Постанова № 15934406, 17.05.2011, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.05.2011
Номер справи
2а/0570/6063/2011
Номер документу
15934406
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 травня 2011 р. справа № 2а/0570/6063/2011

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 14:15

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Єфіменко О.В.

при секретаріТютюннику М.О.

з участю прокурора Григор`євої О.В.,

з участю представника позивача Єфімової С.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Донецько-Ясинуватського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до Приватного підприємства «Донтранс» про стягнення фінансових санкцій в сумі 3400 грн. 00 коп., -

в с т а н о в и в :

У квітні 2011 року Донецько-Ясинуватський транспортний прокурор в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті звернувся до суду з вказаним адміністративним позовом, в якому зазначив, що начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Донецькій області винесено постанови від 17 січня 2011 року № 118609 та від 21 лютого 2011 року № 118683, якими на підставі абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»: надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - застосовано штраф до приватного підприємства «Донтранс» (далі ПП «Донтранс») у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне порушення. Відповідачем штраф у розмірі 3400 грн. до теперішнього часу не сплачено.

Просить стягнути з відповідача фінансові санкції у розмірі 3400 грн.

В судовому засіданні прокурор та представник позивача підтримали позовні вимоги та просили задовольнити позов в повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не зявився, про дату, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином. Причин неявки суду не повідомив, заяв про відкладення розгляду справи не надсилав.

Суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача на підставі наявних у справі доказів.

Судом встановлено, що 6 грудня 2010 року державні інспектори територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області Шилін Р.В. та Завгородня О.В. згідно завдання на перевірку № 104571 від 30 листопада 2010 року здійснювали рейдову перевірку у м. Харцизьку, д/д Донецьк-Луганськ-Старобельськ, 230 км. Під час перевірки пасажирських перевезень було зупинено легковий автомобіль марки Меrсedes-Benz, державний номерний знак АН3807АM, що належить ПП «Донтранс».

За результатами перевірки було складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавста про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 222199 від 06.12.2010, згідно якого під час перевірки виявлено порушення абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» від 05.04.2001 № 2344-ІІІ (далі - Закон), а саме: надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону: ліцензійної картки, схеми маршруту, дорожнього листа, розкладу руху, квитково-касового листа, таблиці вартості проїзду. Водій транспортного засобу з актом ознайомився та підписав його без зауважень. 8 грудня 2010 року на адресу відповідача направлено повідомлення про призначення розгляду справи про порушення на 17 січня 2011 року.

На підставі акту перевірки за результатами розгляду справи про порушення, яке відбулося без участі відповідача, 17 січня 2010 року начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Донецькій області прийнято постанову від 17 січня 2011 року № 118609, якою на підставі абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону до відповідача застосовано фінансові санкції у розмірі 1700 грн.

Так само, 14.01.2011 за результатами проведеної рейдової перевірки складений акт проведення перевірки додержання вимог законодавста про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 222380 про порушення відповідачем абз. 3 ч.1 ст. 60 Закону, а саме: під час надання послуг з регулярних пасажирських перевезень відсутня ліцензійна картка. Водій був ознайомлений з актом без заперечень. Відповідача було запрошено на розгляд справи 21 лютого 2011 року по факту порушення законодавства про автомобільний транспорт. Проте відповідач не з`явився на розгляд, тому справа про порушення була розглянута без його участі та було винесено постанову № 118683 від 21.02.2011, якою на підставі абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону до відповідача застосовано фінансові санкції у розмірі 1700 грн.

Таким чином, за період з 17.01.2011 по 21.02.2011 позивачем до відповідача були застосовані фінансові санкції на загальну суму 3400 грн. Однак до теперішнього часу відповідачем добровільно до Державного бюджету фінансові санкції не сплачені.

Судом встановлено, що ПП «Донтранс» зареєстроване виконавчим комітетом Донецької міської ради Донецької області 21.12.2006 у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серія АД № 929601, із зазначенням виду діяльності: діяльність нерегулярного пасажирського транспорту та діяльність автомобільного регулярного транспорту.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України та ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України органи державної влади зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

Згідно з п. 1 й 2 ч. 3 ст. 2 вказаного Кодексу у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою повноваження надано.

Відповідно до п. 1 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 вересня 2004 року №1190, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується, тобто є субєктом владних повноважень у розумінні ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України.

Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Донецькій області згідно з п. 1 Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв'язку України 14 грудня 2005 року №888, є територіальним структурним підрозділом Головної державної інспекції на автомобільному транспорті без права юридичної особи, має печатку зі своїм найменуванням і зображенням малого Державного Герба України.

Відповідно до п. 3 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 року №1567 (далі - Порядок), територіальне управління є органом державного контролю на автомобільному транспорті.

Пунктом 4 вказаного Порядку визначено, що державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.

Відповідно до п. 15 Порядку під час проведення рейдової перевірки перевіряється, зокрема, наявність визначених статтями 39 і 48 Закону документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом.

Згідно зі ст. 39 Закону автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.

Документи для регулярних пасажирських перевезень:

для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування чи їх дозвіл, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;

для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України.

Документи для нерегулярних пасажирських перевезень:

для автомобільного перевізника - ліцензія, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;

для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України.

Таким чином, законодавство зобовязує автомобільного перевізника та водія під час здійснення своїх функцій мати при собі документи, на підставі яких виконують перевезення, зокрема, автомобільного перевізника - мати ліцензію, водія - ліцензійну картку, дорожній лист, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень).

Відповідно до абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції, зокрема, за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Оскільки відповідач при виявленні порушень не надав документів, перелік яких визначено статтями 39, тому до нього правомірно застосовані фінансові санкції.

Керуючись статтями 23, 94, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

п о с т а н о в и в :

Позов Донецько-Ясинуватського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до Приватного підприємства «Донтранс» про стягнення фінансових санкцій в сумі 3400 грн. 00 коп. - задовольнити.

Стягнути з Приватного підприємства «Донтранс» (код ЄДРПОУ 34828442) на користь Державного бюджету м. Донецька (ГУДК Донецької області р/р 31112106700002, МФО 834016, ОКПО 23977045, код 21081100) суму фінансових санкцій у розмірі 3400 (три тисячі чотириста) гривень 00 копійок.

Вступну та резолютивну частини постанови проголошено в судовому засіданні 17 травня 2011 року.

Повний текст постанови виготовлено 23 травня 2011 року.

Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 КАС України, і може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 КАС України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови.

Суддя Єфіменко О.В.