Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 травня 2011 р. справа № 2а/0570/5616/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Шинкарьової І.В.
при секретаріЗаднепровської В.О.
за участю
представника позивача Мезенцева В.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Київському районі м. Донецька до Товариства з обмеженою відповідальністю «Донбас-Прод-Торг-2009» про стягнення з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків, податкову заборгованість зі штрафної санкції у розмірі 669,80грн.,
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Державна податкова інспекція у Київському районі м. Донецька, звернувся до Товариства з обмеженою відповідальністю «Донбас-Прод-Торг-2009» про стягнення з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків, податкову заборгованість зі штрафної санкції у розмірі 669,80грн.
В обґрунтування позову посилається на те, що у відповідача існує заборгованість перед бюджетом по комунальному податку у розмірі 669,80грн. Податкова заборгованість виникла на підставі акту невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності, за результатами якого прийнято податкове повідомлення-рішення про нарахування штрафної санкції у розмірі 680,00грн. На теперішній час податкові зобовязання сплачені частково і сума у розмірі 669,80грн. є податковим боргом. Застосовані податковим органом заходи з погашення податкового боргу не привели до його погашення.
Просить суд стягнути з рахунків у банках обслуговуючих Товариство з обмеженою відповідальністю «Донбас-Прод-Торг-2009» (83048, м. Донецьк, пр. Визволення Донбасу, 12, ЄДРПОУ 36934622) заборгованість з комунального податку у розмірі 669,80грн. на розрахунковий рахунок №332128287, код платежу 16010200, одержувач Державний бюджет Київського району ОКПО 34687001, банк ГУДКУ у Донецькій області.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, надав пояснення, аналогічні обставинам, викладеним в позовній заяві.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, про час, дату і місце судового розгляду повідомлявся належним чином. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності суду не надавав. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази, суд встановив наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Донбас-Прод-Торг-2009» є юридичною особою, зареєстроване Виконавчим комітетом Донецької міської ради, ідентифікаційний код 36934622, що підтверджено свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи від 28.12.2009 року №12661020000034993 (а.с.3), перебуває на податковому обліку в ДПІ у Київському районі м. Донецьк з 29.12.2009 року за №7977, про що свідчить довідка про взяття на облік платника податку від 14.09.2010 року №1100Є10,29-014-20 (а.с.4).
Відповідно до статті 67 Конституції України, кожен повинен сплачувати податки і збори у порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до пп.16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Оскільки спірні правовідносини виникли у період 2010 року, враховуючи, що з 01.01.2011 року набрав чинності Податковий кодекс України, суд відповідно до статті 58 Конституції України застосовує нормативно правові акти України, які діяли в той період.
Актом ДПІ у Київському районі м. Донецька №5540/15-113 від 21.07.2010 року про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звязності встановлено порушення п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», ст.15 Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори», п.3 Положення «Про комунальний податок на території м. Донецька», затвердженого рішенням місцевої ради від 25.09.1998 року №3/12, а саме відповідачем як платником комунального податку не подані розрахунки комунального податку (а.с.5). На підставі вказаного акту перевірки позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення від 21.07.2010 року №0006541540/0 про нарахування штрафної санкції у розмірі 680,00грн. Вказане рішення податкового органу, у звязку з неможливістю вручення з причини не знаходження за юридичною адресою, розміщено на дошці податкових оголошень, про що складено акт №3189 від 25.08.2010 року.(а.с.9).
Відповідачем узгоджене податкове зобовязання сплачено частково, у звязку з чим виник податковий борг у розмірі 669,80грн.
Правовою підставою прийняття податкового повідомлення рішення послугували норми пп.4.2.2а п.4.2 ст.4 та пп.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Відповідно до пп.4.2.2а п.4.2 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо, зокрема, платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію.
Відповідно до пп.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Закон України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Відповідно до пп.5.2.1 п.5.2 ст.5 зазначеного Закону, податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Відповідно до пп.5.2.2 п.5.2 ст.5 Закону, у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати.
Відповідно до пп.5.2.5 п.5.2 ст.5 Закону, з урахуванням строків давності платник податків має право оскаржити до суду рішення контролюючого органу про нарахування податкового зобов'язання у будь-який момент після отримання відповідного податкового повідомлення.
Відповідно до пп. «в» пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Згідно з підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону, узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків в строки, встановлені статтею 5 даного Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків.
У судовому засіданні встановлено, що на час розгляду справи відповідачем сума податкового зобовязання, яка визначена податковим повідомленням-рішенням сплачена частково, тому загальна сума заборгованості складає 669,80грн. (зворотній бік облікової картки з комунального податку).
Відповідно до підпункту 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
З метою погашення податкового боргу відповідачу була відправлена перша податкова вимога від 08 вересня 2010 року №1/1081 та друга податкова вимога від 22 жовтня 2010 року №2/1187 (а.с.10), які у звязку з неможливістю вручення з причини не знаходження за юридичною адресою, розміщено на дошці податкових оголошень, про що складено акт від 17.09.2010 року та від 29.11.2010 року.(а.с.11,13).
Таким чином, заходи, прийняті податковим органом щодо стягнення податкового боргу, не призвели до їх погашення, строки їх добровільної сплати вийшли у відповідності до підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», про що свідчать матеріли справи.
Відповідно до ст.50 Бюджетного кодексу України податки, збори (обовязкові платежі) та інші доходи до державного бюджету визнаються зарахованими в доход державного бюджету з моменту зарахування на єдиний казначейський рахунок державного бюджету.
Згідно п.95.1 ст.95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків, зокрема, шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності.
Пунктом 95.3 статті 95 Податкового кодексу України передбачено, що стягнення коштів з рахунків платника податків, здійснюється за рішенням суду.
Відповідно до п.102.4 ст.102 Податкового кодексу України, у разі якщо грошове зобовязання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у звязку з відмовою у самостійному погашені такого грошового зобовязання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позов Державної податкової інспекції у Київському районі м. Донецька до Товариства з обмеженою відповідальністю «Донбас-Прод-Торг-2009» про стягнення з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків, податкову заборгованість зі штрафної санкції у розмірі 669,80грн. задовольнити.
Стягнути з рахунків у банках обслуговуючих Товариство з обмеженою відповідальністю «Донбас-Прод-Торг-2009» (83048, м. Донецьк, пр. Визволення Донбасу, 12, ЄДРПОУ 36934622) заборгованість з комунального податку у розмірі 669,80грн. на розрахунковий рахунок №332128287, код платежу 16010200, одержувач Державний бюджет Київського району ОКПО 34687001, банк ГУДКУ у Донецькій області.
Вступна та резолютивна частини постанови прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 11 травня 2011 року в присутності представника позивача.
Постанова у повному обсязі складена 16 травня 2011 року.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відкладення складання постанови у повному обсязі апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Шинкарьова І.В.