Постанова № 16081203, 30.05.2011, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.05.2011
Номер справи
2а-1670/3613/11
Номер документу
16081203
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 травня 2011 року м.ПолтаваСправа № 2а-1670/3613/11 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Довгопол М.В.,

при секретарі Ворошилові Ю.В.,

за участю:

представника позивача - Фелоненка Г.Н.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у м. Полтавідо Приватного підприємства "АБС - 2"про стягнення податкового боргу, -

В С Т А Н О В И В:

27 квітня 2011 року Державна податкова інспекція у м. Полтавізвернулась до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Приватного підприємства "АБС - 2"про стягнення податкового боргу в загальному розмірі 1018 грн 45 коп., в тому числі по комунальному податку - 510 грн, по податку на прибуток - 508 грн 45 коп.

В обґрунтування своїх вимог позивач посилався на те, що за результатами проведених невиїзних документальних перевірок Приватного підприємства "АБС - 2" винесені наступні податкові повідомлення - рішення: № 0006571501/0 від 19.07.2010 року, яким відповідачу визначено податкове зобов'язання з податку на прибуток у розмірі 170 грн 00 коп., № 0011331501/0 від 09.11.2010 року, яким відповідачу визначено податкове зобов'язання з податку на прибуток у розмірі 170 грн 00 коп., № 0002981501/0 від 08.02.2011 року, яким відповідачу визначено податкове зобов'язання з податку на прибуток у розмірі 170 грн 00 коп., № 0005361505/0 від 29.07.2010 року, яким відповідачу визначено податкове зобов'язання з комунального податку у розмірі 170 грн 00 коп., № 0009061505/0 від 27.12.2010 року, яким відповідачу визначено податкове зобов'язання з комунального податку у розмірі 340 грн 00 коп..

Позивач зазначав, що відповідач ні в судовому, ні в адміністративному порядку вказані податкові повідомлення-рішення не оскаржив, податкове зобов'язання не сплатив, тому сума податкового боргу підлягає стягненню в судовому порядку.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги, просив задовольнити їх у повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не зявився. Клопотань про відкладення судового засідання не надсилав. Конверт із судовою повісткою, направлений відповідачу за адресою: вул. Калініна, б. 25, кв. 2, м. Полтава, повернувся до суду із відміткою "за закінченням терміну зберігання".

Відповідно до частини одинадцятої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України, розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Зважаючи на те, що доставка ухвали та повістки суду на адресу відповідача згідно із даними в ЄДР підтверджується підписом листоноші та печаткою поштового відділення, суд виконав свій обов'язок щодо повідомлення відповідача про розгляд справи.

Таким чином, суд вважає за можливе розглянути справу за даної явки.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши та дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, дійшов висновку про те, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що Приватне підприємство "АБС - 2" (код ЄДРПОУ 35521856) зареєстроване як юридична особа виконавчим комітетом Полтавської міської ради 13.11.2007 року. Відповідач є платником податку та взятий на податковий облік в Державній податковій інспекції в м. Полтаві 14.11.2007 року за № 20492.

Згідно із даними Державної податкової інспекції в м. Полтаві за відповідачем рахується заборгованість (з урахуванням переплати) з податку на прибуток в розмірі 508грн 45 коп., з комунального податку в сумі 510 грн 00 коп. Дана заборгованість в добровільному порядку відповідачем не сплачена.

Судом встановлено, що заборгованість відповідача з податку на прибуток виникла у звязку із наступними обставинами.

Працівниками Державної податкової інспекції в м. Полтаві 03.06.2010 року проведено невиїзну документальну перевірку з питання своєчасності подання відповідачем податкової звітності з податку на прибуток за 1 квартал 2010 року, за результатами якої складено акт № 5434/15-01/35521856 від 03.06.2010 року.

На підставі зазначеного акту перевірки, яким зафіксовано порушення відповідачем п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", п. 16.4 ст. 16 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", винесено податкове повідомлення рішення № 0006571501/0 від 19.07.2010 року, яким визначено податкове зобовязання з податку на прибуток в сумі 170 грн 00 коп.

Також, 17.09.2010 року працівниками Державної податкової інспекції в м. Полтаві проведено невиїзну документальну перевірку з питання своєчасності подання відповідачем податкової звітності з податку на прибуток за І півріччя 2010 року, за результатами якої складено акт № 8572/15-01/35521856 від 17.09.2010 року.

На підставі зазначеного акту, яким зафіксовано порушення відповідачем п. 16.4 ст. 16 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", винесено податкове повідомлення рішення № 0011331501/0 від 09.11.2010 року, яким визначено податкове зобовязання з податку на прибуток в розмірі 170 грн. 00 коп.

14.12.2010 року працівниками Державної податкової інспекції в м. Полтаві проведено невиїзну документальну перевірку з питання своєчасності подання відповідачем податкової звітності з податку на прибуток за 9 місяців 2010 року, за результатами якої складено акт № 12310/15-01/35521856 від 14.12.2010 року.

На підставі зазначеного акту, яким зафіксовано порушення відповідачем п. 16.4 ст. 16 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", винесено податкове повідомлення рішення № 0002981501/0 від 08.02.2011 року, яким визначено податкове зобовязання з податку на прибуток в розмірі 170 грн. 00 коп.

Податкові повідомлення-рішення № 0006571501/0 від 19.07.2010 року, № 0011331501/0 від 09.11.2010 року, № 0002981501/0 від 08.02.2011 року, направлялися на адресу відповідача засобами поштового зв'язку, проте, повертались з відміткою "за закінченням терміну зберігання" у зв'язку з чим складено акт від 31.08.2010 року, акт № 1040 від 22.12.2010 року, відповідно, про повернення направлених податкових повідомлень-рішень рекомендованими листами з повідомленням про вручення.

Згідно пп. 6.2.4 п. 6.2. ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (в редакції, яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин) у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

Відповідно до п. 58.3. статті 58 Податкового кодексу України у разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

З огляду на викладене податкові повідомлення-рішення № 0006571501/0 від 19.07.2010 року, № 0011331501/0 від 09.11.2010 року вважаються врученими з дати розміщення їх на дошці податкових оголошень, а податкове повідомлення-рішення № 0002981501/0 від 08.02.2010 року - з дати, зазначеної поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення .

Доказів на підтвердження факту оскарження вказаних повідомлень-рішень у встановленому законом порядку суду не надано, у зв'язку з чим визначені ними суми податкових зобов'язань вважаються узгодженими.

Із облікової картки платника податків вбачається, що сума податкового зобов'язання з податку на прибуток, визначена податковими повідомленнями-рішеннями, не була погашена відповідачем у встановлений Законом строк, тому несплачена узгоджена сума податкового зобов'язання з податку на прибуток з урахуванням наявної у відповідача переплати становить 508 грн 45 коп.

Згідно з п.п. 5.4.1. п. 5.4. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковим боргом є сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплачена у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Таким чином, сума несплаченого відповідачем зобов'язання з податку на прибуток у розмірі 508 грн 45 коп. є податковим боргом.

Що стосується заборгованості відповідача із комунального податку, судом встановлено наступне.

На підставі проведеної 09.06.2010 року невиїзної документальної перевірки з питання своєчасності подання відповідачем податкового розрахунку комунального податку за 1 квартал 2010 року складено акт № 5819/1505/35521856 від 09.06.2010 року, яким зафіксовано порушення відповідачем п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", п. 2.5 Положення про комунальний податок, затвердженого рішенням сьомої сесії Полтавської міської ради п'ятого скликання від 12.09.2006 року. Податковим повідомленням-рішенням Державної податкової інспекції в м. Полтаві № 0005361505/0 від 29.07.2010 року відповідачу визначено податкове зобовязання з комунального податку в сумі 170 грн 00 коп.

27.12.2010 року працівниками Державної податкової інспекції у м. Полтаві проведена невиїзна документальна перевірка з питання своєчасності подання відповідачем податкового розрахунку комунального податку за 2 та 3 квартали 2010 року, за наслідками якої складено акт № 12804/1505/35521856 від 27.12.2010 року, яким зафіксовано порушення відповідачем п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", п. 2.5 Положення про комунальний податок, затвердженого рішенням сьомої сесії Полтавської міської ради п'ятого скликання від 12.09.2006 року. Податковим повідомленням-рішенням Державної податкової інспекції в м. Полтаві № 0009061505/0 від 27.12.2010 року відповідачу визначено податкове зобовязання з комунального податку в сумі 340 грн 00 коп.

Податкові повідомлення-рішення № 0005361505/0 від 29.07.2010 року, № 0009061505/0 від 27.12.2010 року направлялись на адресу відповідача засобами поштового зв'язку, проте, повернулись із відміткою "за закінченням терміну зберігання", про що складені акти № 546 від 06.09.2010 року, № 902 від 09.02.2011 року відповідно, про повернення направленого податкового повідомлення-рішення рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

Згідно пп. 6.2.4 п. 6.2. ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" зазначені податкові повідомлення-рішення вважаються врученими з дати розміщення їх на дошці податкових оголошень.

Відповідно до п. 58.3 статті 58 Податкового кодексу України у разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

Доказів на підтвердження факту оскарження зазначених вище повідомлень-рішень у встановленому законом порядку суду не надано, у зв'язку з чим визначена ними сума податкового зобов'язання вважається узгодженою.

Разом з тим, із облікової картки відповідача вбачається, що сума податкового зобов'язання з комунального податку згідно вказаних податкових повідомлень-рішень, не була погашена відповідачем у встановлений Законом строк, тому несплачена узгоджена сума податкового зобов'язання з комунального податку становить 510 грн 00 коп.

Згідно з п.п. 5.4.1. п. 5.4. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Таким чином, сума несплаченого відповідачем зобов'язання з комунального податку у розмірі 510 грн 00 коп. є податковим боргом.

Згідно з п. 6.2.1 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами " №2181-ІІІ від 21.12.2000 року у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

На виконання ст. 6 зазначеного Закону Державною податковою інспекцією в м. Полтаві винесено першу податкову вимогу № 1/1717 від 08 жовтня 2010 року та другу податкову вимогу № 2/2207 від 20 грудня 2010 року, які розміщені на дошці податкових оголошень.

Відповідно до пп. 6.2.4. п. 6.2 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкові вимоги вважаються врученими відповідачу.

Таким чином, беручи до уваги вищевикладені обставини, суд вважає, що позовні вимоги Державної податкової інспекціїв м. Полтаві до Приватного підприємства "АБС-2" про стягнення податкового боргу в сумі 1018 грн 45 коп. обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. 4, 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", пп. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у м. Полтаві до Приватного підприємства "АБС - 2" про стягнення податкового боргу задовольнити.

Стягнути з Приватного підприємства "АБС - 2" (код ЄДРПОУ 35521856) на користь Державної податкової інспекції у м. Полтаві податковий борг:

по податку на прибуток в сумі 508 грн 45 коп. (п`ятсот вісім гривень сорок п`ять копійок) до Державного бюджету на р/р 31115009700002, код бюджетної класифікації платежу 11021000, одержувач УДК у місті Полтаві, ЗКПО 34698804, банк одержувача: ГУДК у Полтавській області, МФО 831019;

по комунальному податку в сумі 510 грн (п`ятсот десять гривень) до місцевого бюджету м. Полтава на р/р 33219828700002, код бюджетної класифікації платежу 16010200, одержувач - УДК у місті Полтаві, ЗКПО 34698804, банк одержувача: ГУДКУ у Полтавській області, МФО 831019.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови виготовлено 06 червня 2011 року.

СуддяМ.В. Довгопол