Постанова № 15529946, 26.04.2011, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.04.2011
Номер справи
2540/11/2070
Номер документу
15529946
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м.Харків

26 квітня 2011 р. №2а-2540/11/2070

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Шляхова О.М., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Купянської обєднаної державної податкової інспекції у Харківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю Виробничо - торгове підприємство "Теплотехнік" про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить суд надати дозвіл Куп"янській ОДПІ на погашення суми податкового боргу Товариства з обмеженою відповідальністю Виробничо - Торгове підприємство "Теплотехнік" в розмірі 5582,68 грн. за рахунок його майна, що перебуває у податковій заставі.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що ТОВ виробничо-торгівельне підприємство «Теплотехнік» має податковий борг перед бюджетом в сумі 5582,68 грн. по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), що виник внаслідок несплати узгоджених податкових зобов»язань, а саме: борг в розмірі 5577,00 виник внаслідок несплати в установлений строк грошового зобов»язання, самостійно визначеного платником податків по податковій декларації № 31709 від 22.11.2009 р.; борг в розмірі 2284,80 грн. виник внаслідок несплати в установлений строк грошового зобов»язання визначеного контролюючим органом, по акту перевірки № 1443/15-21243988 від 16.11.2010 р., висновки якого стали підставою для прийняття керівником Куп»янської ОДПІ податкових повідомлень-рішень, якими платнику податків визначено відповідну суму грошового зобов»язання, а саме: по податковому повідомленню-рішенню № 0005091500/0 від 18.11.2010 р. за яким виник податковий борг в розмірі 1440,41 грн.; по податковому повідомленню-рішенню № 0005081500/0 від 18.11.2010 р. за яким виник податковий борг в розмірі 844,39 грн. Зазначені податкові повідомлення-рішення отримані платником податків 18.11.2010 року. та не сплачені відповідачем.

Копія ухвали про відкриття скороченого провадження разом з судовими документами надіслана відповідачу 23.03.2011 року, та отримана ним 29.03.2011 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, яке міститься в матеріалах справи.

Відповідач у десятиденний строк з дня одержання ухвали про відкриття скороченого провадження та судових документів, заперечень проти позову та необхідних документів або заяву про визнання позову до суду не подав.

Таким чином, відповідач є належним чином повідомлений про наслідки неподання заперечень проти позову та необхідних документів або заяви про визнання позову до суду.

Відповідно до ч. 4 ст. 183 2 КАС України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини.

Як вбачається з копії свідоцтва про державну реєстрацію Товариство з обмеженою відповідальністю виробничо-торгове підприємство «Теплотехнік»зареєстроване Виконавчим комітетом Куп»янської міської ради 21.12.1993 року за № 04058812Ю0010240.

ТОВ виробничо-торгове підприємство «Теплотехнік» перебуває на обліку як платник податків в Куп»янській ОДПІ Харківської області з 25.12.1993 року № 1018, що підтверджується довідкою про взяття на облік платників податків.

Судом встановлено, що ТОВ виробничо-торгове підприємство «Теплотехнік» має податковий борг перед бюджетом в сумі 5582,68 грн. по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), що виник внаслідок несплати узгоджених податкових зобов»язань, а саме: борг в розмірі 5577,00 виник внаслідок несплати в установлений строк грошового зобов»язання, самостійно визначеного платником податків по податковій декларації № 31709 від 22.11.2009 р., що підтверджується копією декларації від 22.112009 року та довідкою № 231/19-037 від 04.03.2011 року про суми податкового боргу платника податків.

Також, фахівцем Куп»янської ОДПІ Харківської області проведена документальна невиїзна перевірка з питання несвоєчасної сплати податкових зобов»язань по ПДВ за період з 30.08.2010 року по 16.11.2010 року, про що складено акт № 1443/15-21243988 від 16.11.2010 року

Перевіркою встановлено порушення п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181 "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" зі змінами та доповненнями, п.п. 3 п. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування від 25.06.1991 року № 1251-ХІІ, із змінами та доповненнями, Закону України «Про податок на додану вартість»№ 168/97-ВР від 03.04.1997 року (із змінами та доповненнями).

18 листопада 2010 року начальником Куп»янської ОДПІ винесено податкове повідомлення - рішення форми "ш" № 0005081500/0, яким визначена сума штрафу на підставі підпункту п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" в розмірі 844,39 грн. за платежем «податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)»та № 0005091500, яким визначена сума штрафу на підставі підпункту п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" в розмірі 1440,41 грн. за платежем «податок на додану вартість». Вищезазначені повідомлення-рішення отримані директором 18.11.2010 року. Відповідачем податкові повідомлення-рішення не оскаржувались та є узгодженними.

У відповідності до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і у розмірах, встановлених законом.

Згідно до п.п. 1, 2 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу" від 04 грудня 1990 року №509-ХІІ, зі змінами та доповненнями, визначено функції державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднанних державних податкових інспекцій, відповідно до яких ДПІ у Київському районі м. Харкова здійснює контроль за дотриманням законодавства про податки, інші платежі, забезпечує правильність обчислення та своєчасність надходження цих податків.

Згідно зі статтею 9 Закону України "Про систему оподаткування" №77/97-ВР від 18.02.1997 року, платники податків, зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків, зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законом терміни і це зобов'язання припиняється їх сплатою.

Відповідно до п. 1.1 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2181-III від 21.12.2000 р., зі змінами та доповненнями, платники податків - фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.

Відповідно до абз. 1 п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (далі по тексту: який діяв на момент виникнення спірних правовідносин), платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Відповідно до п.п 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року; г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.

Якщо податкова декларація за квартал, півріччя, три квартали або рік розраховується наростаючим підсумком на підставі показників базових податкових періодів, з яких складаються такі квартал, півріччя, три квартали або рік (без урахування авансових внесків) згідно з відповідним законом з питань оподаткування, така декларація подається у строки, визначені цим пунктом для такого базового податкового періоду. Для цілей підпункту 4.1.4 цього пункту під терміном "базовий податковий період" слід розуміти перший податковий період звітного року, визначений відповідним законом з питань оподаткування, зокрема календарний квартал для цілей оподаткування прибутку підприємств. Платник податку звільняється від обов'язку подавати податкову декларацію за звітний (податковий) період протягом поточного року у разі, якщо його податкові зобов'язання були відображені у річній податковій декларації на поточний рік відповідно до закону з питань окремого податку, збору (обов'язкового платежу).

У відповідності до п. 11 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу” (в редакції, яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин) органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Згідно п. 5.1. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Відповідальність за несплату узгодженої суми податкового зобов'язання протягом граничних строків передбачена п.п. 17 п. 17.1 ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".

Відповідно до п. 6.1 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” у разі, коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).

Відповідно до п. п. 6.2.2. п. 6.2 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкові вимоги мають містити крім відомостей, передбачених підпунктом 6.2.3 цієї статті, посилання на підстави їх виставлення; суму податкового боргу, належного до сплати, пені та штрафних санкцій; перелік запропонованих заходів із забезпечення сплати суми податкового боргу. Податкові вимоги також надсилаються платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суму податкових зобов'язань у встановлені законом строки, без попереднього направлення (вручення) податкового повідомлення.

Відповідно до абз. 1,2,3 п.п. 6.2.4. п. 6.2 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення. Податкова вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження із повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові повідомлення.

Відповідно до положень п.п. 6.2.1 п. 6.2. ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податкові вимоги.

Відповідно до ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а у разі їх недостатності шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Згідно п. 3.1 ст. 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Враховуючи наведене, прийшов до висновку, що сума податкового боргу в розмірі 5582,68 грн. підлягає стягненню з відповідача на користь державного бюджету, позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Згідно з ч..1 ст. 256 КАС України негайно виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження.

Відповідно до ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 94, 183-2, 160-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Купянської обєднаної державної податкової інспекції у Харківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю Виробничо - торгове підприємство "Теплотехнік" про стягнення заборгованості - задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Виробничо - торгове підприємство "Теплотехнік" (код ЄДРПОУ 21243988, місцезнаходження: вул. Комсомольська, 4, м. Куп"янськ, Харківська область, 63700, р/р 26004000127594 в філії АТ "Укрексімбанк", МФО 351618, 26004052200516, 26004052297778, 26051052200343, 26060052200516 в Харк. ГРУ ПАТ КБ "Приватбанк", МФО 351533, 26006053401001 філія ВАТ КБ "Надра" ХРУ, інші відомості суду не відомі ) на користь Держбюджету (р/р 01040161400042 у відділенні казначейства у м. Куп"янськ, код ЄДРПОУ 227062226, інші відомості суду не відомі) суму боргу в розмірі 5582,68 грн. ( п"ять тисяч п"ятсот вісімдесят дві гривні).

Постанова суду підлягає негайному виконанню.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами та іншими особами у звязку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обовязки, в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги стороною, або іншою особою, яка брала участь у справі, у десятиденний строк з моменту отримання копії постанови.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

СуддяШляхова О.М.