Ухвала суду № 15940616, 01.06.2011, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.06.2011
Номер справи
2а/2470/1226/11
Номер документу
15940616
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

          01 червня 2011 р. м. Чернівці Справа № 2а/2470/1226/11

          Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Левицький В.К., розглянувши адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в Сокирянському районі Чернівецької області до підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Чернівецькій області про визнання неправомірними дій та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження,-

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України в Сокирянському районі Чернівецької області звернулося до Чернівецького окружного адміністративного суду з позовом (у формі скарги), в якому просить зупинити виконання виконавчого провадження ВП № 26359106 від 11.05.2011 р. на час судового розгляду, визнати неправомірними дії підрозділу примусового виконання рішень відділу Головного управління юстиції у Чернівецькій області та скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження від 11.05.2011 р. ВП № 26359106.

Перевіривши позовну заяву (скаргу) на предмет дотримання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, суд вважає, що вона підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Згідно зі ст. 105 КАС України позов пред’являється до адміністративного суду у формі позовної заяви, яка має відповідати вимогам, встановленим ст. 106 КАС України.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України суд після одержання позовної заяви з’ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).

Частиною 3 ст. 99 КАС України для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби врегульовано ст. 181 КАС України, частиною 2 якої визначено, що позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.

Адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку (ст. 100 КАС України).

Згідно п. 5 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначається у разу потреби заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду.

В поданій до суду позовній заяві (скарзі) позивач зазначає, що про прийняття відповідачем оскаржуваної постанови йому стало відомо тільки 16.05.2011 р., однак з вказаним позовом (скаргою) звернувся до суду лише 30.05.2011 р.

Як вбачається з вказаного позову (скарги) та приєднаних до нього матеріалів позивачем не надано до суду докази коли саме йому стало відомо про порушення прав, свобод чи інтересів та коли отримано оскаржувану постанову, що є недоліком позовної заяви (скарги).

Суд, звертає увагу позивача на те, що у випадку пропущення ним строку звернення до суду з вказаним позовом, слід надати заяву (клопотання) про поновлення пропущеного з поважних причин строку звернення до суду із зазначенням поважності причин пропуску.

Відповідно до п. 4 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.

В поданій до суду скарзі, позивач вказує, що дії державного виконавця при винесенні оскаржуваної постанови порушують його права, однак у викладі обставин адміністративного позову не зазначив посилань на обставини та нормативно-правові акти, які б вказували про порушення прав та вчинення неправомірних дій.

Також позивачем не дотримано приписи ч. 3 ст. 106 КАС України щодо подання до суду адміністративного позову з доданими до позовної заяви доказами надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Натомість позивачем до поданого адміністративного позову прикріплено фіскальний чек № 3323 від 25.05.2011 р. про направлення рекомендованого листа підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Чернівецькій області, який на думку суду не може буди доказом надіслання відповідачу копії адміністративного позову та приєднаних до нього документів, оскільки з вказаного чеку не вбачається направлення відповідачу саме адміністративного позову та приєднаних до нього документів.

Вказане, в свою чергу, може бути засвідчене бланком опису вкладення, який згідно пункту 61 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 року № 270, заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник об'єкта поштового зв'язку перевіряє відповідність вкладення опису, розписується на обох його примірниках і проставляє відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису видається відправникові, другий вкладається до поштового відправлення.

З фіскального чеку поштового відділення зв’язку не вбачається вміст поштового вкладення, а тому фіскальний чек від 25.05.2011 р. № 3323 не є доказом надіслання відповідачу копії адміністративного позову та приєднаних до нього документів.

Частина 1 ст. 108 КАС України передбачає, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Суд вважає, що без усунення вказаних вище недоліків, неможливо вирішити питання про відкриття провадження у справі. Тому суд надає позивачу строк для усунення зазначених вище недоліків шляхом надання до суду: документу, який підтверджує або з якого вбачається коли саме позивачу стало відомо про порушення його прав, свобод чи інтересів та коли останнім отримано оскаржувану постанову; заяву (клопотання) про поновлення пропущеного з поважних причин стоку звернення до суду із зазначенням поважності причин пропуску (у разі пропущення строків звернення до суду); докази направлення відповідачу копії адміністративного позову та приєднаних до нього документів; виклад обставин, якими обґрунтовує позовні вимоги.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 105, 106, 160, 165 та ч. 1 ст. 108 КАС України, -

УХВАЛИВ:

1.Позовну заяву залишити буз руху.

2.Надати позивачу термін для усунення недоліків зазначених в мотивувальній частині ухвали до 09 червня 2011 року.

3.Копію ухвали невідкладно направити позивачу.

4.У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя В.К. Левицький