. та визначена у розрахунку позивача на підставі Методики визначення розміру шкоди, зумовленої забрудненням і засміченням земельних ресурсів через порушення природоохоронного законодавства, яка затверджена наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України № 171 від 27.10.1997р.
Доказів на спростування відомостей, наведених у акті перевірки від 06-08.07.2010р., наявності відповідних дозволів та доказів сплати суми завданого збитку відповідачем суду не надавалось.
За викладених обставин суд доходить висновку, що позовні вимог обґрунтовані, підтверджуються матеріалами справи та підлягають задоволенню у повному обсязі.
Оскільки спір виник в наслідок неправильних дій відповідача, судові витрати по сплаті державного мита та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу підлягають покладенню саме на нього відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Кормівської сільської ради (96331, Первомайський район, с. Кормове, вул. Шкільна, 4, ідентифікаційний код 04369305) на користь держави в дохід с. Кормове (р/р 33110331700220, одержувач: Державний бюджет с. Кормове, 24062100, банк одержувача: ГУ ДКУ в АРК, м. Сімферополь, МФО 824026, ЗКПО 34740583, шкода з екології) шкоду в сумі 522,57 грн.
3. Стягнути з Кормівської сільської ради (96331, Первомайський район, с. Кормове, вул. Шкільна, 4, ідентифікаційний код 04369305) у дохід державного бюджету (р/р 31115095700002, МФО 824026, ЗКПО 34740405, код платежу 22090200, в банку одержувачу: ГУ ДКУ в АРК м. Сімферополь, одержувач: Держбюджет м. Сімферополь) державне мито у розмірі 102,00 грн.
4. Стягнути з Кормівської сільської ради (96331, Первомайський район, с. Кормове, вул. Шкільна, 4, ідентифікаційний код 04369305) у дохід державного бюджету (р/р 31214264700002; отримувач: Державний бюджет м. Сімферополь; код платежу: 22050003; ЄДРПОУ 34740405; банк одержувача: ГУ ДКУ в АР Крим, м. Сімферополь) 236,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Видати накази після набрання рішенням законної сили.
Повне рішення складено 28.02.2011р.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки КримМедведчук О.Л.