ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2 УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
04.05.2011р. 2а-5014/11/1370
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Дем’яновський Галій Семенович, розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали за позовом ПП "Пірует" до Державна податкова інспекція у Франківському районі м.Львова про визнання протиправними дій, -
ВСТАНОВИВ:
29.04.2011 р. приватне підприємство "Пірует" звернулось до суду з позовом до Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова в якому просить визнати дії протиправними, а саме:
- Визнати протиправними дії ДПІ у Франківському районі м. Львова щодо оформлення довідки від 21.04.2011 року №623/15-2/35009709 та констатації у ній факту неправомірності діяльності ПП "Пірует" (вчинення підприємством нікчемних правочинів).
Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.
Відповідно до ст.ст. 2, 4 КАС України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
За змістом п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України, справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) - публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно із п.1 ст.17 КАС України, компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; спори між суб”єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладення та виконання адміністративних договорів; спори за зверненням суб’єкта владних повноважень у випадках встановлених законом; спори щодо правовідносин, пов’язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.
Як вбачається з позовної заяви фактично предметом оскарження в даному випадку, є довідка.
Суди розглядають виключно спори, які виникають між учасниками певних правовідносин, а також розглядають позовні заяви про визнання недійсними тільки обов'язкових для виконання рішень державних та інших органів. Не можуть оспорюватись в адміністративному суді довідки щодо констатації факту неправомірної діяльності підприємства, оскільки ці довідки не мають обов'язкового характеру, по своїй правовій природі не породжують, не змінюють і не припиняють прав та обов'язків. Виходячи з наведеного, відсутність правовідносин виключає можливість звернення до суду, оскільки відсутнє право, що підлягає судовому захисту.
Відтак, суди не повинні розглядати справу, якщо пред’явлені позивачем вимоги не випливають із певних правовідносин, а отже, не підпадають під судову юрисдикцію.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі.
З огляду на вищевикладене, у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом приватного підприємства "Пірует" до Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова про визнаня протиправними дій слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 2-4, 17, 109, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Відмовити у відкритті провадження в справі за позовною заявою приватного підприємства "Пірует" до Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова про визнання протиправними дії ДПІ у Франківському районі м. Львова щодо оформлення довідки від 21.04.2011 року №623/15-2/35009709 та констатації у ній факту неправомірності діяльності ПП "Пірует" (вчинення підприємством нікчемних правочинів).
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали та апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції, яка подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження через Львівський окружний адміністративний суд, або в порядку ст.186 КАС України.
Ухвала набирає законної сили в строк та в порядку передбаченого ст. 254 КАС України.
Суддя Дем'яновський Г.С.