Єдиний державний реєстр судових рішень Cправа № 2а-1855/10/0770
Ряд стат. звіту №
Код - 06
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 лютого 2011 року м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд в складі: головуючої судді Большакової О.О.,
при секретарі Кречко Л.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Ужгороді адміністративну справу за позовом Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції до Футбольного клубу "Локомотив - Чоп", третьої особи на стороні відповідача Державного реєстратора виконавчого комітету Чопської міської ради Закарпатської області про припинення підприємницької діяльності,
встановив :
18 травня 2010 року Ужгородська міжрайонна державна податкова інспекція звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до Футбольного клубу "Локомотив-Чоп", третьої особи на стороні відповідача Державного реєстратора виконавчого комітету Чопської міської ради, про припинення юридичної особи, мотивуючи позовні вимоги систематичним неподанням відповідачем податкової звітності.
Представник позивача Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції в судове засідання не з'явився, було подано заяву про розгляд даної адміністративної справи за відсутності представника позивача.
Представник відповідача Футбольного клубу "Локомотив-Чоп" у судове засідання повторно не з'явився, будучи належним чином повідомленою про час та місце слухання. А так, суд ухвалив провести розгляд справи за відсутності відповідача на підстав доказів, що наявні в матеріалах справи.
Заперечень щодо задоволення позовних вимог відповідач також суду не подав.
Суд, дослідивши письмові докази, що наявні в матеріалах справи, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог з таких підстав .
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців (довідки) Головного управління статистики в Закарпатській області від 19 квітня 2010 року № 04/3-07/1907 Футбольний клуб "Локомотив-Чоп" зареєстрований як юридична особа, ідентифікаційний код 25998904, являється громадською організацією. Відповідач був зареєстрований 7 серпня 2001 року виконавчим комітетом Чопської міської ради.
Підставою для звернення податкової інспекції з даним позовом у справі є неподання відповідачем звітності ( звіту про використання коштів неприбутковими установами та організаціями) більше року до податкових органів, про що свідчить наявна в матеріалах справи довідка Ужгородської МДПІ в Закарпатській області від 14 травня 2010 року №2195/10115 .
Податковий борг у відповідача відсутній, що підтверджено довідкою Ужгородської МДПІ в Закарпатській області від 14 травня 2010 року №2189/10/24 -005.
2
Відповідно до статті 67, 68 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах встановлених законом (ст. 67), кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності (ст. 68).
Частиною 1 ст.9 Закону України "Про систему оподаткування" передбачено обов'язок платників податків і зборів (обов'язкових платежів) вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами; подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни, допускати посадових осіб державних податкових органів до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування, а також для перевірок з питань обчислення і сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).
Згідно ч. 2 статті 46 Закону України від 15.05.2003 року № 755-ІУ "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" підставами для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця є: визнання фізичної особи - підприємця банкрутом; провадження нею підприємницької діяльності, що заборонена законом; неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Фізична особа позбавляється статусу підприємця з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.
В силу п. 17 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" органам державної податкової служби надано право звертатися у передбачених законом випадках до суду з заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.
Пунктом 67.2 статті 67 Податкового кодексу України передбачено, що органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право звертатися до суду про винесення судового рішення щодо припинення юридичних осіб.
Відповідно до ч. 1 ст. 59 Господарського кодексу України припинення діяльності суб'єкта господарювання здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації - за рішенням власника (власників) чи уповноважених ним органів, за рішенням інших осіб - засновників суб'єкта господарювання чи їх правонаступників, а у випадках, передбачених цим Кодексом, - за рішенням суду.
Статтею 238 Господарського кодексу України передбачено, що за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків. Види адміністративно-господарських санкцій, умови та порядок їх застосування визначаються цим Кодексом, іншими законодавчими актами. Адміністративно-господарські санкції можуть бути встановлені виключно законами.
Згідно зі ст. 239 Господарського кодексу України до таких санкцій віднесено, зокрема, скасування державної реєстрації та ліквідація суб'єкта господарювання.
з
Скасування державної реєстрації суб'єкта господарювання провадиться за рішенням суду, що є підставою для ліквідації даного суб'єкта господарювання відповідно до статті 59 Господарського кодексу України.
За наведених обставин та приймаючи до уваги те, що факт неподання звітності підтверджується матеріалами справи, відповідачем не спростований - вимоги позивача обґрунтовані та підлягають задоволенню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 10, 11, 158-163 КАС України,
постановив:
Позовні вимоги Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції до Футбольного клубу "Локомотив- Чоп", третьої особи на стороні відповідача Державного реєстратора виконавчого комітету Чопської міської ради про припинення підприємницької діяльності задовольнити повністю .
Припинити юридичну особу Футбольний клуб "Локомотив- Чоп", ( м.Чоп, вул..Миру, 8, ідентифікаційний код 25998904).
Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова відповідно до ч.і ст.254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги , встановленого цим Кодексом, якщо таку не було подано .
ГоловуючаО.О.Большакова
Повний текст постанови виготовлено та підписано 8 лютого 2011 року . Головуюча О.О.Большакова