Ухвала суду № 15101705, 21.04.2011, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.04.2011
Номер справи
2а/0370/1086/11
Номер документу
15101705
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

21 квітня 2011 року Справа № 2а/0370/1086/11

Суддя Волинського окружного адміністративного суду Костюкевич С.Ф., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до голови Волинського окружного адміністративного суду про визнання протиправними дій та зобов’язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

20 квітня 2011 року ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до голови Волинського окружного адміністративного суду про визнання дій незаконними і зобов’язання розглянути звернення, де зазначив, що будучи на особистому прийомі у голови суду подав скаргу, яку неналежним чином зареєстрували.

Позовна заява подана без додержання положень статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), яка передбачає вимоги до позовної заяви, зокрема щодо змісту позовних вимог, викладу обставин та формулювання позовних вимог з врахуванням статті 105 КАС України.

Відповідно до частини 3 статті 105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про: скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень, повністю чи окремих його положень; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; виконання зупиненої чи невчиненої дії; встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

Так, в позові не сформульовані позовні вимоги з врахуванням частини 3 статті 105 КАС України, позивачем не вказано суть його прохання процесуально-правового характеру з переліком конкретних вимог до відповідача та спосіб захисту судом прав, свобод чи інтересів, які він вважає порушеними.

При усуненні недоліків позову шляхом подання уточненої позовної заяви ОСОБА_1 у змісті позовних вимог та викладі обставин слід вказати, які саме протиправні дії суб’єкта владних повноважень чи окремі положення рішення він просить скасувати чи визнати нечинними, а саме: ті, що стосуються ненадання відповіді за результатами особистого прийому у голови суду, в тому числі ненадання відповіді на заяви (скарги) відповідно до Закону України «Про звернення громадян»; чи дії, пов’язані з порушенням суддею вимог статусу посадових обов’язків та присяги; чи дії (бездіяльність) відповідача, вчинені як суддею у зв’язку з розглядом судових справ.

Разом з цим, частина 3 статті 106 КАС України передбачає, що до позовної заяви слід додати документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Відповідно до пункту 3 розділу VІІ Прикінцевих та перехідних положень КАС України до набрання чинності законом, який регулює порядок сплати і розміри судового збору: судовий збір при зверненні до адміністративного суду сплачується у порядку, встановленому законодавством для державного мита; розмір судового збору визначається відповідно до підпункту «б» пункту 1 статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито», крім випадків, встановлених підпунктом 3 цього пункту. Так, в підпункті «б» пункту 1 статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.09.1993 року №7-93 передбачено, що із скарг на неправомірні дії органів державного управління і службових осіб, які ущемляють права громадян встановлюється ставка державного мита в розмірі 0,2 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (3,40 грн.). Судовий збір сплачується на розрахунковий рахунок 31113095700002, МФО 803014, код платежу 22090200, одержувач УДК у м. Луцьку, банк одержувача ГУ ДКУ у Волинській області, ЄДРПОУ 21741605.

Так, в порушення вищенаведених приписів частини 3 статті 106 КАС України позивачем до позову не додано доказів про сплату судового збору. Отже, у випадку несплати судового збору позивачу необхідно подати клопотання, в якому зазначити причину або підставу для звільнення його від сплати судового збору та надати документи для підтвердження таких підстав.

Згідно з частиною 1 статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

На підставі наведеного, позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків.

Керуючись статтею 108 КАС України,

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до голови Волинського окружного адміністративного суду про визнання протиправними дій та зобов’язання вчинити певні дії залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 29 квітня 2011 року.

У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і повернута позивачу.

Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя                                                                                          С.Ф. Костюкевич