ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
У Х В А Л А
про закриття провадження у справі
04.05.2011 р. № 2а-3754/11/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого- судді Дем"яновського Г.С.,
за участю секретаря –Бугара Д.Р.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні м.Львові адміністративну справу за позовом ТзОВ "Денвік" до Державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова про визнання протиправними дій, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся у Львівський окружний адміністративний суд з адміністративний позов до Державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова про визнання протиправними дій які полягають у складені акту про результати перевірки від 16 березня 2011 року №263/23-209/35854541.
В судове засідання позивач з’явився, позов підтримав.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив.
Відповідно до ст.ст. 2, 4 КАС України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
За змістом п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України, справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) - публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно із п.1 ст.17 КАС України, компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; спори між суб”єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладення та виконання адміністративних договорів; спори за зверненням суб’єкта владних повноважень у випадках встановлених законом; спори щодо правовідносин, пов’язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.
Як вбачається з позовної заяви фактично предметом оскарження в даному випадку, є Акт перевірки.
Суд зауважує, що Акт перевірки – це службовий двосторонній документ, який підтверджує факт здійснених в ході перевірки дій та їх результатів, є носієм доказової інформації про виявлені порушення.
Суди розглядають виключно спори, які виникають між учасниками певних правовідносин, а також розглядають позовні заяви про визнання недійсними тільки обов'язкових для виконання рішень державних та інших органів. Не можуть оспорюватись в адміністративному суді Акти перевірки або дії службових осіб підчас проведення перевірки та документування наслідків перевірки, оскільки ці акти не мають обов'язкового характеру, по своїй правовій природі не породжують, не змінюють і не припиняють прав та обов'язків. Виходячи з наведеного, відсутність правовідносин виключає можливість звернення до суду, оскільки відсутнє право, що підлягає судовому захисту.
Окрім того суд зауважує, що висновки контролюючого органу викладені в Акті перевірки є предметом дослідження у судовій справі за наслідком оскарження позивачем податкових повідомлень-рішень, якщо такі будуть прийняті контролюючим органом.
Відтак, суди не повинні розглядати справу, якщо пред’явлені позивачем вимоги не випливають із певних правовідносин, а отже, не підпадають під судову юрисдикцію.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 157 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що дана позовна заява не належить розгляду в порядку КАС України та слід з врахуванням вимог п.1 ч.1 ст. 157 КАС України провадження у справі закрити.
Керуючись п.1 ч.1 ст. 157, ст.160, ст.165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Провадження у справі за адміністративним позовом ТзОВ "Денвік" до Державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова про визнання протиправними дій які полягають у складені акту про результати перевірки від 16 березня 2011 року №263/23-209/35854541 - закрити.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подала, до суду апеляційної інстанції.
Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали. П’ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п’ятиденного строку з моменту отримання суб’єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили в строк та в порядку передбаченому ст. 254 КАС України.
Суддя
З оригіналом згідно
Суддя Дем’яновський Г.С.