Постанова № 16069239, 18.05.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.05.2011
Номер справи
2а-3571/11/1270
Номер документу
16069239
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №10.1

ПОСТАНОВА

Іменем України

18 травня 2011 року Справа № 2а-3571/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді Яковлева Д.О.,

при секретарі Кучеровій О.О.

в присутності сторін: від позивача Насонов В.В.,

від відповідача - не зявився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Антрацитівського міськрайцентру зайнятості до Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна контора № 4 УЖКГ» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків та пені у сумі 28556,31 грн., -

ВСТАНОВИВ:

27 квітня 2011 року Антрацитівський міськрайцентр зайнятості звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна контора № 4 УЖКГ» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків та пені у сумі 28556,31 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Комунальне підприємство «Житлово-експлуатаційна контора № 4 УЖКГ» зареєстровано як страхувальник роботодавець та платник страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в Антрацитівському міськрайцентрі зайнятості з 05.08.1997 за № 120300036.

Відповідно до акту перевірки правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду від 24.03.2011 № 24, загальна сума заборгованості за Комунальним підприємством «Житлово-експлуатаційна контора № 4 УЖКГ» складає 46315,26 грн. (з якої, сума недоїмки становить 35117,22 грн., сума пені складає 11198,04 грн.). Загальна сума заборгованості містить в собі суму 17758,95 грн. (з якої, недоїмка становить 15652,28 грн., пеня - 2106,67 грн.) яка була стягнута за рішенням Господарського суду Луганської області від 12.07.2005, але на дату складання позову не сплачена. Тому, позовні вимоги стосуються лише заборгованості у сумі 28556,31 грн. (де 19464,94 грн. недоїмка, яка виникла в період з 01.04.2005 по 31.12.2010, та 9091,37 грн. пеня, яка нарахована за цей період).

На підставі викладеного, позивач просить стягнути з Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна контора № 4 УЖКГ» заборгованість зі сплати страхових внесків та пені до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у сумі 28556,31 грн.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, надав пояснення, аналогічні викладеним у позові.

Представник відповідача в судове засідання не зявився, повідомлявся належним чином, через канцелярію суду від Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна контора № 4 УЖКГ» надійшли письмові пояснення згідно яких вбачається, що відповідач частково визнає позовні вимоги, а саме:

-недоїмку у сумі 19464,94 грн.;

-пеню у розмірі 309,55 грн.

Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали адміністративної справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.

Судом встановлено, що Комунальне підприємство «Житлово-експлуатаційна контора № 4 УЖКГ» зареєстровано як страхувальник роботодавець та платник страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в Антрацитівському міськрайцентрі зайнятості з серпня 1997 року (а.с.3).

01.01.2011 набрав чинності Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 року № 2464-VІ який визначає правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку.

Згідно ч. 5, 6 п. 7 Прикінцевих положень Закону України № 2464-VІ стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообовязкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообовязкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.

На період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообовязкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообовязкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.

До набрання чинності Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» діяв порядок, передбачений Законом України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 року № 1533-ІІІ.

Відповідно до статті 4 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" № 1533-III від 02.03.2000 роботодавці (юридичні особи) набувають статусу платника страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття - з дня взяття їх на облік

Статтею 35 цього закону передбачений обов'язок роботодавця своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески, надавати виконавчій дирекції Фонду відомості в установленому порядку про: прийняття на роботу працівників, заробітну плату працівників, використання робочого часу тощо, сплату страхових внесків, у тому числі застрахованими особами.

Статтею 38 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" № 1533-III від 02.03.2000 встановлено, що роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців.

Порядок обліку платників страхових внесків, обчислення і сплати роботодавцями та застрахованими особами внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, обліку їх надходження до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та контролю за сплатою страхових внесків визначено Інструкцією про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої Наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 339 від 18.12.2000 року, зареєстрованого в міністерстві юстиції 16.01.2001 р. за №30/5221 (далі Інструкція).

Згідно п. 7.2 вказаної Інструкції контроль на підприємствах, в установах, організаціях, військових формуваннях та у фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, проводиться шляхом перевірки бухгалтерських документів про нарахований заробіток та інші виплати, грошове забезпечення, повноти нарахування страхових внесків, платіжних документів про перерахування сум страхових внесків на рахунок Фонду, розрахункових та касових документів.

Згідно абз. 1 п. 7.4 Інструкції, за результатами перевірки складається акт у двох примірниках і підписується особами, які проводили перевірку, керівником і головним бухгалтером страхувальника. Один примірник акта передається під розписку керівникові або головному бухгалтеру страхувальника, інший залишається в центрі зайнятості, який проводив перевірку.

Згідно п. 9.1. Інструкції, роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність реєстрації як платник страхових внесків, несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців. У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками, у тому числі через ухилення від реєстрації як платника страхових внесків, або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.

Згідно п. 9.2 Інструкції, пеня обчислюється, виходячи з 120% відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк. Пеня на пеню не нараховується.

Відповідно до п. 9.7 Інструкції, не сплачені в строк страхові внески, пеня і штрафи стягуються в дохід Фонду із страхувальника у судовому порядку відповідно до законодавства, п. 9.8 - строк давності у разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій не застосовується.

24.03.2011 головними спеціалістами відділу взаємодії з роботодавцями Антрацитівського міськрайцентру зайнятості, було складено акт № 24 про результати перевірки Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна контора № 4 УЖКГ» з питань дотримання вимог законодавства щодо правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за період з 01.04.2005 до 31.12.2010. Акт перевірки був підписаний відповідачем без зауважень. (а.с.5-6)

Відповідно до вказаного акту сума заборгованості з урахуванням суми стягнутої за рішенням Господарського суду Луганської області від 12.07.2005 (а.с. 13), складає 28556,31 грн. (де 19464,94 грн. недоїмка, яка виникла в період з 01.04.2005 по 31.12.2010, та 9091,37 грн. пеня, яка нарахована за цей період).

На підставі вищезазначеного акту перевірки 24.03.2011 директором Антрацитівського міськрайцентру зайнятості прийнято Рішення № 7 про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків (недоїмки) в розмірі 19464,94 грн. та пені в розмірі 9091,37 грн.(а.с.11)

Копію рішення було отримано відповідачем 31.03.2011, що підтверджується матеріалами справи (а.с.11), однак, заборгованість в добровільному порядку погашена не була.

Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача є узгодженою та з урахування пені складає 28556,31 грн.

Відповідачем у поданому листі від 05.05.2011 № 60 прострочена заборгованість за період з 01.04.2005 по 31.12.2010 визнана у повному обсязі, пеня визнана частково у розмірі 309,55 грн. тільки за 2005 рік, у звязку з тим що Комунальне підприємство «Житлово-експлуатаційна контора № 4 УЖКГ» не отримує дотацій з місцевого бюджету так, як являється господарсько-розрахунковим підприємством, а з 01.12.2006 житловий фонд відповідача переданий за рішенням Антрацітивської міської ради на обслуговування іншим виконавцям послуг.

Доводи відповідача, щодо часткового визнання пені судом не беруться до уваги, оскільки суперечать вимогам Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" № 1533-III від 02.03.2000 та Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 № 339, зареєстрованого в міністерстві юстиції 16.01.2001 за №30/5221.

За таких обставин, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги Антрацитівського міськрайцентру зайнятості до Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна контора № 4 УЖКГ» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків та пені у сумі 28556,31 грн. є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі частини 3 статті 160 КАС України у судовому засіданні 18 травня 2011 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено до 23 травня 2011 року, про що згідно вимог частини 2 статті 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.

На підставі викладеного, керуючись статтями 35, 38 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 р. №1533-111, Розділом 9 Наказу Міністерства праці та соціальної політики України №339 від 18.12.2000 року «Про затвердження Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття», зареєстрованого в міністерстві юстиції 16.01.2001 р. за №30/5221, статтями 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Антрацитівського міськрайцентру зайнятості до Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна контора № 4 УЖКГ» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків та пені у сумі 28556,31 грн. задовольнити.

Стягнути з Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна контора № 4 УЖКГ» (94613, Луганська область, м. Антрацит, вул. Петровського, 17; код ЄДРПОУ 34184648) на користь Антрацитівського міськрайцентру зайнятості (94611, Луганська область, м. Антрацит, вул. Калініна, 15) заборгованість зі сплати страхових внесків та пені в сумі 28556,31 грн. (двадцять вісім тисяч пятсот пятдесят шість гривень 31 копійка), у тому числі прострочену заборгованість: недоїмку в сумі 19464,94 грн. (девятнадцять тисяч чотириста шістдесят чотири гривні 94 копійки) на р/р 37174971900010 Антрацитівського УДК ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, код 25992095 та пеню в сумі 9091,37 грн. (девять тисяч девяносто одна гривня 37 копійок) на р/р 37170975900010 Антрацитівського УДК ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, код 25992095.

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції

Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова в повному обсязі складена та підписна 23 травня 2011 року.

СуддяД.О. Яковлев