Постанова № 15953437, 10.05.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.05.2011
Номер справи
2а-3515/11/1270
Номер документу
15953437
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №10.1

ПОСТАНОВА

Іменем України

10 травня 2011 року Справа № 2а-3515/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді Яковлева Д.О.,

при секретарі Кучеровій О.О.

в присутності сторін: прокурор - Сайтарли І.М.,

від позивача - не зявився,

від відповідача - Шрамченко О.Є.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Прокурора міста Краснодон Луганської області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в місті Краснодон Луганської області до Комунального підприємства «Житловий комплекс селища Краснодон» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків в сумі 69577,02 грн., -

ВСТАНОВИВ:

26.04.2010 Прокурор міста Краснодон Луганської області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України (далі УПФУ) в місті Краснодон Луганської області звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до Комунального підприємства «Житловий комплекс селища Краснодон» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків в сумі 69577,02 грн.

В обгрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Комунальне підприємство «Житловий комплекс селища Краснодон» (далі відповідач) зареєстрований в УПФУ в місті Краснодон Луганської області як платник страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування згідно статті 15 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058 (далі Закон № 1058).

В порушення норм Закону № 1058 відповідач не сплачує страхові внескі на загальнообовязкове державне пенсійне страхування у звязку з чим, станом на 01.01.2011 утворилася заборгованість перед УПФУ в місті Краснодон Луганської області зі сплати страхових внесків в сумі 189846,59 грн., яка складається з: недоїмка 187288,72 грн., фінансові санкції 198,19 грн., пеня 2359,68 грн.

Відповідно до статті 106 Закону № 1058 відповідачу була направлена вимога про сплату боргу у сумі 189846,59 грн., який повинен був бути сплаченим протягом 10 робочих днів з дня отримання вимоги.

У звязку з тим, що зазначена заборгованість була частково стягнута у судовому порядку, залишок боргу складає 69577,02 грн., який складається з: недоїмка 68012,76 грн., фінансові санкції 198,19 грн., пеня 1366,07 грн.

На підставі викладеного, позивач просить суд стягнути з відповідача на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Краснодоні Луганської області заборгованість в розмірі 69577,02 грн.

Прокурор в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі.

Представник позивача в судове засідання не зявився з невідомих суду причин, про час та місце слухання справи повідомлявся належним чином, заяв про розгляд справи за його відсутності до суду не надходило.

Представник відповідача проти задоволення позовних вимог не заперечував, надав суду заяву про визнання позивних вимог у повному обсязі, а саме в розмірі 69577,02 грн. (а.с. 22).

Вислухавши пояснення прокурора та представника відповідача, дослідивши матеріали адміністративної справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 69-72 КАС України суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

З 01.01.2011 набрав чинності Закон України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», яким запроваджено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування як консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, та визначені правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку.

Згідно з пунктом 7 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» суми внесків, нарахованих на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, та суми нарахованого збору на обов'язкове державне пенсійне страхування до 1 січня 2004 року, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, не сплачені станом на 1 січня 2011 року, підлягають сплаті в порядку, що діяв до 1 січня 2011 року. Стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.

Відповідно до пункту 1 статті 14 Закону №1058 в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин, відповідач є платником страхових внесків на загальноообовязкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду, зареєстрований в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Краснодоні Луганської області (а.с. 5).

Згідно частини 3 статті 15 Закону № 1058 Страхувальники набувають статусу платників страхових внесків до Пенсійного фонду з дня взяття їх на облік територіальним органом Пенсійного фонду.

Відповідно до частини 12 статті 20 Закону №1058 страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків. У разі наявності в платника страхових внесків одночасно із зобовязаннями із сплати податків, інших обовязкових платежів, передбачених законом, або зобовязань перед іншими кредиторами, зобовязання із сплати страхових внесків виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобовязаннями, крім зобовязань щодо виплати заробітної плати (доходу).

За змістом частини 1, частини 2 статті 106 Закону № 1058 у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків страхувальники зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.

Суми страхових внесків, своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 Закону № 1058, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною 3 статті 20 Закону № 1058, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Відповідно до частини 15 статті 106 Закону № 1058, строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.

Комунальне підприємство «Житловий комплекс селища Краснодон» зареєстровано Виконавчим комітетом Краснодонської міської ради Луганської області 06.07.2007 за № 13871020000000844 (а.с.4) та взято на облік до Управління Пенсійного фонду України у місті Краснодон як платник страхових внесків на загальнообовязкове державне страхування за правилами статті 15 Закону № 1058.

Відповідно до даних карток особового рахунку страхувальника (а.с.10-13), станом на 01.03.2011 заборгованість зі сплати страхових внесків, фінансових санкцій та пені Комунального підприємства «Житловий комплекс селища Краснодон» становить 189846,59 грн., яка складається з: недоїмка 187288,72 грн., фінансові санкції 198,19 грн., пеня 2359,68 грн.

Позивачем, згідно з частиною 3 статті 106 Закону № 1058 відповідачу було направлено вимогу № Ю-49 від 09.03.2011 про сплату заборгованості в сумі 189846,59 грн. (а.с. 8), дана вимога отримана відповідачем 12.03.2011, що підтверджується підписом уповноваженої особи Комунального підприємства «Житловий комплекс селища Краснодон» у повідомленні поштового відправлення (а.с.7), відповідачем не оскаржена та відповідно є чинною.

Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 26.04.2010 № 2а-2688/10/1270, з Комунального підприємства «Житловий комплекс селища Краснодон» на користь Управління Пенсійного фонду України в місті Краснодон Луганської області була частково стягнута сума заборгованості зі сплати страхових внесків (а.с. 22-23), тому залишок боргу відповідача зі сплати страхових внесків саном на 01.03.2011 складає 69577,02 грн., у т.р.: недоїмка 68012,76 грн., фінансові санкції 198,19 грн., пеня 1366,07 грн.

Відповідно до заяви директора Комунального підприємства «Житловий комплекс селища Краснодон», відповідач визнав позовні вимоги у повному обсязі, а саме в сумі 69577,02 грн. (а.с. 24)

Ч.1, 2 ст. 136 КАС України визначено, що позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи. Судове рішення у звязку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.

Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст. 112 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову повністю або частково, а відповідач визнати адміністративний позов повністю або частково. Відмова від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову під час підготовчого провадження мають бути викладені в адресованій суду письмовій заяві, яка приєднується до справи. У разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

За таких обставин, суд вважає позовні вимоги про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків, фінансових санкцій та пені з Комунального підприємства «Житловий комплекс селища Краснодон» в сумі 69577,02 грн. обґрунтованими та такими підлягають задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 17, 18, 94, 112, 136, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Законом України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування”, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Прокурора міста Краснодон Луганської області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в місті Краснодон Луганської області до Комунального підприємства «Житловий комплекс селища Краснодон» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків в сумі 69577,02 грн. задовольнити.

Стягнути з Комунального підприємства "Житловий комплекс селища Краснодон" (94430, Луганська область, смт. Краснодон, вул. Заводська, 2, р/р 2600311558 в ЛФ АБ "Укргазбанк" МФО 304621 код 34921318) на користь Управління Пенсійного фонду України в місті Краснодоні Луганської області (п/р 25602301731 в ЛОУ "Ощадбанка" м. Луганськ, МФО 304665, код 21792382) заборгованість по внескам на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в загальному розмірі 69577,02 грн. (шістдесят девять тисяч п'ятсот сімдесят сім гривень 02 коп.)

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови складено та підписано 16 травня 2011 року.

СуддяД.О. Яковлев