Постанова № 16036728, 22.07.2010, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.07.2010
Номер справи
2а-2104/10/0770
Номер документу
16036728
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

справа № 2а-2104/10/0770

рядок статзвіту 6.6.4

код - 08

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 липня 2010 року 12 год. 00 хв. м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Іванчулинця Д.В.,

з участю секретаря судового засідання Семаль Т.М.,

за участю:

представника позивача державної податкової інспекції у Міжгірському районі Закарпатської області Вередюк В.М.;

відповідач Міжгірський будівельно-деревообробне підприємство, представник не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою державної податкової інспекції у Міжгірському районі Закарпатської області до Міжгірського будівельно-деревообробного підприємства про стягнення заборгованості в сумі 2789,66 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 22 липня 2010 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано протягом 27 липня 2010 року.

Позивач державна податкова інспекція у Міжгірському районі Закарпатської області звернулася у суд з позовом до Міжгірського будівельно-деревообробного підприємства, якою просить стягнути з відповідача в дохід бюджету України за рахунок його активів суму у розмірі 2789,66 грн.

Позовні вимоги мотивує тим, що Міжгірське будівельно - деревообробне підприємство зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа Міжгірською районною державною адміністрацією 17 листопада 1995 року.

Відповідно до п.п.З п.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування», платники податків повинні сплачувати належні суми податків, зборів та інших обов'язкових платежів у встановлені законами терміни.

Станом на 28 травня 2010 року за Міжгірським будівельним деревообробним підприємством рахується податковий борг по орендній платі з юридичних осіб на загальну суму 2789,66 грн.(основний платіж - 2710,39грн., пеня - 79,27грн).

02 лютого 2009 року Міжгірське будівельно-деревообробне підприємство подало до державної податкової інспекції у Міжгірському районі Закарпатської області податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності (вх. №1298) у якій самостійно визначило собі суму податкового зобов'язання по платі за землю на 2009 рік розмірі 14619,55 грн. із щомісячною розбивкою платежів. В аналогічному порядку, 30 січня 2010 року Міжгірське будівельно-деревообробне підприємство подало до державної податкової інспекції у Міжгірському районі Закарпатської області податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності (вх. №808) у якому визначило собі суму податкового зобовязання по платі за землю на 2010 рік (у розмірі 16076,30 грн. також із щомісячною розбивкою платежів). Проте, відповідач несвоєчасно та не у повному обсязі виконував свої зобов'язання по сплаті даного податку згідно вищезгаданих декларацій. Отже, станом на 28 травня 2010 року за Міжгірським будівельно-деревообробним підприємством рахується податковий борг по орендній платі з юридичних осіб у сумі 2789,66 грн., із них: 2710,39) основний платіж, 79,27грн. пеня.

А тому, державна податкова інспекція у Міжгірському районі Закарпатської області просить позовні вимоги задовільнити.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала з мотивів, що наведені в позовній заяві.

У судові засідання, що відбулись 23 червня 2010 року та 22 липня 2010 року представник відповідача не зявився, хоча судом вживалися заходи щодо виклику відповідача, що передбачені Главою 3 Розділу II КАС України. Заперечення проти позову відповідачем суду не надано. Оскільки суд не має відомостей про причину неявки відповідача, то розглядає справу на підставі наявних у ній даних та доказів.

Заслухавши представника позивача, розглянувши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов із наведених у ньому мотивів обґрунтований і його слід задовольнити з наступних підстав.

У судовому засіданні встановлено, що Міжгірське будівельно-деревообробне підприємство зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності Міжгірською районною державною адміністрацією 17 листопада 1995 року, про що видано свідоцтво №20459404 про державну реєстрацію субєкта підприємницької діяльності Міжгірською райдержадміністрацією Закарпатської області (а.с. 5).

Згідно з довідкою № 258 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, місцезнаходженням товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційної фірми «Трітон»є: 89600, Закарпатська область, місто Мукачеве, вул. І.Франка-бічна, 14 (а.с.6).

Згідно з довідкою форми 4-ОПП № 54 від 30 березня 2004 року, Міжгірське будівельно-деревообробне підприємство 01 квітня 1994 року узято на облік за № 141 у Міжгірському віділенні Хустської обєднаної державної податкової інспекції в Закарпатській області, місцем знаходження Міжгірського будівельно-деревообробного підприємства є: 90043, Закарпатська область, Міжгірський район, смт. Міжгіря, вул. Добролюбова, 12, код ЄДРПОУ 20459404 (а.с. 5).

Відповідачем подано до державної податкової інспекції у Міжгірському районі Закарпатської області відомості із договору оренди землі за 2009 рік та податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, в якій самостійно визначило собі суму податкового зобов'язання по платі за землю на 2009 рік розмірі 14619,55 грн. із щомісячною розбивкою платежів та відомості із договору оренди землі за 2010 рік із податковою декларацією орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, в якій самостійно визначило собі суму податкового зобов'язання по платі за землю на 2010 рік (у розмірі 16076,30 грн. також із щомісячною розбивкою платежів (а.с.а.с. 7-10).

Відповідач вказану суму не сплатив в повному обсязі, у зв'язку з чим у нього виник податковий борг, а тому у нього виникла недоїмка у сумі 2710,39 грн. та пеня у розмірі 79,27 грн. (а.с. 6).

Згідно ч. 1 ст. 2 Закону України «Про плату за землю»N 2535 від 3 липня 1992 року, використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеному цим Законом.

Згідно ч. 1 ст. 13 Закону України «Про плату за землю»N 2535 від 3 липня 1992 року, підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.

Згідно ч. 1 ст. 17 Закону України «Про плату за землю»N 2535 від 3 липня 1992 року, податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Згідно ч. 1 ст. 25 Закону України «Про плату за землю»N 2535 від 3 липня 1992 року, за прострочення встановлених строків сплати податку (стаття 17 цього Закону) справляється пеня у розмірах, визначених законом.

Платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації. Податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, відповідно до пунктів 5.1 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»N 2181 від 21 грудня 2000 року, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Податкові зобов'язання платника податків, нараховані контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»N 2181 від 21 грудня 2000 року вважаються узгодженими у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених пп. 5.2.2 п. 5.2 ст. 5 цього закону. Відповідачем вказана сума не оскаржувалась в адміністративному та судовому порядку, а тому вона є узгодженою.

Крім того, відповідно до п.п.16.1.1 п.16.1 ст.16 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»N 2181 від 21 грудня 2000 року, після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Згідно п.п.16.1.2 п.16.1 ст.16 вказаного Закону нарахування пені розпочинається:

а) при самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником податків від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного цим Законом;

б) при нарахуванні суми податкового зобов'язання контролюючими органами від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні згідно з нормами цього Закону.

Пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

Враховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, заявленими відповідно до чинного законодавства і такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 160-163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов державної податкової інспекції у Міжгірському районі Закарпатської області до Міжгірського будівельно-деревообробного підприємства про стягнення заборгованості в сумі 2789,66 грн. задовольнити.

Стягнути з товариства Міжгірського будівельно-деревообробного підприємства (90043, Закарпатська область, Міжгірський район, смт. Міжгіря, вул. Добролюбова, 12, код ЄДРПОУ 20459404) за рахунок його активів суму у розмірі 2789 ( дві тисячі сімсот вісімдесят девять) гривень 66 коп. для погашення податкового боргу по орендній платі з юридичних осіб.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 КАС України.

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд шляхом подачі скарги про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Головуючий Іванчулинець Д.В.