Постанова № 16088466, 07.06.2011, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.06.2011
Номер справи
1298/09/2170
Номер документу
16088466
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 червня 2011 р. Справа № 2-а-1298/09/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бездрабка О.І., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом прокурора м.Херсона в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м. Херсоні до товариства з обмеженою відповідальністю "Стройтехніка" про стягнення штрафних санкцій,

встановив:

Прокурор м.Херсона в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м.Херсоні (далі - позивач) звернувся з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Стройтехніка" (далі - відповідач), в якому просить стягнути з відповідача штрафні санкції згідно рішення Державної податкової інспекції у м.Херсоні № 0001322305 від 22.02.2007 р. в сумі 13200,20 грн.

Свої вимоги обґрунтовує тим, що в ході перевірки додержання законодавства при здійсненні господарської діяльності та проведенні розрахункових операцій відповідача, в магазині за адресою: м.Херсон, вул.9 Січня, 29 співробітниками ДПІ у м.Херсоні встановлено порушення законодавства та застосовано штрафні санкції згідно акту перевірки № 21220198/0235/089 від 20.02.2007 р.

Так, за проведення розрахункової операції без застосування реєстратора розрахункових операцій на загальну суму 340,30 грн., що є порушенням п.1 ст.3 Закону України "Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", TOB "Стройтехніка" нараховано штрафну санкцію 1701,50 грн. За невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі, яка зазначена у денному звіті реєстратора розрахункових операцій, що є порушенням п.13 ст.3 Закону України від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР, відповідно до ст.22 вказаного Закону та наказу ДПА України від 14.01.2002 р. № 20, TOB "Стройтехніка" нараховано штрафну санкцію в сумі 11498,70 грн.

Перевірку проведено в присутності касира, яка здійснювала розрахункові операції, надала пояснення та склала опис готівки. Остання ознайомилася з матеріалами перевірки та отримала другий примірник акту перевірки від 20.02.2007 р.

За результатами перевірки ДПІ у м.Херсоні винесено рішення про застосування штрафних санкцій до TOB "Стройтехніка" № 0001322305 від 22.02.2007 р. на суму 13200,20 грн., які на даний час відповідачем не сплачені.

До суду від прокурора надійшла заява про розгляд справи в порядку письмового провадження, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Представник Державної податкової інспекції у м.Херсоні надав до суду клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, про причини неявки суд не повідомив. Надав до суду заперечення, в яких вказує на те, що 20 лютого 2007 року працівниками ДПА у Херсонській області проведено перевірку TOB "Стройтехніка", за результатами якої складено акт від 20 лютого 2007 року. На підставі акта перевірки ДПІ у м. Херсоні прийнято рішення № 0001322305 від 22 лютого 2007 року про накладення на відповідача штрафних санкцій в розмірі 13200 грн. 20 коп. На думку відповідача зазначену перевірку проведено з порушенням Закону України "Про державну податкову службу в Україні", акт та рішення про застосування штрафних санкцій складено з порушеннями чинного законодавства.

Відповідно до ч.4 ст.128 КАС України у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Ці ж наслідки застосовуються у разі повторного неприбуття за таких самих умов відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог виходячи з наступного.

Судом встановлено, що 20 лютого 2007 року співробітниками Державної податкової адміністрації у Херсонській області на підставі направлень № 2238/235 та № 2251/235 від 10 лютого 2007 року, виданих головою ДПА у Херсонській області, проведено перевірку TOB "Стройтехніка" щодо контролю за дотриманням вимог чинного законодавства у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

За результатами перевірки складено акт за № 21220198/0235/089 від 20 лютого 2007 року, яким встановлено порушення позивачем п.п.1, 13 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а саме проведення розрахункової операції на суму 340 грн. 30 коп. без застосування реєстратора розрахункових операцій, а також невідповідність суми наявних готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів по розрахунковим квитанціям в розмірі 2299 грн. 74 коп.

На підставі акта перевірки ДПІ у м.Херсоні прийнято рішення № 0001322305 від 22 лютого 2007 року про застосування до відповідача штрафних санкцій в розмірі 13200 грн. 20 коп.

Суд вважає дії працівників ДПА України в Херсонській області по проведенню перевірки та застосуванню фінансових санкцій правомірними з наступних підстав.

Так, відповідно до ч.1 ст.15 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Згідно ч.3 ст.16 названого Закону планові або позапланові перевірки осіб, що використовують реєстратори розрахункових операцій, розрахункові книжки або книги обліку розрахункових операцій, здійснюються у порядку, передбаченому законодавством України.

На підставі ч.7 ст.11-1 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" позаплановими перевірками вважаються також перевірки в межах повноважень податкових органів, визначених законами України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", а в інших випадках - за рішенням суду.

Із врахуванням наведених норм законодавства України суд вважає, що проведення перевірки ДПА України в Херсонській області здійснено в межах повноважень податкових органів, визначених Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".

Як встановлено матеріалами справи, за результатами проведеної перевірки з питань дотримання позивачем вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" посадовими особами податкового органу складено акт за № 21220198/0235/089 від 20 лютого 2007 року та опис наявних готівкових коштів, що знаходяться на місці проведення розрахунків, які підписано без будь-яких зауважень касиром TOB "Стройтехніка" ОСОБА_1

В процесі перевірки посадовими особами податкового органу придбано товар на суму 340 грн. 30 коп. При проведенні розрахункової операції касиром не проведено зазначені грошові кошти в розмірі суми покупки через реєстратор розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункової операції. Особам, які отримували товар, не надано розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції, що є порушенням п.1 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". При цьому продавцем видано чек, з якого вбачається, що товар продано саме TOB "Стройтехніка".

Крім того, співробітниками податкового органу встановлено порушення п.13 ст.3 названого Закону, а саме невідповідність на 2299 грн. 74 коп. готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій.

Згідно п.1 ч.1 ст.17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" за рішенням відповідних органів державної податкової служби України у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій (у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки) до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг) (340 грн. 30 коп. х 5 = 1701 грн. 50 коп.).

Відповідно до ст.22 названого Закону у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність (2299 грн. 74 коп. х 5 = 11498 грн. 70 коп.).

Із врахуванням наведених вище положень Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" рішення Державної податкової інспекції у м.Херсоні від 22 лютого 2007 року № 0001322305 про застосування до позивача штрафних санкцій в розмірі 13200 грн. 20 коп. (1701 грн. 50 коп. - 11498 грн. 70 коп. = 13200 грн. 20 коп.) є обґрунтованим.

Оскільки на даний час відповідачем штрафні санкції не сплачено,. позовні вимоги прокурора підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст.ст.8, 9, 12, 19, 71, 158-163, 167 КАС України, суд -

постановив:

Позов задовольнити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Стройтехніка" (73003, м. Херсон, вул. 9 Січня, 29, 12, р/р 26066870822321 в ХФ АКБ СР "Укрсоцбанк", МФО 352015, код ЄДРПОУ 30769043) до державного бюджету (3021080900, р/р 31118104700002, одержувач Держказначейство у м. Херсоні, код ЗКПО 24104230 в установі банку УДК у Херсонській області, м. Херсон МФО 852010) 13200 (тринадцять тисяч двісті) грн. 20 коп. штрафних санкцій.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Бездрабко О.І.

кат. 8.1.4