Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 травня 2011 р. справа № 2а/0570/6663/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 11год.50 хв.
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Зекунова Е. В.
при секретаріКовальському А.В.
за участю представників:
прокурора:Вартанової О.М.
від позивача: Рибалка О.М.
від відповідача: Какаріної Л.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Добропільського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Добропільської обєднаної державної податкової інспекції до Комунального підприємства «Добропільська служба єдиного замовника» про стягнення грошових коштів, з рахунків банків, обслуговуючих такого платника податків за податковим боргом зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 153061,36гривень,
ВСТАНОВИВ:
У квітні 2011 року Добропільським міжрайонним прокурором в інтересах держави в особі Добропільської обєднаної державної податкової інспекції заявлено позов до Комунального підприємства «Добропільська служба єдиного замовника» про стягнення грошових коштів, з рахунків банків, обслуговуючих такого платника податків з метою стягнення податкового боргу зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у сумі 153061,36гривень.
Правовою підставою стягнення представник позивача вважає норми статті 67 Конституції України, ст.9 Закону України «Про систему оподаткування», ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників бюджетами та державними цільовими фондами».
У судовому засіданні прокурор та представник позивача підтримали позовні вимоги, просили задовольнити позов у повному обсязі.
Представники відповідача в судовому засіданні проти позову не заперечував, позовні вимоги визнали в повному обсязі, про що надав відповідну заяву.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Частиною 3 ст. 156 КАС України передбачено, що судове рішення у звязку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 КАС України.
Згідно вимог ст. 112 КАС України, зокрема, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Крім того, суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Таким чином, суд приймає визнання адміністративного позову, оскільки ці дії представника відповідача не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, та приймає постанову про задоволення адміністративного позову, виходячи з наступного.
Пунктом 2 ст.121 Конституції України на органи прокуратури покладено обовязок представництва інтересів держави в суді.
За змістом ст.36-1 Закону України «Про прокуратуру» прокуратурою здійснюється представництво інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом.
Підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою. Прокурор самостійно визначає підстави для представництва у судах, форму його здійснення і може здійснювати представництво в будь-якій стадії судочинства в порядку, передбаченому процесуальним законом.
Відповідно до п. 6 ч. 2 ст. 20 Закону України «Про прокуратуру» при виявленні порушень закону прокурор або його заступник у межах своєї компетенції мають право звертатись до суду з заявами про захист прав і законних інтересів громадян, держави, а також підприємств та інших юридичних осіб.
Згідно ч. 2 ст. 60 Кодексу адміністративного судочинства України прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадянина або держави в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь-якій стадії адміністративного процесу.
Позивач - Добропільська обєднана державна податкова інспекція є субєктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує повноваження надані йому Законом України „Про державну податкову службу в Україні”.
Відповідач - Комунальне підприємство «Добропільська служба єдиного замовника» зареєстровано як юридична особа 04.10.2004р. виконавчим комітетом Добропільської міської ради, ідентифікаційний код юридичної особи 32897226.
Станом на 19.04.2011р. за КП «Добропільська служба єдиного замовника» значиться борг зі збору за забруднення навколишнього середовища на загальну суму 153061,36 гривень, який виник внаслідок самостійного визначення зобовязань згідно розрахунків від 27.12.2010р. №9005857322, №9005857336, №9005857340 та від 08.02.2011р. №9006809460.
З метою погашення боргу на адресу відповідача Добропільською ОДПІ було спрямовано першу податкову вимогу від 06.04.2007р. № 1/39 та другу податкову вимогу від 11.05.2007р. № 2/49 (отримано уповноваженими особами відповідача 06.04.2007р. та 14.05.2007р.)
Вказані заходи, здійснені податковим органом до погашення податкового боргу не призвели.
Статтею 67 Конституції України встановлено обов'язок кожного сплачувати податки та збори в порядку та розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п.14 ст.14 Закону України «Про систему оподаткування», а з 01.01.2011 року відповідно до ст.9 Податкового Кодексу України збір за забруднення навколишнього природного середовища віднесено до загальнодержавних зборів.
Згідно пунктів 2,3 ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» а з 01.01.2011 року п.п.16.1.3,16.1.4 ст.16 Податкового Кодексу України до обов'язків платників податків відносять:
- подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи та відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів ( обов'язкових платежів);
- сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до п.п.2.1 п.2 Інструкції «Про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища», затвердженого Наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України, а з 01.01.2011 року - п.п.240.1.1, 240.1.2. ст.240 Податкового Кодексу України, платниками збору за забруднення навколишнього природного середовища є суб'єкти господарювання, незалежно від форм власності, включаючи їх об'єднання, філії, відділення та інші відокремленні підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, розташовані на території іншої територіальної громади; бюджетні, громадські та інші підприємства, установи і організації; постійні представництва нерезидентів, які отримують доходи в Україні; громадяни, які здійснюють на території України та в межах її континентального шельфу та виключно ( морської) економічної зони викиди і скиди забруднюючих речовин у навколишнє природне середовище та розміщення відходів.
Об'єктами обчислення зазначеного боргу згідно з п.п.3.2. п.3 вищевказаної Інструкції та відповідно до ст.242 Податкового Кодексу України є обсяги фактично використаних видів пального, в результаті спалення яких утворюються забруднюючі речовини для пересувних джерел забруднення, які використовуються Відповідачем при здійсненні господарської діяльності.
Підпунктом цієї ж Інструкції та пунктом 250.2 ст.250 Податкового Кодексу України визначено, що платники збору складають податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища і подають його до органу державної податкової служби за місцем податкової реєстрації ( місцеперебуванням на податковому обліку в органах державної податкової служби).
Постановою КМУ «Про затвердження Порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору» від 01 березня 1999 року №303 (п.4) затверджено, що суми збору, який справляється за викиди пересувними джерелами забруднення, обчислюються платниками збору самостійно на підставі нормативів збору за ці викиди виходячи з кількості фактично використаного пального та його виду.
Відповідно до п.10 цієї ж постанови та п.250.2 ст.250 Податкового Кодексу України збір сплачується платниками протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем граничного терміну подання розрахунку збору, за місцем податкової реєстрації.
Платники несуть відповідальність за правильність обчислення та своєчасну сплату збору згідно із законодавством , контроль за своєчасністю та повнотою сплати збору здійснюється органами державної податкової служби.
Судом встановлено, що відповідачем сума податкового боргу станом на дату розгляду справи до бюджету не сплачена, а, отже, є податковим боргом.
З урахуванням зазначеного суд приходить до висновку, що позовні вимоги податкового органу обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Добропільського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Добропільської обєднаної державної податкової інспекції до Комунального підприємства «Добропільська служба єдиного замовника» про стягнення грошових коштів, з рахунків банків, обслуговуючих цього платника податків за податковим боргом зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 153061,36 гривень - задовольнити повністю.
Стягнути кошти Комунального підприємства «Добропільська служба єдиного замовника» (ЄДРПОУ 32897226) з рахунків банків, обслуговуючих цього платника податків за податковим боргом зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 153061 (сто пятдесят три тисячі шістдесят одна) гривня 36 коп.
Вступну та резолютивну частини постанови проголошено 23 травня 2011 року у присутності представників сторін.
Постанова у повному обсязі виготовлена 27 травня 2011 року.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Суддя Зекунов Е. В.