Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №6.6.4
ПОСТАНОВА
Іменем України
13 грудня 2010 року Справа № 2а-8099/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Чиркіна С.М.
секретаря судового засідання Лисенко Є.М.
за участю
представника позивача: ОСОБА_1 (довіреність від 05.11.2010 № 43/09/10),
представника відповідача: ОСОБА_2 (довіреність №1 від 18.01.2010)
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Антрацитівської обєднаної державної податкової інспекції до Комунального підприємства «Житремонт-Антрацит» про стягнення суми боргу по податку на додану вартість , -
В С Т А Н О В И В:
26 жовтня 2010 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Антрацитівської обєднаної державної податкової інспекції до Комунального підприємства «Житремонт-Антрацит» про стягнення суми боргу по податку на додану вартість у розмірі 353543,43 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що відповідач зареєстрований виконавчим комітетом Антрацитівської міської ради Луганської області 28.12.2009, про що зроблено запис в ЄДР за № 1379102 0000 0000744. Знаходиться на податковому обліку в Антрацитівській ОДПІ з 29.12.2009. Станом на 14.10.2010 податкова заборгованість відповідача становить 353543,43 грн., що підтверджується податковими деклараціями № 2506 від 17.03.2010 на суму 37619,73 грн., № 5150 від 19.04.2010 на суму 51165,00 грн., №7984 від 19.05.2010 на суму 45966,00 грн., № 8647 від 16.06.2010 на суму 48132, 00 грн., № 11638 від 19.07.2010 на суму 62451,00 грн., № 14297 від 18.08.2010 на суму 56134,00 грн., № 15164 від 30.09.2010 на суму 51613, 00 грн., штрафна санкція у сумі -300,00 грн., підтверджується податковим повідомленням рішенням № 0001431520/0 від 12.05.2010 та пеня нарахована за несвоєчасну сплату податкового зобовязання по податку на додану вартість у сумі 162,70 грн.
У звязку з чим просить стягнути з відповідача суму податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 353543,43 грн.
Ухвалою від 13.12.2010 адміністративний позов в частині стягнення податкового боргу за податковою декларацією № 2506 від 17.03.2010 на суму 37619,73 грн. залишено без розгляду за пропуском строку.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі, надав пояснення аналогічні викладеному у позовній заяві, просив стягнути з відповідача суму податкового боргу у розмірі 315 923,70 грн.
Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнав, просив відмовити в задоволені позову.
Заслухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.
Статтею 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" на органи державної податкової служби покладено обов'язки щодо здійснення контролю за додержанням податкового законодавства.
Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п.7 ч.1 ст. З КАС України).
Як зазначено в п. 1 ч. 1 ст. З КАС України справа адміністративної юрисдикції - публічно-правовий спір у якому хоча б однією із сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства.
З урахуванням викладеного, зазначена справа відносяться до юрисдикції адміністративних судів, оскільки учасником спору є суб'єкт владних повноважень (орган державної податкової служби, наділений публічно-владними повноваженнями).
Відповідач Комунальне підприємство «Житремонт-Антрацит», і.к. 36621644 зареєстроване виконавчим комітетом Антрацитівської міської ради Луганської області 28.12.2009, номер запису 1379102 0000 000744 ( а.с.5-6,8) та має статус юридичної особи ( а.с.7)
Перебуває на обліку як платник податків в Антрацитівській ОДПІ з 29.12.2009 ( а.с.10).
Згідно преамбули ЗУ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року № 2181 (далі - ЗУ №2181) цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Відповідно до п.1.12 ст.1 ЗУ №2181 контролюючий орган - державний орган, який у межах своєї компетенції, визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування податків і зборів (обов'язкових платежів) та погашенням податкових зобов'язань чи податкового боргу. Вичерпний перелік контролюючих органів визначається статтею 2 цього Закону
Підпункт 2.1.4 пункту 2.1. ст.2 ЗУ № 2181 визначає, що податкові органи є контролюючим органом стосовно податків і зборів (обов'язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпунктах
Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з п. 3 ч.1 ст. 9 Закону України " Про систему оподаткування" платники податків та зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків та зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами термін.
У відповідності зі ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 № 2181- III (зі змінами та доповненнями) передбачено: п.1.3 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Згідно п.5.1 ст. 5 Закону, податкове зобов'язання (зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та строки визначені цим Законом або іншими законами України), самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Відповідно до п. п 5.4.1 .п. 5.4 ст.5 узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п. п 5.4.1 .п. 5.4 ст.5 Закону №2181 узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Підпунктом 16.1.1. пункту 16.1 ст.16 вищезазначеного Закону України передбачено, що після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Підпунктами 16.4.1 та 16.4.2 підпункту 16.4 вищезазначеної статті Закону передбачено, що пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
Зазначений розмір пені діє щодо всіх видів податків і зборів (обов'язкових платежів), крім пені щодо порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності, що встановлюється окремим законодавством.
Згідно п.п 17.1.7.п 17.1 ст.17 Закону України №2181 у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:
при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
Платник податків сплачує один із зазначених у цьому підпункті штрафів відповідно до загального строку затримки незалежно від того, чи були застосовані штрафи, визначені у підпунктах 17.1.1- 17.1.6 цього пункту, чи ні.
Пунктом 17.3 ст.17 вищезазначеного Закону передбачено, що сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.
В судовому засіданні встановлено, що податкова заборгованість відповідача становить 315 923,70 грн. в т.ч.
- основний борг 315,461,00 грн.
- штрафні санкції у сумі -300,00 грн.
- пеня -162,70 грн.,
що підтверджується податковими деклараціями № 5150 від 19.04.2010 на суму 51165,00 грн.(а.с.17-18), №7984 від 19.05.2010 на суму 45966,00 грн.( 19-20), № 8647 від 16.06.2010 на суму 48132, 00 грн.( а.с.21-22), № 11638 від 19.07.2010 на суму 62451,00 грн.( а.с.23-24), № 14297 від 18.08.2010 на суму 56134,00 грн.( а.с.25-26), № 15164 від 30.09.2010 на суму 51613, 00 грн.( 27-28), штрафна санкція у сумі -300,00 грн., підтверджується податковим повідомленням рішенням № 0001431520/0 від 12.05.2010 ( а.с.29).
Крім цього загальна сума податкового боргу підтверджується зворотним боком облікової картки платника.
За змістом пп. 2.3.1 п. 2.3 ст. 2 Закону № 2181, органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу (далі - органи стягнення), є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.
Згідно п. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" №509 і змінами та доповненнями органи державної податкової служби мають право стягувати заборгованість перед бюджетом та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно п. п. 7.2.1 п. 7.2 ст. 7 Закону № 2181 джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення, які є виконавчими документами є будь-які активи платника податків (його філій, відділень, інших відокремлених підрозділів) з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншими законами.
Активами платника податку визнаються кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, які належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання (п. 1.7 Закону №2181).
Відповідно п. п.3.1.1 п.3.1 ст. З Закону 2181 активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
З урахуванням вимог п.6 ст. 71 КАС України, суд розглянув справу на підставі доказів, наявних в матеріалах справи.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги щодо стягнення податкового боргу обґрунтованими та підлягаючими задоволенню у повному обсязі.
Питання про розподіл судових витрат не вирішується, так як позивач звільнений від сплати судового збору відповідно до ст. 4 Декрету Кабінета Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 року .
Керуючись ст.ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Антрацитівської обєднаної державної податкової інспекції до Комунального підприємства «Житремонт-Антрацит» про стягнення суми боргу по податку на додану вартість задовольнити.
Стягнути з Комунального підприємства «Житремонт-Антрацит»( і.к. 36621644) суму боргу по податку на додану вартість у розмірі 315 923,70 грн.(триста пятнадцять тисяч девятсот двадцять три гривні сімдесят копійок) перерахувавши до державного бюджету п/р 31114029700010, код платежу 14010100, банк платника ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, код отримувача -25992095, отримувач Антрацитівська ВДК.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
СуддяС.М. Чиркін