Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 травня 2011 р. № 2а-2816/11/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Гулкевич І.З.,
за участю секретаря Галійчук А.В.,
за участю представника позивача Юрченка Ю.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Львові справу за адміністративним позовом ДПІ у Франківському районі м.Львова до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій, -
ВСТАНОВИВ:
ДПІ у Франківському районі м.Львова звернулась до суду з адміністративним позовом до субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_2 та просить стягнути до бюджету кошти в розмірі 320,00 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем несплачено до бюджету податковий борг, який підтверджується рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій, прийнятим за наслідками перевірки, яке не оскаржене, а сума штрафу не сплачена.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав з підстав, викладених у позовній заяві та поданих уточненнях, просить позов задовольнити.
Відповідач явку повноважного представника в судове засідання не забезпечив, повідомлений про розгляд справи.
Справа розглядається за наявними в ній матеріалами справи, відповідно до ст. 71 КАС України.
Заслухавши думку представника позивача, перевіривши матеріали справи, зясувавши дійсні обставини справи, дослідивши зібрані по справі докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи відповідач ОСОБА_3 зареєстрований як фізична особа-підприємець, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію субєкта підприємницької діяльності НОМЕР_1 від 09.08.1995 р., виданого Франківською районною адміністрацією виконавчого комітету Львівської міської Ради народних депутатів.
У відповідності до п. 2 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку та згідно п. 11 ст. 11 цього Закону мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірі, встановлених законодавством України.
Відповідно до ст. 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»контроль за додержанням субєктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Судом встановлено, що ДПІ у Франківському районі м.Львова проведено перевірку відповідача за дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої складено Акт (довідка) від 17.09.2009 року №009209, у висновках якого зазначено про встановлення перевіркою порушень ч. 1 ст. 7 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», а саме: відсутність торгового патенту на місці проведення розрахунків на здійснення роздрібної торгівлі.
На підставі Акту перевірки, ДПІ у Франківському районі м.Львова прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми «С»від 29.09.2009 року №0003922330/0 в сумі 320,00 грн., які відповідачем не оскаржено.
У відповідності до ст. 7 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності»торговий патент повинен бути розміщений на фронтальній вітрині магазину, а у разі її відсутності - біля касового апарату; на фронтальній вітрині малої архітектурної форми; на табличці - для автомагазинів, розвозок та інших видів пересувної торговельної мережі, а також для лотків, прилавків та інших видів торгових точок, відкритих у відведених для торговельної діяльності; у пунктах обміну іноземної валюти; у приміщеннях для надання послуг у сфері грального бізнесу та надання побутових послуг.
У відповідності до ч. 2 ст. 8 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності»суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють торговельну діяльність, операції з торгівлі готівковими валютними цінностями, операції з надання послуг у сфері грального бізнесу та побутових послуг, у разі порушення вимог цього Закону несуть відповідальність, зокрема за порушення порядку використання торгового патенту, передбаченого частиною першою статті 7 цього Закону, сплачують штраф у розмірі вартості торгового патенту за один календарний місяць.
Згідно ст.25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Оскільки відповідач проводив господарську діяльність в порушення вимог чинного законодавства, не погасив заборгованість в повному обсязі, а тому суд приходить до висновку, що вимоги позивача підставні, підтвердженні матеріалами справи та підлягають до задоволення.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст. 94 КАС України, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.
Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 86, 94, 128, 159-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ідент. НОМЕР_2) штрафну (фінансову) санкцію в сумі 320,00 грн. на рахунок № 31119104700005 УДК Франківського району м. Львова (ЗКПО 22406168) в ГУДКУ у Львівській області, МФО 825014.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
Повний текст постанови виготовлено 23.05.2011 р.
Суддя Гулкевич І.З.
З оригіналом згідно
Суддя Гулкевич І.З.