ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 грудня 2010 року Справа № 2а-8841/10/0870
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Татаринова Д.В. розглянув у порядку скороченого провадження адміністративну справу
за позовом: Державної податкової інспекції в Орджонікідзевському районі
м. Запоріжжя, м. Запоріжжя,
до: Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕлГа», м. Запоріжжя,
про: стягнення податкової заборгованості,-
ВСТАНОВИВ:
02 листопада 2010 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції в Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕлГа», у якому позивач просить стягнути з відповідача заборгованість у розмірі 1 190, 00 грн., у тому числі, по податку на прибуток у сумі 340 гри. та по комунальному податку у сумі 850 грн.
Ухвалою суду від 03 листопада 2010 відкрито скорочене провадження у справі.
Станом на 27 грудня 2010 до канцелярії суду не були подані заперечення проти позову. Копія ухвали про відкриття скороченого провадження повернулась на адресу суду з відміткою поштового відділення «за закінченням терміну зберігання».
Відповідно до ст. 35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Суддя оцінивши повідомлені позивачем обставини та наявні у справі докази у їх сукупності вирішив продовжити розгляд справи у порядку скороченого провадження і встановив наявність достатніх підстав для задоволення позову виходячи з наступного.
ТОЗ «ЕлГа» (код ЄДРПОУ 25214541) зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа Орджонікідзевською районною адміністрацією Запорізької міської ради 13 серпня 1997 року.
Як свідчать матеріали справи, станом на 12 березня 2010 року відповідач має заборгованість перед бюджетом у сумі 1 190, 00 грн., у тому числі по податку на прибуток у розмірі 340. 00 грн. та по комунальному податку у розмірі 850, 00 грн.
Заборгованість по податку на прибуток виникла з наступного:
Податковою інспекцією з 24 серпня 2007 року проведена перевірка відповідача з питань своєчасності подання податкової звітності, за результатами якої складено акт № 587/25214541 від 24 серпня 2007 року.
Перевіркою встановлено порушення товариством пп 4.1.4 п. 4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181 від 21 грудня 2000 року, п. 16.4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» № 283/97-ВР від 22 травня 1997 року, а саме: не подана податкова декларація з податку на прибуток за 11 місяців 2006 року та за 1 квартал 2007 року
На підставі вказаного акту ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя прийнято податкове повідомлення-гашення № 0007941510/0 від 06 серпня 2007 року на суму 340, 00 грн.
Вказане податкове повідомлення-рішення направлене відповідачу, але повернуто на адресу ДПІ у Орджонікідзевському районі з відміткою поштового відділення «за закінченням терміну зберігання», у зв'язку з чим 10 серпня 2007 року розміщено на дошці податкових оголошень.
Отже, податковий борг по податку на прибуток складає 340, 00 грн.
Заборгованість по комунальному податку виникла внаслідок наступного:
Фахівцями ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя були проведені перевірки ТОВ «ЕлГа» з питань своєчасності подання податкової звітності, якими встановлено порушення відповідачем ст. 15 Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки та збори» №56-93 від 20 травня 1993 року, пп. «а» п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181 від 21 грудня 2000 року, п.п. 2.5 п.2 положення «Про комунальний податок», а саме: розрахунок суми комунального податку за січень 2006 року наданий до ДПІ 02 березня 2006 року (вх. №3886/10) з порушенням термінів встановлених законодавством; не подана декларація по комунальному податку за березень - травень 2007 року.
За результатами перевірок складений акт № 316/15-2/25214541 від 20 квітня 2006 року та № 587/16/25214541 від 24 серпня 2007 року.
На підставі акта перевірки № 316/15-2/25214541 від 20 квітня 2006 року було прийняте податкове повідомлення-рішення від 20 квітня 2006 року № 0003701510/0, яким відповідачу визначено суму податкового зобов'язання з комунального податку у розмірі 170, 00 грн., яке було направлено відповідачу та вручено останньому 25 квітня 2006 року.
На підставі акта перевірки № 587/16/25214541 від 24 серпня 2007 року прийнято податкове повідомлення-рішення від 06 серпня 2007 року № 0007951510/0, яким підприємству визначено податкове зобов'язання у сумі 680,00 грн.
Вказане податкове повідомлення рішення направлено відповідачу, але повернуто до ДПІ з відміткою поштового відділення «за закінченням строку зберігання», у зв'язку з чим 10 серпня 2007 року рішення розміщено на дошці податкових оголошень.
Отже, загальна сума заборгованості відповідача по комунальному податку складає 850, 00 грн.
Позивачем вживалися заходи щодо отримання наявної податкової заборгованості відповідача, що підтверджується наявними в матеріалах справи податковими вимогами: перша податкова вимога № 1/530 від 10 травня 2006 року, яка отримана відповідачем 18 травня 2006 року та друга податкова вимога № 2/686 від 20 червня 2007 року, яка повернута поштою з відміткою «про не можливість вручення», в зв'язку з чим співробітниками ДПІ складено акт № 286 від 26 червня 2006 року про неможливість вручення податкової вимоги. Податкові вимоги розміщені на дошці податкових оголошень.
Згідно п. 6.2.4 Закону України «Про погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
27 липня 2006 року керівником ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжі прийнято рішення № 183 про застосування заходів погашення податкового боргу платника податків за рахунок стягнення його активів.
Розглянувши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.
Відповідно до Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04 грудня 1990 року №509-ХІІ податкові органи здійснюють контроль за своєчасністю, з достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), контролю за валютними операціями, контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, а також контролю за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності та ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів.
Як встановлено п.п. 4.1.1. Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації
Відповідно до приписів ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» штрафні санкції за порушення податкового законодавства накладаються на платника податків у розмірах, визначених цією статтею, крім штрафних санкцій за порушення валютного законодавства, що встановлюються окремим законодавством. Штрафні санкції накладаються контролюючими органами.
Згідно з п.п. 17.1.1 вказаного вище Закону платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Податкове зобов'язання та податковий борг згідно п.п. 1.2., 1.3 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» є зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк.
Згідно п.п.5.2.1. п.5.2. ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2. та 4.3. статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2. цього пункту.
У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати. Скарга повинна бути подана контролюючому органу протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання платником податків податкового повідомлення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.
Згідно п.5.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Як вказано у пункті 1.7 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Відповідно до п. п. 3.1.1 ст. З Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», згідно якого активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Посилання позивача є обґрунтованими та такими, що відповідають законодавству.
На підставі викладеного, враховуючи положення ч. 1 ст. 11 КАС України (розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості), суд дійшов висновку, що заявлені позивачем вимоги про стягнення з ТОВ «ЕлГа» заборгованості у розмірі 1 190. 00 грн. є обгрунтованими та підтвердженими документальними доказами.
Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 71, 159-163 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕлГа» (код СДРПОУ 25214541) податковий борг у сумі 1190,00 грн., зокрема:
податковий борг по податку на прибуток у розмірі (триста сорок гривень) на р/р 31118029700007, код платежу 11021000, отримувач Державний бюджет Орджонікідзевського району, код отримувача 34677145, банк - ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015;
податковий борг по комунальному податку у розмірі (вісімсот п'ятдесят гривень) на р/р 33210828700007, код платежу 16010200, отримувач Державний бюджет Орджонікідзевського району, код отримувача 34677145, банк - ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Д.В. Татаринов