Постанова № 16069030, 31.05.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.05.2011
Номер справи
2а-3846/11/1270
Номер документу
16069030
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №8.1.4

ПОСТАНОВА

Іменем України

31 травня 2011 року Справа № 2а-3846/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді: Прудник С.В.,

при секретарі: Шматковій Д.О.,

за участю:

представника позивача: не зявився,

представника відповідача: не зявився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Алчевської обєднаної державної податкової інспекції у Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Сантехсервіс Стар Плюс і К" про стягнення штрафних санкцій,-

В С Т А Н О В И В:

10 травня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Алчевської обєднаної державної податкової інспекції у Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Сантехсервіс Стар Плюс і К" про стягнення штрафних санкцій.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що працівниками Алчевської ОДПІ було проведено перевірку кафе-бару «Ретро» по ТОВ"Сантехсервіс Стар Плюс і К" .

Перевіркою було встановлено порушення вимог Законів України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

За результатами вказаної перевірки складено акт від 07.12.2010.

На підставі вказаного акту перевірки Алчевською ОДПІ були прийняті рішення від 15.12.2010 № 0001322340 про застосування штрафних (фінансових) санкцій до відповідача на загальну суму 570,00 грн. та № 0001332340 про застосування фінансових санкцій до відповідача на загальну суму 1700,00 грн.

Таким чином, позивач просить стягнути з відповідача штрафні санкції в сумі 2270,00 грн.

Представник позивача в судове засідання не зявився, на адресу суду надав заяву про розгляд справи без його участі, згідно якої позовні вимоги підтримав у повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не зявився, про дату місце та час розгляду справи був повідомлений належним чином. На адресу Товариства з обмеженою відповідальністю "Сантехсервіс Стар Плюс і К" неодноразово було направлено виклики до суду. 24.05.2011 до поштамт-центру поштового звязку № 1 Луганської дирекції Українського державного підприємства поштового звязку «Укрпошта» надіслано судовий запит стосовно надання відомостей про вручення поштової кореспонденції відповідачу із строком виконання до 30 травня 2011 року. На день розгляду справи відповіді від поштамт-центру поштового звязку № 1 до суду не надійшло.

Тому, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача на підставі наявних доказів в матеріалах справи.

Суд, вивчивши матеріали справи та дослідивши докази, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

За змістом ст. 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» контроль за додержанням субєктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону, здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України, порядок проведення яких встановлено зазначеними ст. ст. 11-1, 11-2.

Згідно ст. 11 п. 1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, повязаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обовязкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обовязкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус субєктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обовязок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обовязкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків).

Згідно положень ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані:

п. 1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

п. 2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;

п. 13) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Відповідно до ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» Імпорт, експорт і оптова торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами можуть здійснюватися субєктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензій.

Судом встановлено, що фахівцями Алчевської ОДПІ було проведено перевірку господарської кафе-бару «Ретро», що належить субєкту господарської діяльності ТОВ Сантехсервіс Стар Плюс і К", розташованому за адресою: м. Алчевськ, вул. Белінського, 10.

За результатами перевірки складено акт перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій від 07.12.2010 (а.с. 10-11).

В ході перевірки встановлено порушення п. 1, п. 2, п. 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: п. 1 при продажу товарів розрахункова операція проведена без застосування зареєстрованого, опломбованого та переведеного у фіскальний режим роботи РРО; п. 2 особі, яка отримала товар, розрахунковий документ встановлено форми не видано; п. 13 не забезпечено відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті та порушення ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме, здійснення продажу алкогольних напоїв без наявності ліцензії.

На підставі акту перевірки позивачем були винесені рішення від 15 грудня 2010 року № 000322340 про застосування штрафних (фінансових) санкцій до відповідача на загальну суму 570,00 грн. та № 0001332340 про застосування фінансових санкцій до відповідача на загальну суму 1700,00 грн. (а.с.12, 13).

Відповідач отримав вказані рішення 15.12.2010, що підтверджується його особистим підписом на зазначених рішеннях.

На час розгляду справи рішення від 15 грудня 2010 року № 000322340 та № 0001332340 відповідачем в судовому порядку не оскаржено.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись ст. ст. 2, 9, 10, 11, 17, 18, 94, 158-163, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги Алчевської обєднаної державної податкової інспекції у Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Сантехсервіс Стар Плюс і К" про стягнення штрафних санкцій задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Сантехсервіс Стар Плюс і К" (94220, Луганська область, м. Алчевськ, вул. Волгоградська, 141/43; і.к. 37156583) штрафні санкції в сумі 2270,00 грн. (дві тисячі двісті сімдесят гривень 00 копійок) на користь Державного бюджету України.

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Постанову складено у повному обсязі 06 червня 2011 року.

СуддяС.В. Прудник