Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 квітня 2011 р. № 2а-6444/09/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-суддіКостіва М.В.,
суддівБрильовського Р.М.,
Гулкевич І.З.
при секретарі Билень Н.С.
за участю представників сторін:
від позивача: Вінярський Я.Є.,
від відповідачів: не з'явилися
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної інспекції з енергозбереження до міського комунального підприємства «Золочівводоканал»про стягнення підвищеної плати за нераціональне використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів в розмірі 20112, 46 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Державна інспекція з енергозбереження, м. Київ, звернулась із позовом до комунального підприємства “Золочівводоканал”, м. Золочів, Львівська область, про стягнення 20112,46 грн.
Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 09.10.2009 р. відкрито провадження у справі та призначено розгляд на 16.12.2009 р.
Представникам сторін розяснено їх права згідно зі ст. ст. 49, 51 КАС України. У відповідності до ст. 71 КАС України справа слухається за наявними у ній матеріалами.
Представник позивача у судових засіданнях позов підтримав з мотивів, зазначених у позовній заяві. Ствердив, зокрема, що на підставі акту комплексної перевірки використання паливно-енергетичних ресурсів МКП “Золочівводоканал” №15-13/34 від 26.06.2009 р. було встановлено перевитрати електричної енергії через відхилення коефіцієнта потужності від величини нормального (граничного) в електромережах підприємства внаслідок відсутності компенсації реактивної потужності на водозаборах “Золочів”, “Підгороднє”, насосній станції ІІ підйому в розмірі 18,209 тис. кВт.год/рік на суму 20112,46 грн.. Територіальним управлінням Державної інспекції з енергозбереження по Львівській області на підставі акту було застосовано підвищену плату до відповідача за нераціональне (неефективне) використання паливно-енергетичних ресурсів з розрахунку розміру плати, передбаченого у постанові Кабінету Міністрів України № 699 від 02.09.1993 р. “Про заходи щодо ефективного використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів в народному господарстві”. Згідно із розд. ІІ постанови, плата вноситься одразу після обстеження підприємства Державною інспекцією з енергозбереження. Акт і постанова не оскаржувались, просить позов задовольнити.
Представник відповідача позов заперечив, посилається на оскарження постанови.
Розглянувши подані докази в їх сукупності, заслухавши пояснення, оглянувши оригінали документів, що мають значення для справи, суд встановив наступне.
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 29.06.2000 р. №1039 "Питання Державної інспекції з енергозбереження", Державна інспекція з енергозбереження є урядовим органом державного управління, яка відповідно до законодавства виконує контрольно-наглядові функції щодо використання паливно-енергетичних ресурсів. Згідно із ст. 26 Закону України "Про енергозбереження" державний контроль у сфері енергозбереження здійснюється Державною інспекцією з енергозбереження, згідно з Порядком, встановленим Кабінетом Міністрів України. Державному контролю підлягає енергетичне господарство, що включає всі підприємства і установи по отриманню, переробці, перетворенню, транспортуванню, зберіганню, обліку та використанню паливно-енергетичних ресурсів, розміщених на території України, окремі споруди та інженерні об'єкти інших підприємств і установ, які використовуються для зазначених цілей.
Відповідно до ст. 5 Закону України "Про енергозбереження", суб'єктами правового регулювання відносин у сфері енергозбереження є юридичні та фізичні особи, в результаті діяльності яких здійснюється, зокрема, проведення енергозберігаючої політики та заходів щодо енергозбереження в усіх галузях народного господарства - промисловості, транспорті тощо, соціальній сфері та побуті, а також у сфері міждержавного та міжнародного співробітництва".
Наказом Державного комітету України з енергозбереження від 04.08.2000 р. № 64 "Про затвердження Порядку проведення перевірок ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів на підприємствах, в установах та організаціях та усунення фактів їх неефективного використання", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.09.2000р. за № 653/4874, визначений механізм накладення та стягнення підвищеної плати.
Позивачем під час комплексної перевірки використання паливно-енергетичних ресурсів Міського комунального підприємства «Золочівводоканал»встановлено порушення ст. 27 п. "є" Закону України "Про енергозбереження" що полягало у перевитраті електричної енергії через відхилення коефіцієнта потужності від величини нормативного (граничного) в електромережах підприємства внаслідок відсутності компенсації реактивної потужності на водозаборах «Золочів», «Підгороднє», насосній станції ІІ-го підйому, тобто нераціонального використання паливно-енергетичних ресурсів. Зазначене підтверджується, зокрема, актом комплексної перевірки використання паливно-енергетичних ресурсів МКП «Золочівводоканал»№ 15-13/34 від 26.06.2009 р., згідно із яким на 26.06.2009р. перевитрат електричної енергії через відхилення коефіцієнта потужності від величини нормативного (граничного) в електромережах підприємства внаслідок відсутності компенсації реактивної потужності на водозаборах «Золочів», «Підгороднє», насосній станції ІІ-го підйому складають 18,209 тис.кВт.год/рік.
Територіальним управлінням Державної інспекції з енергозбереження по Львівській області на підставі вищезазначеного Акту перевірки застосовано підвищену плату до МКП «Золочівводоканал»за нераціональне (неефективне) використання паливно-енергетичних ресурсів, згідно з чинним законодавством. Розмір підвищеної плати передбачений в постанові Кабінету Міністрів України „Про заходи щодо ефективного використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів в народному господарстві" № 699 від 02.09.93р. В розділі II цієї постанови Кабінету Міністрів України зазначено, що „споживач сплачує за річний обсяг перевитрат газу та інших паливно-енергетичних ресурсів у двократному розмірі встановленої на них ціни. Плата вноситься одразу після обстеження підприємства Державною інспекцією з енергозбереження". Сумарні перевитрати нераціонального використання електричної енергії що складають розмір підвищеної плати становлять 20112,46 грн.. Належних доказів відсутності зазначеного порушення суду не надано. З цієї підстави було винесено постанову №15-13/26 від 28.07.2009 р..
Посилання відповідача на оскарження вказаної постанови, не заслуговує на увагу враховуючи, що рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 25.08.2010 р. міському комунальному підприємству “Золочівводоканал” було відмовлено у позові про визнання нечинною зазначеної постанови. Доказів відкриття апеляційного провадження з перегляду вказаної постанови суду не надано.
Відповідно до п.п.16,17 «Порядку проведення перевірок ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів на підприємствах, в установах та організаціях та усунення фактів їх неефективного використання»МКП «Золочівводоканал»повинно було внести підвищену плату протягом 30 днів з дня винесення постанови про її застосування. У разі несплати підвищеної плати у зазначений термін грошова сума стягується в судовому порядку. Кошти, отримані внаслідок застосування підвищеної плати за нераціональне використання паливно-енергетичних ресурсів стягуються в доход спеціального фонду Державного бюджету України, код бюджетної класифікації 21081200.
Враховуючи наведене, позов підлягає задоволенню. Керуючись ст.ст. 2, 11, 69-71, 86, 161-163 КАС України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з комунального підприємства “Золочівводоканал” (вул. Валова, 1, м. Золочів, Львівська область, код ЄДРПОУ 05514287) в дохід спеціального фонду Державного бюджету України (код бюджетної класифікації 21081200, одержувач: державний бюджет Золочівського району, банк: ГУДКУ у Львівській області, р/р 31215202700191, ЄДРПОУ 23959969, МФО 82504) 20112 (двадцять тисяч сто дванадцять) грн. 46 коп.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 18.04.2011 року.
Головуючий суддя Костів М.В.
СуддяР.М. Брильовський
СуддяІ.З. Гулкевич