ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 травня 2011 р. № 2а-1102/11/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого - судді Гулкевич І.З.
за участю секретаря Галійчук А.В.,
за участю представника позивача Матюшко Х.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Галицькому районі міста Львова до Шевченківського районного управління юстиції міста Львова про стягнення податкового боргу в розмірі 2040,00 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Галицькому районі міста Львова (далі-ДПІ) звернулася з адміністративним позовом у Львівський окружний адміністративний суд до Шевченківського районного управління юстиції міста Львова, просить стягнути до бюджету кошти в розмірі 2 040,00 грн. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем не сплачено до бюджету податковий борг, який підтверджується актами перевірки, корінцями податкових повідомлень-рішень, корінцями податкових вимог, скерованими відповідачу у встановленому законом порядку.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просить позов задовольнити з підстав викладених у позові.
Відповідач явку повноважного представника в судове засідання не забезпечив, повідомлений про розгляд справи.
Справа розглядається за наявними в ній матеріалами справи, відповідно до ст. 71 КАС України.
Заслухавши пояснення учасника процесу, перевіривши матеріали справи, зясувавши дійсні обставини справи, дослідивши зібрані по справі докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що Шевченківське районне управління юстиції міста Львова зареєстроване у виконавчому комітеті Львівської міської ради, ідентифікаційний код 25242098. У відповідності до довідки ДПІ Форми № 4-ОПП відповідач взятий на облік платника податків 20.04.1999 р. №11019.
Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що у відповідача станом на 25.11.2010 року наявний податковий борг, що складається з нарахованих сум по податку на прибуток на загальну суму 2 040,00 грн.
Дана сума заборгованості виникла внаслідок неподання відповідачем декларації по податку на прибуток за результатами невиїзних документальних перевірок своєчасності подання податкової звітності та винесених за результатами перевірок податкових повідомлень рішень.
Як встановлено в судовому засіданні, 21.07.2010 року ДПІ проведено перевірку Шевченківського районного управління юстиції міста Львова на предмет порушення термінів подання податкової звітності про використання коштів неприбутковими організаціями та виявлено порушення п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»з наступними змінами від 21.12.2000 року (далі-Закон №2181), п. 16.4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»від 28.12.1994 року № 334/94-ВР із змінами та доповненнями. За результатами даної перевірки складено Акт від 21.07.10 р. № 4028/1240/25242098 про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності.
На підставі Акту про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності від 21.07.10 р. № 4028/1240/151/25242098 за неподання звіту про використання коштів неприбутковими організаціями за 9 місяців 2007 року, 2009 рік по І квартал 2010 року, ДПІ прийнято податкове повідомлення-рішення від 02.08.2010 р. № 0004361501/0 на суму 1870,00грн. Дане податкове повідомлення-рішення вручено відповідачу 10.08.2010 року, про що свідчить копія повідомлення про вручення поштового відправлення.
Як встановлено в судовому засіданні ДПІ надіслано Шевченківському районному управлінню юстиції міста Львова запрошення від 11.08.2010 року № 12988/15-116/38 для проведення невиїзної документальної перевірки стосовно не подання (несвоєчасного подання) звіту про використання коштів неприбутковими організаціями за І півріччя 2010 року. Оскільки дане запрошення повернулося з відміткою, що адресат вибув, посадовими особами ДПІ складено Акт відсутності підприємства за місцезнаходженням від 29.09.2010 року № 415.
Як встановлено в судовому засіданні, ДПІ проведено перевірку Шевченківського районного управління юстиції міста Львова на предмет порушення термінів подання податкової звітності про використання коштів неприбутковими організаціями та виявлено порушення п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону №2181, п. 16.4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»від 28.12.1994 року № 334/94-ВР із змінами та доповненнями. За результатами даної перевірки складено Акт від 29.09.10 р. № 5367/1653/25242098 про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності та Акт від 29.09.2010 р. № 2156 про неможливість вручення акту невиїзної документальної перевірки. На підставі Акту від 29.09.10 р. № 5367/1653/25242098 за неподання звіту про використання коштів неприбутковими організаціями за І півріччя 2010 року, ДПІ прийнято податкове повідомлення-рішення від 01.10.2010 р. № 0006241501/0 на, яким визначено податкове зобовязання по сплаті податку на прибуток приватних підприємств у сумі 170,00 грн.
Згідно акту № 1348 від 01.10.2010 р. про неможливість вручення податкового повідомлення-рішення від 01.10.2010 р. № 0006241501/0, у звязку з цим дане податкове повідомлення-рішення розміщене на дошці оголошень 01.10.2010 р.
Згідно п.1.2 ст.1 Закону № 2181, податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Відповідно до п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону № 2181 податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року; г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.
Відповідно до положень п.п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону №2181, податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пп. 4.2 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення-рішення, за винятком випадків його апеляційного чи судового оскарження у визначені законодавством строки.
Відповідно п.п. 5.4.1 ст. 5 Закону №2181, узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у встановлені строки, визначається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону №2181, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов'язань забезпечення боргу.
Підпунктом 4.2.3. ст.4 Закону №2181 встановлено, що обов'язок доведення того, що будь-яке нарахування здійснене контролюючим органом є помилковим, покладається на платника податків.
Якщо згідно з норм Закону №2181 сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність та повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне і повне погашення нарахованого податкового зобов'язання та має право на оскарження цієї суми у порядку, встановленому цим Законом (пп. 4.2.1. ст.4 Закону №2181).
У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати (пп.5.2.2. ст.5 Закону №2181).
З урахуванням строків давності платник податків має право оскаржити до суду рішення контролюючого органу про нарахування податкового зобов'язання у будь-який момент після отримання відповідного податкового повідомлення. У цьому випадку зазначене рішення контролюючого органу не підлягає адміністративному оскарженню (пп.5.2.5. ст.5 Закону).
Пунктом 6.2.1. ст.6 Закону передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
З метою погашення податкового боргу відповідно до ст. 6 Закону України №2181-ІІІ від 21.12.2000 р. податковим органом винесено першу податкову вимогу від 27 серпня 2010 р. № 1/1202.
У звязку з неможливість вручення платнику податків податкової вимоги від 27 серпня 2010 р. № 1/1202 дана податкова вимога розміщена на дошці оголошень 29.09.2010 р. Вказаний день вважається днем вручення платнику податків податкової вимоги.
05 листопада 2010 року ДПІ винесено другу податкову вимогу № 2/1554 та згідно акту про неможливість вручення платнику податків податкової вимоги дана податкова вимога розміщена на дошці оголошень 05.12.2010 р.
У відповідності до вимог ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 4 грудня 1990 року N 509-XII Державні податкові інспекції в районах здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обовязкових платежів) та подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Докази вжиття відповідачем заходів погашення боргу в матеріалах справи відсутні.
Оскільки відповідач свою діяльність проводив в порушення вимог чинного законодавства, про розгляд справи повідомлений, не вживає заходів щодо погашення заборгованості, а тому суд приходить до висновку про обґрунтованість та підставність позовних вимог і вважає, що позов підлягає до задоволення в повному обсязі.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст. 94 КАС України, судові витрати у формі судового збору не належить стягувати з відповідача, оскільки позивачем не понесені.
Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 86, 94, 128, 159-163, 167 Кодексу адміністративні судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Шевченківського районного управління юстиції міста Львова(місто Львів, вул. Котлярська, 6, код ЄДРПОУ 25242098) до бюджету кошти в розмірі 2040,00 грн. (дві тисячі сорок гривень).
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
Повний текст постанови виготовлено 24.05.2011 року.
Суддя Гулкевич І.З.
З оригіналом згідно
Суддя Гулкевич І.З.