Постанова № 16064858, 19.05.2011, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.05.2011
Номер справи
2а/0570/5279/2011
Номер документу
16064858
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 травня 2011 р. справа № 2а/0570/5279/2011

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 10.20

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Наумової К.Г.

при секретаріЧухляк О.О.

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Донецько-Ясинуватського транспортного прокурора (м. Донецьк) в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті (м. Київ)

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Азазель - 777» (м. Донецьк)

про стягнення фінансових санкцій у загальній сумі 3400грн., які застосовані постановами від 10.01.2011р. № 118601 та від 28.02.2011р. № 118709, -

за участю:

прокурор: Григор`єва О.В.

від позивача: ОСОБА_1 за дов.

від відповідача: не зявився

Донецько-Ясинуватський транспортний прокурор в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Азазель - 777» про стягнення фінансових санкцій у загальній сумі 3400грн., які застосовані постановами від 10.01.2011р. № 118601 та від 28.02.2011р. №118709.

Прокурор у судовому засіданні підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити у повному обсязі.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити у повному обсязі.

Відповідач, заперечення на позов не представив, представника у судове засідання не направив, причину неявки суду не повідомив, був повідомлений поштою за адресою зазначеною у позовній заяві. На адресу суду повернулося поштове відправлення з відміткою на якій зазначено «організація не зареєстрована», справу розглянуто на підставі наявних у ній доказів.

Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, та заслухавши пояснення представника позивача, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Азазель - 777» (ЄДРПОУ 36380793) зареєстроване у якості юридичної особи 20.02.2009р., що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серія АД № 597859, із зазначенням виду діяльності: діяльність нерегулярного пасажирського транспорту та діяльність автомобільного регулярного транспорту.

25.11.2010 року держінспектори територіального управління Головавтотрансінспекції в Донецькій області Волчков Т.М., Савченко Є.В. згідно завдання на перевірку № 104557 від 23.11.2010 здійснювали рейдову перевірку у м. Волноваха, п. ДПС а/о «Донецьк-Маріуполь», маршрут «Донецьк-Степне». Під час перевірки пасажирських перевезень було зупинено автомобіль марки БАЗ А079.23, державний номерний знак АН 0989 ВХ., що належить ТОВ «Азазель 777», за наслідками якої складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 222105 від 25.11.2010р.

Згідно акту перевірки виявлені порушення абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України “Про автомобільний транспорт”, а саме:

- надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 Закону України “Про автомобільний транспорт”: ліцензійної картки, договору із замовником транспортних послуг, документа, що посвідчує оплату послуг, страхових полісів на кожного пасажира, узгодження на виконання нерегулярних пасажирських перевезень, відсутність переднього трафарету з написом червоною фарбою «нерегулярні перевезення». Водій транспортного засобу з актом ознайомився та відмовився від підпису. Відповідача запрошено на розгляд справи про порушення на 10.01.2011р.

На підставі даного акту перевірки рішенням про результати розгляду справи, яке відбулося без участі відповідача, 10.01.2011 начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Донецькій області прийнято постанову № 118601, якою на підставі абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України “Про автомобільний транспорт” до відповідача застосовано фінансові санкції у сумі 1700грн.

Зазначене рішення було направлене відповідачу поштою 12.01.2011 року, про що свідчить Список заказних листів.

18.01.2011 року держінспектори територіального управління Головавтотрансінспекції в Донецькій області Цепа В.С., Савченко Є.В. згідно завдання на перевірку № 104681 від 17.01.2011р. здійснювали рейдову перевірку у м. Донецьку по пр. Ленінський, вул. Шкільна, маршрут «Донецьк-Нікольське». Під час перевірки пасажирських перевезень було зупинено автомобіль марки БАЗ А079.24, державний номерний знак АН 6888 CХ., що належить ТОВ «Азазель 777», за наслідками якої складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 222377 від 18.01.2011р.

Згідно акту перевірки виявлені порушення абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України “Про автомобільний транспорт”, а саме:

- надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 Закону України “Про автомобільний транспорт”: ліцензійної картки, договору із замовником транспортних послуг, документа, що посвідчує оплату послуг, страхових полісів на кожного пасажира, узгодження на виконання нерегулярних пасажирських перевезень, відсутність переднього трафарету з написом червоною фарбою «нерегулярні перевезення». Водій транспортного засобу з актом ознайомився та підписав його без зауважень. Відповідача запрошено на розгляд справи про порушення на 28.02.2011р.

На підставі даного акту перевірки рішенням про результати розгляду справи, яке відбулося без участі відповідача, 28.02.2011 начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Донецькій області прийнято постанову № 118709, якою на підставі абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України “Про автомобільний транспорт” до відповідача застосовано фінансові санкції у сумі 1700грн.

Зазначене рішення було направлене відповідачу поштою 02.03.2011 року, про що свідчить Список заказних листів.

Доказів скасування зазначених рішень суду не надано.

Таким чином за період з 10.01.2011 по 28.02.2011 позивачем до відповідача були застосовані фінансові санкції на загальну суму 3400грн. Однак до теперішнього часу відповідачем фінансові санкції не сплачені.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до п. 1 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 08 вересня 2004 року №1190, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується, тобто є субєктом владних повноважень у розумінні ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України.

Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Донецькій області згідно з п. 1 Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв'язку України 14 грудня 2005 року №888, є територіальним структурним підрозділом Головної державної інспекції на автомобільному транспорті без права юридичної особи, має печатку зі своїм найменуванням і зображенням малого Державного Герба України.

Відповідно до п. 3 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 листопада 2006 року №1567 (далі - Порядок), територіальне управління є органом державного контролю на автомобільному транспорті.

Пунктом 4 вказаного Порядку визначено, що державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.

Відповідно до п. 15 Порядку під час проведення рейдової перевірки перевіряється, зокрема, наявність визначених статтями 39 і 48 Закону документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом.

Згідно зі ст. 39 Закону автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.

Документи для регулярних пасажирських перевезень:

для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування чи їх дозвіл, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;

для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України.

Документи для нерегулярних пасажирських перевезень:

для автомобільного перевізника - ліцензія, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;

для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України.

Таким чином, законодавство зобовязує автомобільного перевізника та водія під час здійснення своїх функцій мати при собі документи, на підставі яких виконують перевезення, зокрема, автомобільного перевізника - мати ліцензію, водія - ліцензійну картку.

Відповідно до абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції, зокрема, за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

З огляду на зазначене, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в них позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Враховуючи викладене та, керуючись Конституцією України, Законом України “Про автомобільний транспорт”, Положенням про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 08 вересня 2004 року №1190,

ст.ст. 7 12, 69-72, 94, 122-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Азазель - 777» (ЄДРПОУ 36380793) у доход державного бюджету заборгованість зі сплати фінансових санкцій у загальній сумі 3400грн., які застосовані постановами від 10.01.2011р. № 118601 та від 28.02.2011р. № 118709.

Зазначена постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Дана постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання апеляційної скарги обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Скарга подається на імя Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Повний текст постанови виготовлено та підписано 24 травня 2011 року.

Суддя Наумова К.Г.