ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 травня 2011 року о 12-40 годині, Справа № 2а-0870/1951/11
Запорізький окружний адміністративний суд
у складі: головуючого - судді Матяш О.В.,
при секретарі Васильченко І.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Запоріжжя
адміністративну справу за позовом Запорізького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до ТОВ «Андріївське»
про стягнення суми адміністративно-господарських санкцій та пені,
ВСТАНОВИВ:
позивач звернувся до суду з вказаним позовом та обґрунтовує свої вимоги тим, що, відповідно до звіту «Про зайнятість та працевлаштування інвалідів», затвердженого Наказом Міністерства праці України №42 від 10.02.2007, наданого відповідачем, середньооблікова кількість штатних працівників, що працювали у відповідача за звітний період, склала 9 осіб, таким чином, середньооблікова кількість інвалідів, відповідно до нормативу, встановленого ч.1 ст.19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" (далі - Закон), на підприємстві повинна складати 1 особу, але, відповідно до списку, у 2009 році на підприємстві не працювало ні одного інваліда, що є порушенням установленого нормативу.
Всупереч вимогам ст.20 Закону та Постанови КМУ №70 від 31.01.2007 «Про порядок сплати підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів», відповідачем до цього часу заявлену суму адміністративно-господарських санкцій не сплачено.
Представник позивача просить позов задовольнити та стягнути з ТОВ «Андріївське»
суму адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2009 році в розмірі 5771,72 гривень, розглянувши справу без їх участі.
Представник відповідача у судове засідання не з’явився з неповажної причини, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив, заперечень проти позову суду не надав.
Згідно ст. 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст.43 Конституції України, держава створює умови для повного здійснення громадянами права на працю, і гарантує рівні можливості для його реалізації.
Частиною 1 ст.19 Закону для підприємств, установ, організацій установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, у кількості одного робочого місця.
Згідно ч.2 ст.19 Закону, підприємства, установи, організації самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого ч.1 цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів. При розрахунках кількості робочих місць округляється до цілого значення.
Статтею 20 Закону встановлено, що підприємства, установи, організації, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів є менша, ніж установлено нормативом, передбаченим ст.19 Закону, щороку сплачують відповідним відділенням ФСЗІ адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інвалідів і не зайняте інвалідом.
Для підприємств, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інвалідів і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві.
Судом встановлено, що на ТОВ «Андріївське» середньооблікова кількість працівників у 2009 році становила 9 осіб, середньорічна заробітна плата одного штатного працівника – 10444,44 гривень, а тому сума адміністративно-господарських санкцій, яка підлягає сплаті відповідачем, становить 5222,22 гривень.
Окрім того, згідно ч.2 ст.20 Закону, порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється, виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
Пунктом 4 Постанови КМУ №70 від 31.01.2007 «Про порядок сплати підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів» зазначено, що порядок нарахування пені та встановлення строку її сплати затверджується Міністерством праці.
На виконання зазначеного положення Постанови КМУ №70 Наказом Міністерства праці №223 від 15.05.2007 було затверджено «Порядок нарахування пені та її сплати», згідно п.3.7 якого позивачем розраховано пеню на дату подання позову - з урахуванням 7,75%-ої ставки НБУ з 10.08.2010: розрахунковий розмір пені дорівнює 0,03%. Таким чином, сума пені дорівнює 549,50 гривням (5222,22 х 0,03% х 350 днів).
З наведених вище підстав суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню, й з відповідача необхідно стягнути 5771,72 гривень суми адміністративно-господарських санкцій та пені.
Керуючись ст.ст.17,122,128,158-163,167 КАС України, ст.ст.19,20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», суд
ПОСТАНОВИВ:
позов задовольнити.
Стягнути з ТОВ «Андріївське» (72550, Запорізька область, Якимівський район,
с. Андріївка, вул. Кірова, 16, код ЄДРПОУ 31120867) на користь Запорізького обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів суму адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2009 році в розмірі 5771 (п’яти тисяч семиста сімдесяти однієї ) гривні 72 копійок.
Постанова може бути оскаржена у Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд через Запорізький окружний адміністративний суд у десятиденний строк з дня отримання постанови шляхом подання апеляційної скарги. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, що її подає, до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо її не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя О.В. Матяш