Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 травня 2011 р. справа № 2а/0570/6184/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Шинкарьової І.В.
при секретаріЗаднепровської В.О.
за участю
представника позивача Асадчого М.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Дзержинську до Дзержинського комунального автотранспортного підприємства «Комунальник» про стягнення заборгованості зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 121093,17грн., -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Державна податкова інспекція у м. Дзержинську, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Дзержинського комунального автотранспортного підприємства «Комунальник» про стягнення заборгованості зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 121093,17грн.
В обґрунтування позову, з урахуванням заяви про уточнення, посилається на те, що у відповідача станом на 30.03.2011 року існує податкова заборгованість зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у сумі 121093,17грн., яку боржник до теперішнього часу не сплатив. Заборгованість виникла за розрахунками збору за забруднення навколишнього природного середовища. Застосовані податковим органом заходи для погашення заборгованості позитивного результату не дали.
Просить суд стягнути з Дзержинського комунального автотранспортного підприємства «Комунальник» (85200, Донецька область, м. Дзержинськ, пр. Свердлова, 44, код в ЄДРПОУ 31217531) суму податкової заборгованості зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 121093,17грн. на р/р 33118329700029, в ГУ ДКУ в Донецькій області, МФО 834016, отримувач УДК у м. Дзержинську.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, надав пояснення, аналогічні обставинам, викладеним в позовній заяві.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, через канцелярію суду надав відгук на позов, в якому визнав позов повністю та просив суд розглянути справу без участі представника відповідача.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази, суд встановив наступне.
Дзержинське комунальне автотранспортне підприємство «Комунальник» є юридичною особою, зареєстроване Виконавчим комітетом Дзержинської міської ради, ідентифікаційний код 31217531, що підтверджено свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи від 31.10.2003 року №12581050001000142 (а.с.5), перебуває на податковому обліку в ДПІ у м. Дзержинську з 13.11.2003 року за №201, про що свідчить довідка про взяття на облік платника податку від 18.11.2009 року №14727 (а.с.6).
Відповідачем до податкового органу подані податкові розрахунки збору за забруднення навколишнього природного середовища у 2010 році:
уточнюючий розрахунок за 9 місяців 2010 року №12948 від 26.11.2010року, яким нарахував суму збору за звітний квартал у розмірі 59597,29грн.;
розрахунок за 2010 рік №15484 від 25.01.2011року, яким нарахував збору за звітний рік у розмірі 61495,88грн. (а.с.9-10).
Але узгоджені суми податкового зобовязання не були сплачені відповідачем, у звязку з чим виник податковий борг у розмірі 121093,17грн.
Відповідно до ст.67 Конституції України зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до пп.16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Оскільки спірні правовідносини виникли у період 2010 року, враховуючи, що з 01.01.2011 року набрав чинності Податковий кодекс України, суд відповідно до статті 58 Конституції України застосовує нормативно правові акти України, які діяли в той період.
Відповідно до пункту 2, пункту 3 частини 1 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування», платники податків у строки, визначені законом, повинні подавати до податкового органу декларації, бухгалтерську звітність та інші документи, повязані з обчисленням і сплатою податків та зборів, сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни.
19.07.1999 року Наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України, Державної податкової адміністрації України №162/379, затверджена Інструкція про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища.
Пунктом 1.2 Інструкції передбачено, що вона визначає єдиний на території України порядок обчислення і сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища, а також відповідальність платників за достовірність даних про обсяги викидів в атмосферне повітря забруднюючих речовин, скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні обєкти, розміщені відходи та за правильність обчислення, повноту і своєчасність сплати збору.
Відповідно до п.7.1 Інструкції, базовий податковий (звітний) період збору дорівнює календарному кварталу.
Платники збору складають податкові розрахунки за формою, затвердженою центральним органом державної податкової служби, наростаючим підсумком за квартал, півріччя, девять місяців та рік і подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до органів державної податкової служби.
Відповідно до п.7.3 Інструкції, платники перераховують суми збору одним платіжним дорученням на рахунки, відкриті в територіальних органах Державного казначейства, які здійснюють розподіл цих коштів у співвідношенні, визначеному законом.
Відповідно до п.8.2 Інструкції, контроль за своєчасністю та повнотою сплати збору здійснюється органами державної податкової служби.
Відповідно до п.9.2 Інструкції, платники несуть відповідальність за правильність обчислення, повноту та своєчасність сплати, а також за правильність складання і своєчасність подання податкових розрахунків органам державної податкової служби згідно з законодавством. Штрафні санкції та пеня застосовуються в порядку, встановленому чинним законодавством України.
Відповідно до пункту 5.1 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, розрахунку, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Підпункт 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 зазначеного Закону встановлює, що платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідно до абзацу «а» підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Відповідно до пункту 5.1 статті 5 зазначеного Закону, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.
Згідно з підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону, узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків в строки, встановлені статтею 5 даного Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Судом встановлено, що на час розгляду справи відповідачем самостійно визначена сума податкового зобовязання у розмірі 121093,17грн. не сплачена.
Відповідно до підпункту 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
З метою погашення податкового боргу відповідачу була відправлена перша податкова вимога від 25.12.2007 року №1/64 та друга податкова вимога від 29.01.2008 року №2/6, які отримані відповідачем, про що зроблені записи на корінцях вимог (а.с.7-8).
Таким чином, заходи, прийняті податковим органом щодо стягнення податкового боргу, не призвели до їх погашення, строки їх добровільної сплати вийшли у відповідності до підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», про що свідчать матеріли справи.
Згідно зворотного боку облікової картки платника збору за забруднення навколишнього природного середовища ДКАП «Комунальник» станом на час розгляду рахується податковий борг у розмірі 121093,17грн.
Крім того, матеріали справи містять заяву відповідача, із змісту якої вбачається, що він визнає позовні вимоги у повному обсязі (а.с.20).
Відповідно до ч.1 ст.136 Кодексу адміністративного судочинства України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Частиною 3 ст.136 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що судове рішення у звязку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно вимог ст.112 Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Крім того, суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Таким чином, суд приймає визнання адміністративного позову, оскільки ці дії відповідача не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, та приймає постанову про задоволення адміністративного позову.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги податкового органу підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позов Державної податкової інспекції у м. Дзержинську до Дзержинського комунального автотранспортного підприємства «Комунальник» про стягнення заборгованості зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 121093,17грн. задовольнити.
Стягнути з Дзержинського комунального автотранспортного підприємства «Комунальник» (85200, Донецька область, м. Дзержинськ, пр. Свердлова, 44, код в ЄДРПОУ 31217531) суму податкової заборгованості зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 121093,17грн. на р/р 33118329700029, в ГУ ДКУ в Донецькій області, МФО 834016, отримувач УДК у м. Дзержинську.
Вступна та резолютивна частини постанови прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 12 травня 2011 року у присутності представника позивача.
Постанова у повному обсязі складена 16 травня 2011 року.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відкладення складання постанови у повному обсязі апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Шинкарьова І.В.