Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 травня 2011 р. № 2а-2549/11/1370
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
Головуючого - судді Карпяк О.О.,
при секретарі судового засідання Денькович Л.І.,
За участю представників сторін:
від позивача Дубас В.М., Павлишин І.А.
від відповідача Москович А.Я.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
ТзОВ "Мостнафта"
до Державна податкова інспекція у Мостиському районі
пропро скасування рішеня про застосування штрафних санкцій , ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Мостнафта»звернулоссь до суду з адміністративним позовом до Держаної податкової інспекції в Мостиському районі Львівської області про скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 31.12.2010 року №0007162380/0.
Ухвалою від 07.03.2011 року відкрито провадження у справі.
Позовні вимоги мотивовані тим, що висновки податкового органу про не роздрукування відповідного розрахункового документа на підтвердження виконання розрахункової операції не відповідають дійсним обставинам справи та спростовуються поданими копіями квитанцій, всі здійснені позивачем розрахункові операції в повному обсязі були внесені до фіскальної памяті реєстратора розрахункових операцій. Стосовно тверджень податкового органу про недотримання позивачем форми касових чеків спростовують тим, що в роздрукованих позивачем розрахункових документах була вказана адреса «м. Сокаль, вул. Тартаківська», що повністю відповідає адресі, зазначеній в реєстраційному посвідченні та довідки про реєстрацію книги розрахункових операцій від 10.09.2004 року №1322000542, та не викликало жодних зауважень протягом більш як 6 років. Вважають рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 31.12.2010 року №0007162380/0 винесене відповідачем протиправним та просить його скасувати.
Представники позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали у повному обсязі, просять позов задоволити.
Позиція відповідача викладена у письмових запереченнях на позов №2301/9/10 від 29.03.2011 року.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив з підстав, викладених у письмових запереченнях на позов, росить відмовити у задоволенні позову.
Повний текст постанови виготовлений і підписаний 05.05.2011 року.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, безпосередньо та обєктивно дослідивши та оцінивши докази, які мають значення для справи, давши їм оцінку, суд встановив наступне.
14.12.2010 року податковим органом проведено господарської одиниці кафе АЗС, що розташована за адресою: м. Сокаль, вул. Тартаківська, 33а субєкта господарської діяльності ТзОВ «Мостнафта», зареєстрованого у органі ДПС у Мостиському районі Львівської області, за результатами якої складено акт перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій №13/01/23/25556141 (далі акт перевірки).
На підставі акта перевірки ДПІ в Мостиському районі Львівської області винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 31.12.2010 року №0007162380/0, яким застосовано до ТзОВ «Мостнафта»штрафні (фінансові) санкції в розмірі 33693,00 грн.
Як вбачається з акта перевірки, податковим органом встановлено, що проводяться розрахункові операції з роздрукуванням невідповідних розрахункових документів на суму 6738,60 грн. за період роботи з 27.11.2010 року по14.12.2010 року; видаються розрахункові документи невстановленої форми на суму 6738,60 грн. за період роботи з 27.11.2010 року по14.12.2010 року; на розрахунковому документі відсутні обовязкові реквізити, а саме адреса господарської одиниці, яка зазначена в дозволі на розміщення господарської одиниці (м. Сокаль, вул. Тартаківська, 33а, відсутній номер вулиці за яким здійснюється господарська діяльність). Тому податковий орган вважає, що позивачем порушено п.1,2 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», п.3 Положення про форму та зміст розрахункового документа №614 від 01.12.2000 року. Відтак, податковим органом застосовано до позивача штрафні санкції на підставі п.1 ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Відповідно до п.1,2 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 06.07.1995 року за № 265/95-ВР (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин), суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
Згідно з абзац.15 ст.2 даного Закону, розрахунковий документ - документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-продажу іноземної валюти, надрукований у випадках, передбачених цим Законом, і зареєстрованим у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або заповнений вручну.
Статтею 8 цього ж Закону визначено, що форма, зміст розрахункових документів, порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, а також форма та порядок подання звітності, пов'язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій або використанням розрахункових книжок, встановлюються Державною податковою адміністрацією України.
Як передбачено п.3.1 і п.3.2 ст.3 Наказу Державної податкової адміністрації від 01.12.2000 № 614 «Про затвердження нормативно-правових актів до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2001 року за №105/5296 (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин), фіскальний касовий чек на товари (послуги) (далі - касовий чек) - це розрахунковий документ, надрукований реєстратором розрахункових операцій при проведенні розрахунків за продані товари (надані послуги). Форма N ФКЧ-1 касового чека наведена в додатку 1. Касовий чек повинен містити такі обов'язкові реквізити: назву господарської одиниці; адресу господарської одиниці; для СГ, що зареєстровані як платники ПДВ, - індивідуальний податковий номер платника ПДВ, який надається згідно з Законом України "Про податок на додану вартість"; перед номером друкуються великі літери "ПН"; для СГ, що не є платниками ПДВ, - ідентифікаційний код за ЄДРПОУ або ідентифікаційний номер за ДРФО, перед яким друкуються великі літери "ІД"; якщо кількість придбаного товару (отриманої послуги) не дорівнює одиниці виміру, - то кількість, вартість придбаного товару (отриманої послуги); вартість одиниці виміру товару (послуги); найменування товару (послуги); літерне позначення ставки ПДВ праворуч від надрукованої вартості товару (послуги); позначення форми оплати (готівкою, карткою, у кредит, чеками тощо) та суму коштів за даною формою оплати; загальну вартість придбаних товарів (отриманих послуг) у межах чека, перед якою друкується слово "СУМА" або "УСЬОГО"; для СГ, що зареєстровані як платники ПДВ, окремим рядком - літерне позначення ставки ПДВ, розмір ставки ПДВ у відсотках, загальну суму ПДВ за всіма зазначеними в чеку товарами (послугами), на початку рядка - великі літери "ПДВ"; порядковий номер касового чека, дату (день, місяць, рік) та час (година, хвилина) проведення розрахункової операції; фіскальний номер реєстратора розрахункових операцій, перед яким друкуються великі літери "ФН"; напис "ФІСКАЛЬНИЙ ЧЕК" та логотип виробника.
В матеріалах справи наявне реєстраційне посвідчення за №1322000542 «р»від 10.09.2004 року згідно якого ДПІ у Мостиському районі Львівської області здійснено реєстрацію реєстратора розрахункових операцій DATEST MP 50, заводський №ДУ02004102, фіскальний №1322000542, версія програмного забезпечення MP50.30. Даний реєстратор розрахункових операцій належить ТзОВ «Мостнафта», код ЄДРПОУ 25556141, та призначений для використання в барі по вул. Тартаківська у м. Сокаль.
Судом встановлено, що в наявних в матеріалах справи фіскальних чеках, зазначено податковий номер ТзОВ «Мостнафта»та номер реєстратора розрахункових операцій - унікальний номер реєстратора розрахункових операцій, який надається органом державної податкової служби при реєстрації реєстратора розрахункових операцій, за яким можна ідентифікувати субєкта господарювання та відповідний засіб обліку розрахункових операцій; вказано адресу господарської одиниці «м. Сокаль, вул. Тартаківська»яка відповідає адресі, зазначеній у реєстраційному посвідченні за №1322000542 «р»від 10.09.2004 року.
Відповідно до п.1 ст.17 Закону України ««Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
А тому, проаналізувавши положення вищенаведеної норми, суд приходить до висновку, що остання не передбачає застосування до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги) штрафних санкцій за невідповідність розрахункового документа вимогам статті 8 даного Закону.
Таким чином, суд вважає, що органом державної податкової служби неправомірно застосовано до відповідача штрафні (фінансові) санкції, оскільки він здійснював розрахункові операції з роздрукуванням та видачею розрахункових документів з яких можливо ідентифікувати господарську одиницю в якій проводилась дана операція, а стаття Закону на підставі якої застосовано штрафні (фінансові) санкції не передбачає такого порушення.
Посилання позивача на порушення процедури проведення перевірки та винесення рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій не беруться судом до уваги, оскільки орган державної податкової служби діяв з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано.
За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст.94 КАС України, такі належить присудити позивачу з Державного бюджету України.
Враховуючи вищенаведене та керуючись статтями 71, 94, 160, 161, 162, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов задоволити.
2.Визнати протиправним та скасувати рішення Державної податкової інспекції в Мостиському районі Львівської області про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 31.12.2010 року №0007162380/0.
3.Стягнути з Державного Бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Мостнафта»(адреса: 81300, Львівська область, Мостиський район, м. Мостиська, вул..Галицька, 64, код ЄДРПОУ 25556141) 3 (три) гривні 40 копійок судового збору.
Постанова суду першої інстанції може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Згідно ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду першої інстанції, набирає законної у порядку та строки згідно ст. 254 КАС України.
Суддя Карп'як Оксана Орестівна