Постанова № 15898046, 18.05.2011, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
18.05.2011
Номер справи
2а-4420/11/0170/21
Номер документу
15898046
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
  • 2)
  • 3)
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

18 травня 2011 р. (09:45) Справа №2а-4420/11/0170/21 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Євдокімової О.О., при секретарі судового засідання Кузьміній Ю.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції в м. Євпаторії АР Крим

до Автогаражного кооперативу № 7"

про стягнення 1360,00 грн

Обставини справи: Державна податкова інспекція в м. Євпаторії АР Крим (далі позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Автогаражного кооперативу № 7 (далі відповідач) про стягнення штрафних (фінансових) санкцій в розміні 1360,00 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем не сплачується узгоджене зобов'язання по штрафним санкціям, застосоване за несвоєчасне подання декларацій з податку на прибуток підприємств за період 2008р. - 9 місяців 2010р.

Позивач у судове засідання не з'явився, про дуту, час та місце розгляду справи сповіщений належним чином, однак 17.05.2011р. надіслав до суду клопотання про розгляд справи без участі його представника, позовні вимоги підтримує у повному обсязі та просить їх задовольнити.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про дуту, час та місце розгляду справи сповіщений належним чином, однак 17.05.2011р. надіслав до суду клопотання, в якому просить провести судове засідання без участі його представника. Під час розгляду справи проти позову заперечував, просив залишити його без розгляду в зв'язку з пропуском строку звернення до адміністративного суду.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для зясування обставин по справі, суд вважає можливим, на підставі ч. 6 ст. 71, ст. 128 КАС України, розглядати справу на підставі наявних документів.

Розглянувши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд

ВСТАНОВИВ:

Відповідач зареєстрований рішенням Виконавчого комітету Євпаторійської міської ради як юридична особа, що підтверджується листом Головного управляння статистики в АР Крим вих. № 0.3-8.1/431 від 16.02.2011р. (а.с. 5) та з 02.02.1996р. перебуває на податковому обліку в ДПІ в м. Євпаторія АР Крим (а.с.4).

Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Спеціальним законом, чинним до 01.01.2011р., що визначав порядок та строки подання декларації та нарахування та сплати податку на прибуток підприємств був Закон України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.1994р. № 334/94-ВР (далі-Закон № 334/94).

Відповідно до п. 16.4 статті 16 Закону України № 334/94 платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності. При цьому за звітні квартал, півріччя та три квартали платники податку подають спрощену декларацію, а за результатами звітного року - повну. Форми декларацій з цього податку встановлюються центральним податковим органом за узгодженням з комітетом Верховної Ради України, що відповідає за проведення податкової політики.

Порядок подання податкової декларації та визначення суми податкових зобов'язань визначав також п. 4.1.4 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ, чинний до 01.01.2011р. (далі-Закон № 2181-ІІІ), згідно з яким податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:

а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);

в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;

г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.

Відповідно до п.п. "а" п.п. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 Закону України № 2181 контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі, якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію.

Відповідно до п. 17.1.1 ст. 17 Закону № 2181-ІІІ платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Відповідно до п. 5.3.1 ст. 5 Закону № 2181-ІІІ у разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.

Відповідно до п. 5.2 ст. 5 Закону України № 2181 податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків повідомлення-рішення, окрім випадку коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив податкове зобовязання та на протязі десяти днів звертається до такого органу зі скаргою про перегляд відповідного рішення.

Згідно з п.п. 5.4.1. п.5.4. ст. 5 Закону України № 2181 узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Судом встановлено, що 24.11.2010р. ДПІ в м. Євпаторія АР Крим проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності подання податкової звітності, в ході якої встановлено факт несвоєчасного подання відповідачем декларацій з податку на прибуток за 2008 рік, за 1 квартал 2009 року, перше півріччя 2009 року, за 9 місяців 2009 року, за 2009рік, за І квартал 2010 року, перше півріччя 2010 року, 9 місяців 2010 року, що є порушенням п.п. 4.1.4. п. 4.1. ст. 4 Закону № 2181-ІІІ.

За результатами вищезазначеної перевірки складений акт від 24.11.2011р. № 2055/15-1/24033694 (а.с. 10-11), на підставі якого прийняте рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 29.11.2010р. № 0002491501/0 на суму 1360,00 грн. (а.с. 14).

Вказане податкове повідомлення-рішення отримане відповідачем 03.12.2010р., про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення з відміткою про отримання (а.с.13).

Крім того, суд зазначає, що п. 16.4 ст. 16 Закон України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.1994р. № 334/94-ВР визначено обов'язок платника податку у строки, визначені законом, подавати до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності. Ця норма стосується як прибуткових так і неприбуткових підприємств.

Таким чином, доводи відповідача про ненадання декларацій з податку на прибуток підприємств в зв'язку з тим, що підприємство є неприбутковим, суд вважає неспроможними.

Більш того, під час розгляду справи представник позивача пояснив, що до 2008р. відповідачем надавалась звітність.

Відповідно до статті 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” одним із завдань органів податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обовязкових платежів).

На час розгляду справи набрав чинності Податковий кодекс України, відповідно до п.п. 20.1.18 п. 20.1. ст. 20 якого, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідач у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надав доказів оскарження рішення позивача про застосування штрафних (фінансових) санкцій або доказів сплати заборгованості в сумі 1360,00 грн.

За таких обставин, позовні вимоги Державної податкової інспекції в м. Євпаторія АР Крим підлягають задоволенню у повному обсязі, тому що не суперечать чинному законодавству та підтверджуються матеріалами справи.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, і відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Вступна та резолютивна частини постанови проголошені в судовому засіданні 18.05.2011р.

У повному обсязі постанову складено та підписано 23.05.2011р.

Керуючись ст. ст. 9, 69-71, ст.ст. 158-159, 161-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з "Автогаражного кооперативу № 7"(97400, АР Крим, м. Євпаторія, вул. Інтернаціональна, 139 кв. 14, ЄДРПОУ 24043149) на користь державного бюджету м. Євпаторії (код платежу 11021100, р/р 31110009700015, ГУ ДКУ в АР Крим м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740798) 1360,00 грн. заборгованості.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Євдокімова О.О.