Постанова № 16037599, 19.05.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.05.2011
Номер справи
2а-3355/11/1270
Номер документу
16037599
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №10.1

ПОСТАНОВА

Іменем України

19 травня 2011 року Справа № 2а-3355/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді: Горпенюк О.А.

при секретарі: Сіряцькому А.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Прокурора Камянобрідського району м.Луганська в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Камянобрідському районі м.Луганська до Приватного підприємства «Нікафарм» про стягнення заборгованості в сумі 7159,45 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

19 квітня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Прокурора Камянобрідського району м. Луганська в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Камянобрідському районі м. Луганська до Приватного підприємства «Нікафарм» про стягнення заборгованості по внескам на загальнообовязкове державне пенсійне страхування на загальну суму 7159,45 грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що перевіркою проведеною прокуратурою району встановлено, що ПП «Нікафарм» зареєстровано, як юридична особа (Свідоцтво про державну реєстрацію від 21.04.1999). ПП «Нікафарм» зареєстровано в УПФУ в Камянобрідському районі м. Луганська, як платник страхових внесків 29.04.1999 року за № 3-0644.

В порушення п. 6 ч. 2 ст. 17, п. 6 ст. 20 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» відповідач не сплачує страхові внески на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, у звязку з чим утворилась заборгованість (недоїмка) по внескам на загальнообовязкове державне пенсійне страхування за період: 20.01.2011 по 01.04.2011. Різниця між нарахованими (січень 2011 року) та сплаченими внесками складає 1737,28 грн. На підставі п.2 ч.9 ст.106 ЗУ “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування ” рішенням № 15 від 12.01.2011 до ПП «Нікафарм» було застосовано фінансові санкції на загальну суму - 3739,86 грн., пеню на загальну суму - 1693,84 грн. Частково сплачено фінансові санкції у сумі -7,43 грн. та пеня у сумі -4,10 грн. Таким чином, заборгованість по сплаті фінансових санкцій та пені складає -5422,17 грн. Для стягнення суми заборгованості позивачем сформовано та направлено вимогу про сплату боргу: Ю-12 від 02.02.2011 на суму 7159,45 грн. (недоїмка 1731,28 грн.; фінансові санкції 3732,43 грн., пеня 1698,00 грн.), яка отримана уповноваженою особою підприємства 31.03.2011, у встановлені законом строки не оскаржене та сума боргу, зазначена в вимозі, не сплачена.

У звязку з чим, прокурор просить стягнути з відповідача заборгованість по внескам на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, фінансовим санкціям та пені на загальну суму 7159,45грн.

У судовому засіданні прокурор-заявник підтримав позовні вимоги у повному обсязі, надав пояснення аналогічні викладеному в позовній заяві.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги, просив стягнути з відповідача заборгованість по внескам на загальнообовязкове державне пенсійне страхування на загальну суму 7159,45 грн.

Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги визнав в повному обсязі. Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст. 69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.

Постановою Правління пенсійного фонду України N 8-2 від 30.04.2002 затверджено Положення про управління пенсійного фонду (далі - постанова № 8-2).

Згідно із Положенням № 8-2, управління Пенсійного фонду України у районах, містах і районах у містах є органами Фонду, підвідомчими відповідно головним управлінням Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - регіональні управління), що разом з цими управліннями утворюють систему органів Фонду.

Як зазначено в п.1 ч.1 ст.3 КАС України справа адміністративного суду публічно-правовий спір у якому хоча б однією із сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства.

Пенсійний фонд України та його органи, у розумінні пункту 7 частини першої статті 3 КАС України, є суб'єктами владних повноважень, а спори за участю цих органів є публічно правовими ,оскільки виникають за участю суб'єкта владних повноважень, що реалізує у спірних правовідносинах надані йому чинним законодавством владні управлінські функції, та відповідають визначенню «адміністративної справи».

Відповідач Приватне підприємство «Нікафарм» зареєстроване відділом ліцензування, державної реєстрації та міського реєстру Луганської міської ради 21.04.1999 року, і.к. 30409282 ( а.с.5).

За змістом ст.ст. 14, 15 Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування ” від 09.07.2003 №1058 (далі Закон №1058) відповідач є страхувальником та платником страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду.

В судовому засіданні встановлено, що відповідач перебуває на обліку як платник страхових внесків в управлінні Пенсійного фонду України в Камянобрідському районі у м. Луганську, що визнано сторонами.

У статті 18 Закону України N 1058-IV зазначено, що страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.

Відповідно до п. 6 ст. 20 Закону № 1058 страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески. Для страхувальників, що мають найманих працівників, базовим звітнім періодом є календарний місяць.

Згідно з ч. 12 ст. 20 Закону № 1058 страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.

Пунктом 3 ч.12 цієї статті визначено, що у разі наявності в платника страхових внесків одночасно із зобовязаннями із сплати податків, інших обовязкових платежів, передбачених законом, або зобовязань перед іншими кредиторами, зобовязання із сплати страхових внесків виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобовязаннями,крім зобовязань щодо виплати заробітної плати (доходу).

Відповідно до ч. 1 ст. 106 Закону № 1058 у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків страхувальники зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.

Згідно звіту за грудень 2010 року 2010 (таблиця 1 «Нарахування внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування») (а.с.9), дата формування якого 11.01.2011, загальна сума страхових внесків 2836,97 грн. (належить до сплати згідно п.8.1 -2675,78 грн., згідно п. 8.2 - 161,19 грн.)

Згідно наданого позивачем розрахунку та картки особового рахунку (а.с. 15 - 17) зараховано внесків за розділом 1 (32%, 4%, 42%) - 938,50 грн., за розділом 1 (1% - 5%) - 161,19 грн.

Таким чином сума недоїмки зі сплати страхових внесків становить: 2836,97 - 938,50 -161,19 = 1737,28 грн.

Частиною 2 ст. 106 Закону № 1058 передбачено, що суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Відповідно до п.2 с.9 ст.106 ЗУ № 1058 за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

Управлінням Пенсійного фонду України в Камянобрідському районі у м. Луганську відносно відповідача було прийнято рішення від 12.01.2011 року № 15 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені (фінансова санкція 3739,86 грн., пеня 1693,84 грн.) (а.с.12).

Зазначене рішення отримано директором відповідача 12.01.2011 (а.с. 12 звор. бік) та у встановлені строки не оскаржено.

В рахунок погашення заборгованості зі штрафних санкцій відповідачем внесено 7,43 грн., пені - 4,10 грн.

Позивачем надано відповідний розрахунок фінансових санкцій та пені (період розрахунку з 30.04.2010 по 22.12.2010), з урахуванням зарахованих сум (а.с. 13-14) сума заборгованості по фінансовим санкціям становить 3732,43 грн., по пені 1689,74 грн.

Позивачем згідно вимог ч.3 ст.106 Закону № 1058 відповідачу було направлено вимогу про сплату боргу № Ю-12 від 02.02.2011 року на суму 7159,45 грн. (в т.ч. недоїмка - 1737,28 грн., фінансові санкції -3732,43 грн., пеня 1689,74 грн.) ( а.с.6).

Вимога була отримана відповідачем 31.03.2011, що підтверджується підписом уповноваженого представника відповідача на повідомленні про вручення поштового відправлення (а.с.7) та у встановленому законом порядку не оскаржена.

Підтверджена доказами, наявними в матеріалах справи, загальна сума заборгованості по внескам на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, фінансовим санкціям та пені в розмірі 7159,45 грн. до теперішнього часу відповідачем до управління Пенсійного фонду України в Камянобрідському районі у м. Луганську не перерахована.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Частиною 3 ст. 106 Закону №1058 встановлено, що орган Пенсійного фонду має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки.

Згідно з ч.15 ст.106 вказаного Закону строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.

На підставі вищевикладеного, суд вважає позовні вимоги про стягнення з відповідача суми заборгованості по внескам на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, фінансовим санкціям та пені на загальну суму 7159,45 грн., обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі частини 3 статті 160 КАС України у судовому засіданні 19 травня 2011 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено до 24 травня 2011 року, про що згідно вимог частини 2 статті 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 14, 15, 17, 20, 106 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058, ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Прокурора Камянобрідського району м. Луганська в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Камянобрідському районі м.Луганська до Приватного підприємства «Нікафарм» про стягнення заборгованості в сумі 7159,45 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з Приватного підприємства «Нікафарм» (і.к. 30409282) на користь управління Пенсійного фонду України в Камянобрідському районі м. Луганська (91002, м. Луганськ, вул. К. Лібкнехта, 9а, код ЄДРПОУ 21792324) заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, яка утворилась з 20.01.2011 по 01.04.2011 в сумі 7159,45 грн. (Сім тисяч сто пятдесят девять гривень сорок пять копійок), в т.ч. 1737,28 грн. сума боргу по сплаті внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, 3732,43 грн. сума боргу по сплаті фінансових санкцій, 1689,74 грн. сума боргу по сплаті пені.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не буде подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови складено 24 травня 2011 року.

СуддяО.А. Горпенюк