Постанова № 15128975, 11.04.2011, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.04.2011
Номер справи
2а-0770/274/11
Номер документу
15128975
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 2а-0770/274/11

Рядок статзвіту № 9.4.4

Код - 12

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 квітня 2011 року місто Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд під головуванням судді Плеханова З.Б. за участю секретаря судового засідання Немеш.Ю.С. та сторін, які беруть участь у справі:

прокурора: Прокурор міста Ужгорода, представник Тацюн С.Ю.;

позивача: Закарпатське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, представник - Кевер Г.Б.;

відповідача: Відкрите акціонерне товариство "Ужгородмолоко", представник - не зявився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Прокурор міста Ужгорода в особі Закарпатського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства "Ужгородмолоко" про стягнення суми фінансових санкцій в розмірі 3000 грн., -

в с т а н о в и л а:

Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 11 квітня 2011 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови складено 15 квітня 2011 року.

Прокурор міста Ужгорода в особі Закарпатського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку подав в Закарпатський окружний адміністративний суд позов до Відкритого акціонерного товариства "Ужгородмолоко" про стягнення суми фінансових санкцій в розмірі 3000 грн.

Позов обґрунтовують тим, що Закарпатське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів на виконання наданих йому повноважень, закріплених у Положенні про нього та у Законі “Про державне регулювання на ринку цінних паперів та фондового ринку” здійснює контроль дотримання законодавства, що регулює відносини на ринку цінних паперів, в результаті чого 07 липня 2010 року уповноваженою особою були виявлені порушення відповідачем Положення про порядок розкриття інформації емітентами цінних паперів, так як не було опубліковано відповідачем у офіційному друкованому виданні річну інформацію за 2009 рік; не розміщено в установленому законом терміни в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії річну інформацію за 2009 рік та не подано до Закарпатського ТУ ДКЦП. За вказаними порушеннями були складені акти, на підставі яких винесені постанови про накладення штрафних санкцій на загальну суму 3000 грн., яку просять стягнути в судовому порядку.

В судовому засіданні представник позивача та представник прокуратури підтримали позовні вимоги в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання повторно не з'явився , хоч був повідомлений про дату та місце розгляду справи , що вбачається з судових повідомлень (а.с.34, 41), а тому суд розглядає справу у відсутності відповідача згідно ч. 4 ст. 128 КАСУ.

Заслухавши представників позивача, дослідивши матеріали справи , суд приходить до наступного.

Закарпатське територіальне управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі ТУ ДКЦПФР) в межах повноважень, визначених Законом України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" від 30.10.1996 р. №448/96-ВР здійснює державну політику у сфері діяльності на ринку цінних паперів в області та контролює дотримання законодавства, що регулює відносини на ринку цінних паперів.

Порядок накладення штрафів за правопорушення на ринку цінних паперів встановлено ст. 12 Закону 448, та згідно ч. 2 цієї статті - про вчинення правопорушення, зазначеного у ст. 11, уповноваженою особою ДКЦПФР складається акт, який разом з поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та документами, що стосуються справи, направляється посадовій особі, яка має право накладати штраф. Посадова особа ДКЦПФР приймає рішення про накладення штрафу протягом 10 робочих днів після отримання документів, зазначених у частині другій цієї статті, рішення про накладення штрафу оформляється постановою, що надсилається юридичній особі, на яку накладено штраф, та банківській установі, в якій відкрито поточний рахунок цієї юридичної особи (ч. 5 ст. 12 Закону 448).

Про вищевказані порушення були складені акти № 92/10- ЗК, № 91/10- ЗК, № 90/10- ЗК про правопорушення на ринку цінних паперів від 07 липня 2010 року.( а.с. 12, 20, 28).

23 червня 2010 року уповноваженою особою ТУ ДКЦПФР, на підставі ст. 12 Закону 448, винесено три постанови про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів, підставою для винесення яких слугувало не розкриття річної інформації емітента (Розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії. ) тобто, порушення відповідачем вимог пункту 1 глави 7 розділу 5 Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів (затверджене рішенням ДКЦПФР від9 грудня 2006 року № 1591, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 5 лютого 2007 р. за № 97/13364) ( а.с. 15, 23,31).

За вказані порушення , Закарпатським ТУ ДКЦПФР були винесені постанови №123/10- ЗК, №122/10- ЗК, №121/10- ЗК про накладання санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 21.07.2010 р. у вигляді штрафу на суму 3000 грн.( а.с.9,17,25).

Статтею 11 Закону 448 передбачена відповідальність юридичних осіб за вищевказані порушення, зокрема , пунктами: 5) неопублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або опублікування недостовірної інформації - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 6) нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 7) неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Право звернення до суду з зазначеним позовом передбачено ч. 3 ст. 11 Закону 448, згідно якої штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку. Відповідачем рішення про накладення штрафу не оскаржене та штраф не сплачено у добровільному порядку, в звязку з чим Прокурор міста Ужгорода звернувся до суду з позовом в інтересах держави в особі ТУ ДКЦПФР про стягнення суми фінансових санкцій в розмірі 3000 грн.

За наведених обставин, позовні вимоги про стягнення з відповідача штрафу за правопорушення на ринку цінних паперів підтверджені в повному обсязі долученими до справи доказами, відповідачем не спростовані, на підставі чого позовні вимоги підлягають до задоволення повністю.

Згідно ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати по справі з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 17, 71, 86, 94, 160,163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов Прокурор міста Ужгорода в особі Закарпатського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства "Ужгородмолоко” про стягнення суми фінансових санкцій в розмірі 3000 грн. - задовольнити повністю.

2. Стягнути з Відкрите акціонерне товариство "Ужгородмолоко" (Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Капушанська, 168, код ЄРДПОУ 00453256) на користь держави суму фінансових санкцій в розмірі 3000 ( три тисячі ) грн.

3. Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України, та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд в порядку та строки, встановлені ст. 186 КАС України. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України протягом десяти днів з дня отримання копії постанови (копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції).

Суддя Плеханова З.Б.