Єдиний державний реєстр судових рішень ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 травня 2011 р. Справа № 2-а-2179/11/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бездрабко О.І., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Херсоні до ОСОБА_1 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,
встановив:
Державна податкова інспекція у м. Херсоні (далі - позивач) звернулася із адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач), в якому просить стягнути фінансові санкції у сумі 1923,75 грн.
Свої вимоги мотивує тим, що працівниками податкової служби проводилася перевірка з питань контролю за здійсненням розрахункових операцій в сфері готівкового обігу магазина, розташованого за адресою: м. Херсон, вул. Володимирова, 7, який належить відповідачу. При перевірці магазина виявлено проведення розрахункової операції без застосування реєстратора розрахункових операцій на суму 14 грн., не зберігання книг обліку розрахункових операцій, не зберігання контрольних стрічок та невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі, яка зазначена у денному звіті РРО. За результатами перевірки складено акт від 14.12.2010 р. № 1200/21/03/23/НОМЕР_1, в якому зафіксовані порушення п.п. 1, 6, 10, 13 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". За виявлені порушення податковою інспекцією прийнято рішення про застосування фінансових (штрафних) санкцій від 15.12.2010 р. № НОМЕР_2 на суму 1923,75 грн. Перевірка проводилася в присутності продавця ОСОБА_2, який підписав акт перевірки, зазначивши "книга та стрічка були загублені ПП ОСОБА_1, інших зауважень немає". Рішення про застосування штрафних санкцій відповідачем не оскаржувалося, а тому просить задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Відповідач письмових заперечень на позов не надав, був належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження, строк та порядок подання заперечення проти позову, а також наслідки неподання такого заперечення.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 14.12.2010 р. працівниками державної податкової служби проведено перевірку з питань контролю за здійсненням розрахункових операцій в сфері готівкового обігу магазина, розташованого за адресою: м. Херсон, вул. Володимирова, 7, що належить ПП ОСОБА_1 Перевірку проведено в присутності продавця - ОСОБА_2, який зауважень до акту перевірки не мав.
За результатам перевірки складено акт № 1200/21/03/23/НОМЕР_1 від 14.12.2010 р. в якому зафіксовано порушення:
- п.1 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" - проведення розрахункової операції без застосування реєстратора розрахункових операцій на суму 14 грн., відповідно до п.1 ст.17 Закону сума фінансової санкції становить 70 грн. (14 х 5 = 70 грн.);
- п.6 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" - не зберігання книг обліку розрахункових операцій, відповідно до п.3 ст.17 вказаного Закону сума санкції становить 340 грн. (20 грн. х 17 = 340 грн.);
- п.10 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" - не зберігання контрольних стрічок, відповідно до п.5 ст.17 вказаного Закону сума санкції становить 170 грн. (10 грн. х 17 = 170 грн.).
- п.13 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" - невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі, яка зазначена у денному звіті РРО, відповідно до ст.22 вказаного Закону сума фінансової санкції становить 1343,75 грн. (490 - 207,25 - 14) х 5 = 1343,75 грн.
Рішення про застосування фінансових санкцій від 15.12.2010 р. № НОМЕР_2 на суму 1923,75 грн. отримано відповідачем 26.12.2010 р.
Суд вважає рішення позивача щодо застосування до приватного підприємця ОСОБА_1 фінансових (штрафних) санкцій обґрунтованим виходячи з наступного.
Положеннями п.1 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР (далі - Закон № 265/95-ВР) визначено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Під час проведення перевірки було виявлено проведення розрахункової операції без застосування реєстратора розрахункових операцій на суму 14 грн.
Згідно з вимогами п.1 ст.17 Закону № 265/95-ВР у разі встановлення протягом календарного року в ході перевірки факту: проведення розрахункових операцій з використанням реєстраторів розрахункових операцій або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг); не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи; невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті, а в разі використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня; не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об'єкті такого суб'єкта господарювання: вчинене вперше - 1 гривня; вчинене вдруге - 100 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг); за кожне наступне вчинене порушення - у п'ятикратному розмірі вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг).
Таким чином, позивачем правомірно застосовано фінансову (штрафну) санкцію у розмірі 70 грн. (14 грн. х 5 = 70 грн.).
Положеннями п.6 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР (далі - Закон № 265/95-ВР) визначено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення.
Під час проведення перевірки було виявлено незабезпечення зберігання використаних КОРО протягом встановленого терміну.
Згідно з вимогами п.3 ст.17 Закону № 265/95-ВР у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або не зберігання розрахункових книжок протягом встановленого терміну застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян
Таким чином, позивачем правомірно застосовано фінансову (штрафну) санкцію у розмірі 340 грн. (20 х 17 грн. = 340 грн.).
Відповідно до п.10 ст.3 Закону України № 265/95-ВР суб'єкти підприємницької діяльності зобов'язані друкувати або створювати в електронній формі на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років.
Положеннями п.5 ст.17 Закону № 265/95-ВР визначено відповідальність у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі якщо контрольну стрічку не надруковано або не створено в електронній формі на реєстраторах розрахункових операцій або не збережено контрольну стрічку протягом трьох років, або виявлено спотворення даних про проведені розрахункові операції, інформація про які міститься на контрольній стрічці, створеній в електронній формі, тому до відповідача правомірно застосовано фінансову санкцію у сумі 170 грн. (10 х 17 грн. = 170 грн.).
Згідно з вимогами п.13 ст.3 Закону № 265/95-ВР суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Як зазначено в акті перевірки сума готівкових коштів на місці проведення розрахунків складає 490 грн., сума, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій - 207,25 грн., невідповідність сум готівкових коштів складає 282,75 грн. РК не виписана при продажу пива "Янтар" 1 л. за ціною 6 грн. та пачки цигарок "Монтекарло" за ціною 8 грн.
За вказане порушення передбачена штрафна санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність (ст.22 Закону № 265/95-ВР), тому до відповідача правомірно застосовано фінансову санкцію у сумі 1343,75 грн. ((490 грн. - 207,25 грн. - 14 грн.) х 5 = 1343,75 грн.)
Таким чином, суд приходить до висновку про обґрунтованість застосування Державною податковою інспекцією у м. Херсоні до приватного підприємця ОСОБА_1 фінансових (штрафних) санкцій на загальну суму 1923,75 грн.
При таких обставинах позовні вимоги Державної податкової інспекції у м.Херсоні підлягають задоволенню, оскільки на даний час фінансові (штрафні) санкції відповідачем не сплачені.
Керуючись ст.ст.8, 9, 12, 19, 71, 158-163, 167 КАС України, суд -
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідент. номер НОМЕР_1) до державного бюджету (код платежу НОМЕР_3, р/р 31118104700002, Держказначейство у м. Херсоні, код ЗКПО 24104230, в установі банку УДК у Херсонській області, м. Херсон, МФО 852010) фінансові санкції у сумі 1923 (тисяча дев'ятсот двадцять три) грн. 75 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з моменту її отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Бездрабко О.І.
кат. 8.1.4