Постанова № 16092677, 18.05.2011, Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Дата ухвалення
18.05.2011
Номер справи
2а-930/11/2770
Номер документу
16092677
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

Іменем України

18.05.11Справа №2а-930/11/2770 Окружний адміністративний суд міста Севастополя у складі:

суддя Водяхін С.А.,

секретар Сингаєвська, І.С.,

за участю:

представника позивача Регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м. Севастополі ОСОБА_1, довіреність №304919/32-109 від 01 грудня 2010 року, службове посвідчення УСВ №055471, видано 30 листопаду 2009 року;

представника відповідача Приватного підприємства «Рада Севастополь»- у судове засідання не зявився, повідомлявся належним чином, причин неявки або поважності причин суду не повідомив,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів державної податкової адміністрації України у місті Севастополі до Приватного підприємства «Рада Севастополь»про стягнення заборгованості,

В С Т А Н О В И В :

У березні 2011 року Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів державної податкової адміністрації України у місті Севастополі звернулось до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з позовом до Приватного підприємства «Рада Севастополь»про стягнення заборгованості зі сплати фінансових санкцій у розмірі 1700 гривень 00 копійок.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Регіональним управлінням департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м. Севастополі були застосовані до відповідача штрафні (фінансові) санкції за порушення вимог Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», але відповідач, у порядку та в строки, встановлені діючим законодавством, суму штрафних (фінансових) санкцій до бюджету не сплатив.

У судовому засіданні представник позивача наполягав на задоволенні позову.

Відповідач явку повноважного представника у судове засідання не забезпечив. Був неодноразово повідомлений про час розгляду справи згідно вимог глави 3 Кодексу адміністративного судочинства України за місцем реєстрації юридичної особи, яка є місцем здійснення підприємницької діяльності, та за місцем розташування торгівельного обєкту, яке належить ПП «Рада Севастополь».

Згідно вимог статті 45 Закону України від 15.02.2003р. № 7550-IV “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”, проведення змін щодо місця реєстрації юридичної особи здійснюються нею, шляхом подання даних державному реєстратору для внесення змін до Єдиного державного реєстру. Даних про зміну місця реєстрації відповідача матеріали справи не містять. Оскільки до повноважень адміністративних судів не віднесено встановлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб, учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій, суд вважає, що примірники повідомлень про вручення рекомендованої кореспонденції, які повернуті органами поштового звязку з позначкою «за зазначеною адресою не значиться», «за закінченням термну зберегання», можуть вважатися належними доказами виконання адміністративним судом обовязку щодо повідомлення учасників судового процесу про вчинення цим судом певних процесуальних дій. Тому суд розглядає справу у відсутність представника відповідача за наявними у справі матеріалами.

Заслухавши доводи представника позивача, встановивши обставини справи, дослідивши докази, якими обґрунтовуються позовні вимоги, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що Приватне підприємство «Рада Севастополь»14 червня 2010 року зареєстровано Нахімовською районною державною адміністрацією м. Севастополя як юридична особа, ідентифікаційний номер 37126906, місце знаходження: 99001, м. Севастополь, вул. Г. Севастополя, б. 56, кв. 27 (а.с. 10).

28 жовтня 2010 року співробітниками Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів державної податкової адміністрації України у місті Севастополі на підставі наказу виконуючого обовязки начальника Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів державної податкової адміністрації України у місті Севастополі від 28 жовтня 2010 року № 222 та направлення на проведення позапланової виїзної перевірки від 28 жовтня 2010 року № 222 була проведена перевірка додержання приватним підприємством «Рада Севастополь»вимог чинного законодавства України, обовязкових до виконання при здійсненні господарської діяльності, яка підлягає ліцензуванню.

У ході перевірки виявлене порушення вимог статті 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме: на торгівельному обєкті кафе, яке розташоване за адресою: місто Севастополь, вул. Леніна, 55, та належить відповідачу, 28 жовтня 2010 року о 16 годині 10 хвилин перевіркою був встановлений факт зберігання у кафе алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка: шампанське «Советське Севастопольське сухе», ємкістю 0,75 л., виробництва ДП «Севастопольський винзавод»м. Севастополь, вул. Портова, 8, код 00412027, ліцензія 259, у кількості 2 пляшок за ціною 90 гривень 00 копійок за кожну.

Перевірка проведена у присутності адміністратору кафе ОСОБА_2

Вказані факти документально зафіксовані актом перевірки про результати позапланової виїзної перевірки з питань додержання субєктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обовязковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами від 28 жовтня 2010 року за № 219/3201/37126906, який підписаний адміністратором кафе ОСОБА_2 без зауважень (а.с. 6-7). До того ж останньою надані пояснення, відповідно до яких адміністратором підтверджується факт відсутності на 2 пляшках шампанського марок акцизного збору (а.с. 8).

05 листопаду 2010 року на підставі акту перевірки від 28 жовтня 2010 року № 219/3201/37126906 начальником Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів державної податкової адміністрації України у місті Севастополі було прийнято рішення № 270568-0003-32-036 про застосування до відповідача фінансової санкції у розмірі 1700 гривень 00 копійок, яке було отримано директором приватного підприємства «Рада Севастополь»05 листопаду 2010 року, про що свідчить його підпис на зазначеному рішенні (а.с. 9).

Рішення про застосування штрафних санкцій відповідачем не оскаржувалось.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07 серпня 2001 року № 940 “Про заходи щодо посилення державного контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та справлянням акцизного збору”, Регіональне управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у місті Севастополі забезпечує виконання завдань щодо реалізації державної політики у сфері виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, здійснення міжгалузевої координації, зокрема здійснює контролю за додержанням законодавства у сфері виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів.

Статтею 11 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” (далі - Закон), передбачені вимоги до маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Так, штриховий код повинен бути нанесений на видиму сторону етикетки, або контретикетки, або пляшки (іншого посуду). Дата виготовлення продукції повинна бути зазначена на видимій стороні етикетки, або контретикетки, або корка, або пляшки (іншого посуду) (абзац тринадцятий частини другої статті 11 Закону).

Абзацом 15 частини другої статті 17 Закону встановлено що, до субєктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.

Проаналізувавши вказані норми діючого законодавства та встановивши фактичні обставини справи, суд приходить до висновку про правомірність прийнятого Регіональним управлінням департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у місті Севастополі рішення про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій.

Відповідно до пункту 10 «Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 № 790, фінансові санкції підлягають перерахуванню субєктами господарювання до Державного бюджету України у тридцятіденний термін з дня прийняття рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Проте, у порушення зазначеної норми відповідачем сума штрафних санкцій у розмірі 1700,00 грн. до теперішнього часу не сплачена.

У разі невиконання субєктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду (частина пята статті 17 Закону).

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Регіонального управління Департаменту контролю до виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів державної податкової адміністрації України у місті Севастополі підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України,

П О С Т А Н О В И В :

Позов задовольнити.

Стягнути з Приватного підприємства «Рада Севастополь»(ІПН 37126906, 99001, м. Севастополь, вул. Г. Севастополя, б. 56, кв. 27) на користь Регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м. Севастополі (вул. Кулакова, 37, м. Севастополь, 99011, реквізити для сплати санкцій: р/р 31119106700008 в Управлінні Державного казначейства України у м. Севастополі, отримувач бюджет Нахімовського району міста Севастополя, код платежу 21081100, ідентифікаційний код 24035606, МФО 824509) заборгованість зі сплати фінансових санкцій у розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп.

Постанова набирає законної сили у порядку, встановленому ст. 254 КАС України, та може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені ст. 186 КАС України.

Постанова не набрала законної сили.

Відповідно до частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України повний текст постанови складений 23 травня 2011 року.

.

СуддяС.А. Водяхін