Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 червня 2011 р. справа № 2а/0570/2547/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Стойки В.В.
при секретаріБобильовій Н.Ю.
за участю
представника позивача Еллі В.В.
представника відповідача Міхіліні В.Г.
розглянувши у судовому засіданні у залі суду Донецького окружного адміністративного суду за адресою: 83052, м. Донецьк, вул. 50 Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області до Акціонерного товариства закритого типу “Костянтинівська ковбасна фабрика” м. Костянтинівка про стягнення суми залишку застосованих економічних санкцій у розмірі 1813700,86 грн.,
В С Т А Н О В И В:
Державна інспекція з контролю за цінами в Донецькій області звернулася до суду з позовом до Акціонерного товариства закритого типу “Костянтинівська ковбасна фабрика” м. Костянтинівка про стягнення суми залишку застосованих економічних санкцій у розмірі 1813700,86 грн.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що Державною інспекцією з контролю за цінами в Донецькій області була проведена позапланова перевірка Акціонерного товариства закритого типу «Костянтинівська ковбасна фабрика» м. Костянтинівка з питання порядку формування, встановлення та застосування цін на продукти харчування, щодо яких встановлено державне регулювання.
За результатами проведеної перевірки позивачем було складено акт, на підставі якого прийняте рішення №292 від 28 жовтня 2009 року про застосування економічних санкцій до Акціонерного товариства закритого типу “Костянтинівська ковбасна фабрика” м. Костянтинівка за порушення державної дисципліни цін на загальну суму 1814200,86 грн., яке було відправлено відповідачеві рекомендованим листом.
Відповідно до вимог чинного законодавства разом з рішенням відповідачу була направлена претензія від 28 жовтня 2009 року № 05-04/292-292.
До теперішнього часу сума заборгованості відповідачем частково не сплачена.
У разі невиконання субєктом господарювання рішення органів державного контролю за цінами, сума застосованих економічних санкцій відповідно до ч.1 ст.14 Закону України “Про ціни і ціноутворення ” стягується у судовому порядку.
На підставі викладеного просив стягнути з відповідача економічні санкції за порушення державної дисципліни цін в розмірі 1813700,86 грн.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги, мотивуючи свою позицію аналогічно викладеному у позовній заяві, просив задовольнити позов в повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, просив суд відмовити у задоволені позовних вимог.
Розгляд справи здійснювався із фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального пристрою „Камертон”.
Заслухавши пояснення представника позивача та представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Так, судом встановлено, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України “Питання Державної інспекції з контролю за цінами” № 1819 від 13.12.2000 року державна інспекція з контролю за цінами є урядовим органом, що діє у системі Мінекономіки, відповідальний перед Кабінетом Міністрів України, підзвітний та підконтрольний Міністрові економіки. У межах своєї компетенції Держцінінспекція організує виконання актів законодавства і здійснює систематичний контроль за їх реалізацією, узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до її компетенції, розробляє пропозиції щодо його вдосконалення та вносить їх на розгляд Міністру економіки.
Згідно ст.13 Закону України “Про ціни і ціноутворення” та “Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами”, затвердженого постановою КМ України від 13.12.2000р. №1819 на Державну інспекцію з контролю за цінами покладені контрольно-наглядові функції з питань додержання центральними та місцевими органами виконавчої влади та субєктами господарювання вимог щодо формування, встановлення та застосування цін і тарифів.
Таким чином, позивач є суб`єктом владних повноважень та здійснює в даних правовідносинах надані йому чинним законодавством України повноваження.
Відповідно до пункту 17 Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2000 року № 1819, Держінспекція та її територіальні органи є юридичними особами, мають самостійні баланси, реєстраційні рахунки в установах Державного казначейства, печатки із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням.
Відповідно до статті 13 Закону України “Про ціни та ціноутворення”, постанови Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2000 року № 1819 “Питання Державної інспекції контролю за цінами” проведена планова перевірка Акціонерного товариства закритого типу «Костянтинівська ковбасна фабрика» м. Костянтинівка з питання порядку формування, встановлення та застосування цін на продукти харчування, щодо яких встановлено державне регулювання.
За результатами перевірки складений акт від 21 жовтня 2009 року № 631, відповідно до якого в ході перевірки було встановлено, що Акціонерним товариством закритого типу «Костянтинівська ковбасна фабрика» м. Костянтинівка у період з 01 листопада 2008 року по 30 вересня 2009 року застосовано ціни на ковбасу варену, свинину та яловичину з порушенням запровадженого порядку обов*язкового декларування їх зміни, у разі, коли такі ціни збільшується більш як на 1 відс. протягом місяця (до 22,3%).
28 жовтня 2009 року Державною інспекцією з контролю за цінами в Донецькій області винесено рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін № 292, яким на підставі акту перевірки від 21 жовтня 2009 року № 292, за
порушення Акціонерним товариством закритого типу «Костянтинівська ковбасна фабрика» м. Костянтинівка пуктів 1,2 Порядку декларування зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2007 року №1222 «Про затвердження Порядку декларування зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари» із змінами і доповненнями, внесеними постановами Кабінету Міністрів України від 26 березня 2008 року №276 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» , від 06 серпня 2008 року №709 «Про внесення змін до Порядку декларування зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари» та п.1 розпорядження голови Донецької обласної державної адміністрації від 03 грудня 2007 року№750 «Про декларування зміни оптовао-відпускних цін на продовольчі товари» зі змінами, внесеними розпорядженням голови Донецької обласної державної адміністрації від 26 червня 2008 року №305 «Про внесення змін до розпорядження голови облдержадміністрації від 03 грудня 2007 року №750» (реєстрація в Головному управлінні юстиції у Донецькій області від 27 червня 2008 року №59/1589) було вирішено вилучити у відповідача безпідставно отриману суму виручки в результаті порушення державної дисципліни цін у розмірі 604733,62 грн., а також штраф у двократному розмірі необґрунтовано отриманої суми виручки 1209467,24 грн., загальна сума економічних санкцій складає 1814 200,86 грн.
Крім цього, разом з рішенням відповідачу була направлена претензія від 28 жовтня 2009 р. № 05-04/292-292.
Проте, сума заборгованості відповідачем частково сплачена у розмірі 500 грн., про що свідчить платіжне доручення від 04.03.2010 №208, призначення платежу економічні санкції за порушення державної дисципліни цін відповідно до акту перевірки №292 від 28.10.2009р.
Відповідно до статті 13 Закону України “Про ціни і ціноутворення” від 03 грудня 1990 року, із змінами і доповненнями, та положення про Державну інспекцію з контролю за цінами, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2000 року № 1819, на Державну інспекцію з контролю за цінами покладені функції з контролю та нагляду за дотриманням центральними та місцевими органами виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, суб'єктами господарювання вимог щодо формування, встановлення та застосування цін (тарифів).
Статтею 14 Закону України “Про ціни і ціноутворення” та пунктом 1.6 Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженої наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства фінансів України від 3 грудня 2001 року № 298/519, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 18 грудня 2001 року за № 1047/6238, визначено, зокрема, що вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручка в результаті порушення державної дисципліни цін та штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки підлягає вилученню в доход бюджету на підставі рішень, прийнятих органами Державного контролю за цінами.
Відповідно до частини 1 статті 14 Закону України “Про ціни і ціноутворення” у разі невиконання субєктом господарювання рішення органів державного контролю за цінами, сума застосованих економічних санкцій стягується у судовому порядку.
На підставі наведеного, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги щодо стягнення з відповідача економічних санкцій у розмірі 1813700,86 грн. підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 121-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області до Акціонерного товариства закритого типу “Костянтинівська ковбасна фабрика” м. Костянтинівка про стягнення суми залишку застосованих економічних санкцій у розмірі 1813700,86 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з Акціонерного товариства закритого типу “Костянтинівська ковбасна фабрика” м. Костянтинівка (код ЗКПО 04541632) в доход бюджету суму економічних санкцій у розмірі 1813700,86 грн. відповідно до рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області від 28 жовтня 2009 року № 292 до державного бюджету на д/р № 31111106700058 в УДК м. Костянтинівка Донецької області, одержувач УДК в м. Костянтинівка Донецької області, код ЄДРПОУ 34686631, банк одержувача ГУДКУ в Донецькій області, МФО 834016, код надходжень за бюджетною класифікацією 21081100.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її отримання апеляційної скарги.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Стойка В. В.