Постанова № 15934189, 12.05.2011, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.05.2011
Номер справи
2а/0570/4458/2011
Номер документу
15934189
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 травня 2011 р. справа № 2а/0570/4458/2011

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Кірієнка В.О.

при секретаріМіщенко І.Г.

за участю:

представника позивачаОСОБА_1 за довір.

представника відповідачане зявився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції м. Маріуполя до Житлово-комунального підприємства «Домовик 1» про стягнення заборгованості перед бюджетом та іншими державними цільовими фондами у розмірі 85023,14 грн., -

В С Т А Н О В И В:Позивач - Жовтнева міжрайонна державна податкова інспекція м. Маріуполя звернулася до суду з позовом до Житлово-комунального підприємства «Домовик 1» про стягнення заборгованості перед бюджетом та іншими державними цільовими фондами у розмірі 85023,14 грн.

В обґрунтування позову вказав, що Житлово-комунального підприємства «Домовик 1» знаходиться на податковому обліку як платник податків з 18.10.2000 року.

19.08.2010 року Жовтневою МДПІ була проведена виїзна документальна перевірка відповідача з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства за період з 01.07.2007 р. по 31.07.2010 р., за результатами якої складено акт № 2034/23-2/31132469 від 19.08.2010 року.

На підставі виявлених порушень 22.09.2010 року були винесені наступні рішення:

·№ 0002072342/0 про нарахування податкового зобовязання з ПДВ у сумі 3353,00 грн. та штрафних санкцій у сумі 1676, 50 грн.;

·№ 0042932343 про нарахування штрафних санкцій за порушення законодавства про РРО в сумі 29503,14 грн.

·№ 0002082342/0 про нарахування податкового зобовязання з податку на прибуток у сумі 10105,00 грн. та штрафних санкцій у сумі 40414,50 грн.

Рішення були направлені відповідачу поштою, але повернулися у звязку із неможливістю вручення.

Згідно облікової картки сума податкової заборгованості Житлово-комунального підприємства «Домовик 1» складає 85023,14 грн. (5002,50+29503,14+50517)

На день звернення до суду заборгованість відповідачем сплачена не була

Тому просить стягнути заборгованість перед бюджетом та іншими державними цільовими фондами у розмірі 85023,14 грн.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, мотивував їх аналогічно викладеному у позовній заяві.

Відповідач у судове засідання не з`явився, про час, дату та місце судового засідання повідомлявся належним чином Причини своєї неявки суду не повідомив. Заяву про визнання позову або заперечення проти нього суду не надав. Думка з приводу позовних вимог суду не відома.

Судом встановлено, що відповідач Житлово-комунальне підприємство «Домовик 1» є юридичною особою, зареєстровано Виконавчим комітетом Маріупольської міської ради Донецької області 04.06.2002 року, ідентифікаційний код 31132469, взятий на облік платника податків у Жовтневій міжрайонній державній податковій інспекції м. Маріуполя з 18.10.2000 року за № 265.

19.08.2010 року Жовтневою МДПІ була проведена виїзна документальна перевірка відповідача з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства за період з 01.07.2007 р. по 31.07.2010 р., за результатами якої складено акт № 2034/23-2/31132469 від 19.08.2010 року.

Перевіркою встановлено порушення ЖКП «Домовик 1»:

1.п.п. 4.1.1, п.п. 4.1.6 п. 4.1 ст.4, п.п. 5.2.1, п.п. 5.2.5 п. 5.2, п.п. 5.3.9 п. 5.3, п.п. 5.6.1 п. 5.6, п.п. 5.7.1 п. 5.7, п. 5.9 ст. 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.1994 р. № 334/94-ВР із змінами та доповненнями, що призвело до заниження податку з прибутку всього у сумі 10105 грн., у тому числі за завищення за 3 квартал 2007 року в сумі 844 грн., заниження за 2007 рік в сумі 12157 грн., заниження за 1 квартал 2008 року в сумі 64853 грн., заниження за 1 півріччя 2008 рік в сумі 4883 грн., завищення за 1 квартал 2009 року в сумі 2175 грн., завищення з за 1 півріччя 2009 року в сумі 4120 грн., завищення за 9 місяців 2009 року в сумі 6110 грн., завищення за 2009 рік в сумі 984 грн., завищення за 1 квартал 2010 року в сумі 1723 грн., заниження за 1 півріччя 2010 року в сумі 3816 грн.

2.п.1.11 ст. 1, п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про податок на додану вартість» № 168/97-ВР від 03.04.1997 р. із змінами та доповненнями, в результаті чого занижено податок на додану вартість в періоді, що перевірявся, на загальну суму 3353 грн. у т.ч. за березень 2008 року в сумі 185 грн., за квітень 2008 року в сумі 3168 грн. та завищення відємного значення у вересні 2008 року на суму 471 грн.;

3. пп. 4.2.9. п. 4.2 ст. 4, пп. 7.1 ст.7,пп. 8.1.1 п. 8.1 ст. 8, ст. 16, абз. «а», п. 17.2 ст. 17 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» № 889-VI від 22.05.2003 р. (із змінами та доповненнями), в результаті чого допущено порушення вимог податного законодавства під час перевірки питань щодо правильності утримання та своєчасності перерахування податку з доходів фізичних осіб до бюджету в періоді, що перевірявся, на загальну суму 1712,87 грн., у тому числі за вересень 2008 року в сумі 144,46 грн., за жовтень 2008 року в сумі 138 грн., за листопад 2008 року в сумі 83,54 грн., за грудень 2008 року в сумі 30 грн., за лютий 2009 року в сумі 121,08 грн., за березень 2009 року в сумі 124,07 грн., за травень 2009 року в сумі 227 грн., за червень 2009 року в сумі 165,95 грн., за липень 2009 року в сумі 139,48 грн., за серпень 2009 року в сумі 148,26 грн., за вересень 2009 року в сумі 283,55 грн., за грудень 2009 року в сумі 106,87 грн.;

4.п. 2.8., п. 3.5., п. 7.25 «Положення про ведення касових операцій в національній валюті в Україні» затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 р. № 637, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 13.01.2005р. за № 40/10320 (із змінами та доповненнями) встановлено перевищення ліміту залишку готівки у касі підприємства на суму 14751,57 грн.

19.08.2010 року посадовими особами Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції м. Маріуполя складено акт № 353/23-3/31132469 про відсутність посадових осіб ЖКП «Домовик-1» за його місцезнаходженням та неможливість підписання та вручення акту позапланової виїзної документальної перевірки.

20.08.2010р. акт було направлено рекомендованим листом з повідомленням, але згідно Акту про неможливість вручення № 424/23-2/31132469 від 17.09.2010 року було повернуто на адресу Жовтневої МДПІ.

На підставі акту були винесені податкові повідомлення рішення № 0002072342/0 про нарахування податкового зобовязання з ПДВ у сумі 3353,00 грн. та штрафних санкцій у сумі 1676, 50 грн. та № 0002082342/0 про нарахування податкового зобовязання з податку на прибуток у сумі 10105,00 грн. та штрафних санкцій у сумі 40414,50 грн., та рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0042932343 про нарахування штрафних санкцій за порушення законодавства про РРО в сумі 29503,14 грн.

Рішення були направлені на адресу відповідача рекомендованим листом, але згідно Акту про неможливість вручення № 447/23-2/31132469 від 01.10.2010 року були повернуті на адресу Жовтневої МДПІ.

Заборгованість за податковим повідомленням рішенням № 0002072342/0 була частково погашена в розмірі 27,00 грн.

15 жовтня 2010 року ЖКП «Домовик-1» податковою інспекцією була виставлена перша податкова вимога № 1/310, яка 27.11.2010 року була повернута на адресу ДПІ з відміткою на конверті «за зазначеною адресою не проживає».

24 листопада 2010 року була виставлена друга податкова вимога № 2/341, яка була отримана відповідачем 08.12.2010 року.

Відповідно до статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб та юридичних осіб у сфері публічноправових відносин від порушень, у тому числі, органів державної влади.Відповідно до ст.2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів /обовязкових платежів/, а також неподаткових доходів, установлених законодавством. Відповідно до пункту 30 статті 2 Бюджетного кодексу України органи стягнення - податкові, митні та інші державні органи, яким відповідно до закону надано право стягнення до бюджету податків, зборів (обов'язкових платежів) та інших надходжень.Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, функцію подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Згідно ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право:

1) здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків);

2) здійснювати контроль за:

додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку;

11) застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України; ( Пункт 11 статті 11 із змінами, внесеними згідно з Законом № 2505-IV ( 2505-15 ) від 25.03.2005 )

За порушення вимог Закону № 1776-ІІІ від 01.06.2000 р. «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (у редакції від 25.03.2005 року) до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються згідно ст. 17 фінансові санкції у таких розмірах:

1) у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки;

2) двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі застосування при здійсненні розрахункових операцій непереведеного у фіскальний режим роботи, незареєстрованого, неопломбованого або опломбованого з порушенням встановленого порядку реєстратора розрахункових операцій;

3) двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну;

4) двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій;

5) десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання друку контрольної стрічки або її незберігання протягом встановленого терміну;

6) п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості;

7) десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі порушення встановленого у пункті 1 статті 9 порядку проведення розрахунків через каси підприємств, установ і організацій, в яких ці операції повинні проводитися з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку, або у разі порушення порядку оформлення розрахункових і звітних документів при здійсненні продажу проїзних і перевізних документів на залізничному (крім приміського) та авіаційному транспорті;

8) ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі застосування при здійсненні розрахункових операцій реєстратора розрахункових операцій, в конструкцію чи програмне забезпечення якого внесені зміни, не передбачені конструкторсько-технологічною та програмною документацією виробника.

Відповідно до ст. 5 Закону України від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого для подання податкової декларації. У випадку визначення суми податкового зобовязання податковим органом платник податків зобовязаний самостійно погасити її узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом десяти календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

Пп.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону № 2181-ІІІ встановлено, що податкове зобовязання платника податків , нараховане контролюючим органом , вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.

Згідно пп.5.4.1 п.5.4 ст.5 зазначеного Закону узгоджена сума податкових зобовязань, не сплачена у строки, визначені цією статтею, визнаються сумою податкового боргу платника.

Згідно пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону у разі визначення податкового зобовязання контролюючим органом, за підставами, зазначеними у пп. «а» - «в» пп.4.2.2 п.4.2 ст.4, платник податків зобовязаний погасити нараховану суму податкового зобовязання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення.

Відповідно до ч. 3 ст. 50 Бюджетного кодексу України органи стягнення забезпечують своєчасне та в повному обсязі надходження до державного бюджету податків, зборів та інших доходів.

Таким чином, вжиті на виконання вимог Закону України від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” не надали змоги погасити податкову заборгованість відповідача.

Таким чином, вжиті на виконання вимог Закону України від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” не надали змоги погасити податкову заборгованість відповідача.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що вимоги позивача про стягнення заборгованості перед бюджетом підлягають задоволенню.

Відповідно до ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати з відповідача не стягуються, так як він не є субєктом владних повноважень.На підставі ст. 67 Конституції України, ст.ст. 2, 50 Бюджетного кодексу України, ст.ст. 2, 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні, ст.ст.5, 6 Закону України від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, п. 20.1.18, 41.1. Податкового кодексу України, керуючись ст. ст. 11, 17-20, 69-72, 86, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

П О С Т А Н О В И В :

Позов Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції м. Маріуполя до Житлово-комунального підприємства «Домовик 1» про стягнення заборгованості перед бюджетом та іншими державними цільовими фондами у розмірі 85023,14 грн. - задовольнити.

Стягнути з Житлово-комунального підприємства «Домовик 1» (87516, м. Маріуполь, б-р Шевченка, буд. 228, ЄДРПОУ 31132469) заборгованість перед бюджетом та іншими державними цільовими фондами у розмірі 85023 (вісімдесят пять тисяч двадцять три) гривні 14 копійок.

-заборгованість з податку на додану вартість у сумі 5002,50 грн. стягнути на користь Державного бюджету Жовтневого району м. Маріуполя р/р № 31119029700052, ГУ ДКУ в Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 34686694, код платежу 14010100;

-заборгованість штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері громадського харчування та послуг у сумі 29503,14 грн. стягнути на користь Державного бюджету Жовтневого району м. Маріуполя р/р № 31116104700055, ГУ ДКУ в Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 34686694;

-заборгованість з податку на прибуток у сумі 50517,50 грн. стягнути на користь Державного бюджету Жовтневого району м. Маріуполя р/р № 31117009700052, ГУ ДКУ в Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 34686694, код платежу 11021000

Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошений її вступна та резолютивна частини у судовому засіданні 12 травня 2011 року.

Повний текст постанови складений 16 травня 2011 року.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення апеляційної скарги. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Кірієнко В.О.