Ухвала суду № 15091074, 29.03.2011, Харківський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.03.2011
Номер справи
2-а-10227/10/2070
Номер документу
15091074
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 березня 2011 р.Справа № 2-а-10227/10/2070

Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі

головуючого судді - Бенедик А.П.

суддів: Рєзнікової С.С.

Калиновського В.А.

за участю секретаря

судового засідання Подобайло А.В., Верман А.М.

представника позивача Лісовіна О.В.

представника відповідача Таран М.М.

представника відповідача Гуданової Л.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду у м. Харкові адміністративну справу за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Харкова на постанову Харківського окружного адміністративного суду від02.11.2010 р. по справі№2-а-10227/10/2070

за позовом Державного підприємства "Харківський бронетанковий ремонтний завод"

до Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Харкова

про скасування податкових повідомлень-рішень,

ВСТАНОВИЛА:

Позивач, Державне підприємство «Харківський бронетанковий ремонтний завод», звернувся до суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції в Ленінському районі м. Харкова, в якому, з урахуванням уточнень до позову, просив:

- скасувати податкові повідомлення - рішення ДПІ в Ленінському районі м. Харкова №0000711510/0 від 17.03.2010 р. про визначення суми податкового зобов'язання (штрафних санкцій) з податку на прибуток підприємства і організацій, що перебувають у державній власності в розмірі 230964,00 грн., № 0000711510/1 від 12.04.2010 р. про визначення суми податкового зобов'язання (штрафних санкцій) з податку на прибуток підприємства і організацій, що перебувають у державній власності, в розмірі 230964,00 грн., № 0000711510/2 від 18.05.2010р. про визначення суми податкового зобов'язання (штрафних санкцій) з податку на прибуток підприємства і організацій, що перебувають у державній власності, в розмірі 230964,00 грн., № 0000711510/3 від 04.08.2010 р. про визначення суми податкового зобов'язання (штрафних санкцій) з податку на прибуток підприємства і організацій, що перебувають у державній власності, в розмірі 230964,00 грн.

Обґрунтовуючи заявлені позовні вимоги, позивач зазначив наступне.

Державне підприємство «Харківський бронетанковий ремонтний завод» зареєстровано Державним реєстратором Харківської міської ради 05.01.2005 р., свідоцтво про державну реєстрацію № 176348 серія АОО від 25.12.1996р., форма власності загальнодержавна. Державне підприємство «Харківський бронетанковий ремонтний завод» підпорядкований Міністерству оборони України. Основним видом діяльності є виробництво зброї та боєприпасів, ремонт бронетанкової техніки.

ДП «Харківський бронетанковий ремонтний завод» не погоджується з податковими повідомленнями-рішеннями ДПІ у Ленінському районі м. Харкова № 0000711510/0 від 17 березня 2010 р. та № 0000711510/1 від 12 квітня 2010 р., № 0000711510/2 від 18 травня 2010р., № 0000711510/3 від 04 серпня 2010 р., прийнятими за результатами розгляду скарг платника податків на підставі акта перевірки № 413/15-121/08099848 від 03.03.2010 р. про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати авансового внеску з податку на прибуток у розмірі 25 відсотків від суми дивідендів, якими визначено суму штрафних санкцій у загальному розмірі 230964 грн., та заперечує з наступних підстав.

Головним державним податковим ревізором-інспектором відділу адміністрування податку на прибуток управління оподаткування юридичних осіб ДПІ у Ленінському районі м. Харкова проведено документальну невиїзну перевірку своєчасності сплати авансового внеску з податку на прибуток у розмірі 25 відсотків від суми дивідендів ДП «Харківський бронетанковий ремонтний завод», за результатами якої зроблено висновок про порушення п.п. 7.8.2. п.7.8 Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств" в частині сплати авансового внеску з податку на прибуток до/або одночасно з виплатою дивідендів до бюджету. ДП «Харківський бронетанковий ремонтний завод» отримано чистий прибуток у сумі 3 188451 грн. та нараховано за ставкою 15% частину прибутку, що відраховується до державного бюджету, у розмірі 478268 грн., у тому числі за 4 кв. 2009 р. нараховано 461926 грн. по терміну сплати 19.02.2010 р.

Внаслідок помилки співробітника ДП «Харківський бронетанковий ремонтний завод» 09.02.2010 р. до обслуговуючого підприємство банку АТ „АКБ"Базис" направлено платіжне доручення № 145 на суму 461926 грн., в якому невірно визначені банківські реквізити: розрахунковий рахунок та призначення платежу. АТ «АКБ"Базис» листом № 37-23/50БТ від 11.02.2010 р. повідомило ГУДКУ у Харківський області про зміну помилкових реквізитів платіжного доручення № 145 від 09.02.2010 р. на такі: рахунок № 31110002700006; призначення платежу -*;101; Авансовий внесок по податку на прибуток у зв'язку зі сплатою дивідендів за 2009 р. Крім того, платіжним дорученням № 144 від 09.02.2010 року ДП «Харківський бронетанковий ремонтний завод» перераховано 12.02.2010 р. на погашення авансового внеску по податку на прибуток 115482,00 грн.

Посадові особи ДПІ у Ленінському районі м. Харкова при складанні акту № 413/15-121/08099848 від 03.03.2010 р. про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати авансового внеску з податку на прибуток у розмірі 25 відсотків від суми дивідендів не врахували зміни реквізитів платіжного доручення ДП «Харківський бронетанковий ремонтний завод» № 145 від 09.02.2010 р., що призвело до помилкового висновку зазначеного акту щодо порушення п.п. 7.8.2. п.7.8 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств».

Постановою Харківського окружного адміністративного суду від02.11.2010 р. задоволено адміністративний позов Державного підприємства «Харківський бронетанковий ремонтний завод».

Скасовано податкові повідомлення - рішення Державної податкової інспекції в Ленінському районі м. Харкова № 0000711510/0 від 17.03.2010 р., № 0000711510/1 від 12.04.2010 р., № 0000711510/2 від 18.05.2010 р., № 0000711510/3 від 04.08.2010 р., якими Державному підприємству «Харківський бронетанковий ремонтний завод» визначено суму податкового зобов'язання в розмірі 230964,00 грн.

Стягнуто з Державного бюджету України на користь Державного підприємства «Харківський бронетанковий ремонтний завод» витрати зі сплати судового збору в сумі 3 грн. 40 коп.

Відповідач, Державна податкова інспекція у Ленінському районі м. Харкова, не погодившись із судовим рішенням, подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Харківського окружного адміністративного суду від02.11.2010 р. та ухвалити нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог.

Обґрунтовуючи вимоги апеляційної скарги, відповідач посилається на прийняття оскаржуваної постанови при неповному зясуванні обставин, що мають значення для справи, з порушенням норм матеріального та процесуального права, зокрема на порушення п.п. 7.8.2. п.7.8 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», ст. ст. 86, 159 КАС України, що призвело до неправильного вирішення справи, а також на доводи та обставини, викладені в апеляційній скарзі.

Позивач, Державне підприємство "Харківський бронетанковий ремонтний завод", надав письмові заперечення на апеляційну скаргу, в яких, посилаючись на обґрунтованість та обєктивність рішення суду, просить залишити його без змін, а апеляційну скаргу без задоволення.

Представники відповідача в судовому засіданні апеляційної інстанції підтримали апеляційну скаргу, просили її задовольнити, посилаючись на доводи та обґрунтування, викладені в апеляційній скарзі.

Представник позивача, наполягаючи на законності та обґрунтованості рішення суду першої інстанції, просив залишити його без змін, а апеляційну скаргу відповідача без задоволення.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення представників відповідача та представника позивача, перевіривши рішення суду та доводи апеляційної скарги, дослідивши письмові докази, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено та підтверджено у суді апеляційної інстанції, що Державне підприємство «Харківський бронетанковий ремонтний завод» є державним унітарним підприємством (частка держави 100%), яке зареєстровано управлінням державної реєстрації Харківської міської ради 26.12.1996 року за № 230, форма власності - державна, ідентифікаційний код платника податку 08099848.

Державне підприємство «Харківський бронетанковий ремонтний завод» взято на податковий облік до Державної податкової інспекції в Ленінському районі м. Харкова з 19.12.1996 року за № 10.

03.03.2010 року проведена невиїзна документальна перевірка в приміщенні ДПІ в Ленінському районі м. Харкова платника податку на прибуток - Державного підприємства «Харківський бронетанковий ремонтний завод» з питання своєчасності сплати авансового внеску з податку на прибуток у розмірі 25% від суми дивідендів згідно декларації з податку на прибуток за 2009 рік.

За результатами перевірки складено акт № 413/15-121/08099848 від 03.03.2010 року, згідно висновків якого перевіркою встановлені порушення вимог п.п.7.8.2 п. 7.8 ст. 7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», а саме ДП "Харківський бронетанковий ремонтний завод" не здійснено сплату авансових внесків у сумі 115482 грн. до/або одночасно із виплатою дивідендів (частини прибутку) (а.с.9-10).

На акт перевірки № 413/15-121/08099848 від 03.03.2010 р. ДП "Харківський бронетанковий ремонтний завод" 11.03.2010 р. за вих. № 285 надані заперечення, на які ДПІ в Ленінському районі м. Харкова листом від 15.03.2010 року за вих. №2350/10/15-119 надана відповідь, (а.с. 12-13, 14).

На підставі висновків акту перевірки № 413/15-121/08099848 від 03.03.2010 року ДПІ у Ленінському районі м. Харкова винесено податкове повідомлення - рішення №0000711510/0 від 17.03.2010 року, яким ДП "Харківський бронетанковий ремонтний завод" за порушення п.п.7.8.2 п. 7.8 ст. 7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» визначено суму податкового зобов'язання за штрафними (фінансовими) санкціями в сумі 230964,00 грн. (а.с 36).

Державне підприємство «Харківський бронетанковий ремонтний завод», не погодившись із винесеним податковим повідомленням - рішенням №0000711510/0 від 17.03.2010 року, оскаржив їх у порядку, передбаченому ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

В порядку адміністративного оскарження 25.03.2010 року позивач звернувся до ДПІ в Ленінському районі м. Харкова зі скаргою про скасування податкового повідомлення - рішення № 0000711510/0 від 17.03.2010 року.

За результатами розгляду первинної скарги Державною податковою інспекцією в Ленінському районі м. Харкова винесено рішення №3257/10/25-016 від 09.04.2010 р., яким податкове повідомлення рішення №0000711510/0 від 17.03.2010 року залишено без змін, а скарга - без задоволення. З метою доведення до платника податків граничних строків сплати податкових зобов'язань ДПІ у Ленінському районі м. Харкова винесено податкове повідомлення - рішення № 0000711510/1 від 12.04.2010 року, яким визначено суму податкового зобов'язання за штрафними санкціями в сумі 230964 грн.

22.04.2010 року в порядку адміністративного оскарження позивач звернувся до ДПА в Харківській області з повторною скаргою про скасування податкових повідомлень рішень № 0000711510/0 від 17.03.2010 року та № 0000711510/1 від 12.04.2010 року.

За результатами розгляду повторної скарги Державною податковою адміністрацією в Харківській області прийнято рішення №1916/10/25-103 від 12.05.2010 р., яким податкові повідомлення - рішення № 0000711510/0 від 17.03.2010 року (№ 0000711510/1 від 12.04.2010 року) та рішення ДПІ у Ленінському районі м. Харкова від 09.04.2010 року №3257/10/25-016, прийняте за результатами розгляду первинної скарги, залишені без змін, а скаргу ДП «Харківський бронетанковий ремонтний завод» без задоволення. З метою доведення до платника податків граничних строків сплати податкових зобов'язань ДПІ у Ленінському районі м. Харкова винесено податкове повідомлення - рішення № 0000711510/2 від 18.05.2010 року, яким визначено суму податкового зобов'язання за штрафними санкціями в сумі 230964 грн.

27.05.2010 року в порядку адміністративного оскарження позивач звернувся до ДПА України зі скаргою про скасування податкових повідомлень рішень № 0000711510/0 від 17.03.2010 року, № 0000711510/1 від 12.04.2010 року, № 0000711510/2 від 18.05.2010 року.

Державною податковою адміністрацією України рішенням про результати розгляду повторної скарги №7344/6/25-0115 від 28.07.2010 р. податкові повідомлення - рішення № 0000711510/0 від 17.03.2010 року, (№ 0000711510/1 від 12.04.2010 року, № 0000711510/2 від 18.05.2010 року) та рішення ДПА в Харківській області від 12.05.2010 року №1916/10/25-103 залишено без змін, а скаргу директора державного підприємства «Харківський бронетанковий ремонтний завод» Федосова В.Є. - без задоволення. З метою доведення до платника податків граничних строків сплати податкових зобов'язань ДПІ у Ленінському районі м. Харкова винесено податкове повідомлення - рішення № 0000711510/3 від 04.08.2010 року, яким визначено суму податкового зобов'язання за штрафними санкціями в сумі 230964 грн.

Приймаючи рішення про задоволення позовних вимог, суд першої інстанції виходив з того, що Державним підприємством «Харківський бронетанковий ремонтний завод» сума частини прибутку, що відраховується до державного бюджету, та авансового платежу, перераховані в межах граничного терміну сплати.

Чинним законодавством України, яке встановлює відповідальність за порушення податкового законодавства, перелік таких порушень є вичерпним і не підлягає розширеному тлумаченню, не передбачено застосування спеціальних заходів відповідальності за порушення платником податків вимог щодо сплати авансових внесків до/або одночасно із виплатою дивідендів (частини прибутку).

Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, враховуючи наступне.

Встановлено, що Державним підприємством «Харківський бронетанковий ремонтний завод» у 2009 році отримано чистий прибуток в сумі 3188451 грн. та нараховано за ставкою 15% частину прибутку, що відраховується до державного бюджету, у розмірі 478268 грн., у тому числі за 4 квартал 2009 року нараховано 461926 грн. по терміну сплати 19.02.2010 року.

Державним підприємством «Харківський бронетанковий ремонтний завод» в декларації з податку на прибуток підприємства за 2009 рік в рядку 20 декларації зазначено «Авансові внески, нараховані на суму дивідендів та прирівняних до них платежів» в сумі 119567,00 грн. та в рядку 21 декларації зазначено «Дивіденди та прирівняні до них платежі, що сплачуються до бюджету державними не корпоратизованими, казенними або комунальними підприємствами» в сумі 478268,00 грн. (а.с 85-86).

Відповідно до п. 1.9 ст. 1 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.1994р. №334/94-ВР, дивіденд - платіж, який здійснюється юридичною особою - емітентом корпоративних прав чи інвестиційних сертифікатів на користь власника таких корпоративних прав (інвестиційних сертифікатів) у зв'язку з розподілом частини прибутку такого емітента, розрахованого за правилами бухгалтерського обліку. До дивідендів прирівнюється також платіж, який здійснюється державним некорпоратизованим, казенним чи комунальним підприємством на користь відповідно держави або органу місцевого самоврядування у зв'язку з розподілом частини прибутку такого підприємства, платіж, який виплачується власнику сертифіката фонду операцій з нерухомістю в результаті розподілу доходу фонду операцій з нерухомістю. При цьому наявність чи відсутність прибутку, розрахованого згідно з правилами податкового обліку, не може впливати на прийняття чи неприйняття рішення щодо нарахування дивідендів.

При прийнятті рішення про виплату дивідендів підприємство до/або одночасно із виплатою дивідендів визначає суму авансового внеску та вносить його до бюджету. При цьому сплачений авансовий внесок відображається в Декларації, яка подається до податкового органу в терміни визначені законодавством (підпункті6.4. статті 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» та підпункт 4.1.1 пункту4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»).

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України „Про систему оподаткування", під податком і збором (обов'язковим платежем) до бюджетів та до державних цільових фондів слід розуміти обов'язковий внесок до бюджету відповідного рівня або державного цільового фонду, здійснюваний платниками у порядку і на умовах, що визначаються законами України про оподаткування.

Перелік загальнодержавних та місцевих податків і зборів (обов'язкових платежів) визначений статтями 14 та 15 Закону України „Про систему оподаткування " .

Зокрема, відповідно до п. 3 ч.1 ст. 14 Закону „Про систему оподаткування", до загальнодержавних податків і зборів віднесено податок на прибуток підприємств, у тому числі дивіденди, що сплачуються до бюджету державними не корпоратизованими, казенними або комунальними підприємствами.

Аналіз норм Закону України „Про систему оподаткування ", з урахуванням змісту ч.3, ч. 6, ч. 8 ст. 1 цього Закону, свідчить про те, що зазначений перелік податків і зборів (обов'язкових платежів) є вичерпним.

Платіж, прирівняний до дивідендів, який здійснюється державним не корпоратизованим, казенним чи комунальним підприємством на користь відповідно держави або органу місцевого самоврядування у зв'язку з розподілом частини прибутку такого підприємства, які зараховуються державними не корпоратизованими, казенними або комунальними підприємствами у розмірі, встановленому відповідно державним або місцевим виконавчим органом, в управлінні якого знаходяться такі підприємства, відповідно до державного або місцевого бюджету, регулюється пунктом 7.8 ст. 7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств».

Згідно п.п. 7.8.2 п. 7.8 ст. 7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок з податку на прибуток у розмірі ставки, встановленої п. 10.1 ст. 10 цього Закону, нарахованої на суму дивідендів, призначених для виплати, без зменшення суми такої виплати на суму такого податку. Зазначений авансовий внесок вноситься до бюджету до/або одночасно з виплатою дивідендів.

Згідно ч. 1 ст. 9 Бюджетного кодексу України, доходи бюджету класифікуються за такими розділами: податкові надходження, неподаткові надходження, доходи від операцій з капіталом, трансферти.

Відповідно до ч. 2 ст. 9 Бюджетного кодексу України, податковими надходженнями визнаються передбачені податковими законами України загальнодержавні і місцеві податки, збори та інші обов'язкові платежі.

Відповідно ч. 3 ст. 9 Бюджетного кодексу України, неподатковими надходженнями визнаються доходи від власності та підприємницької діяльності.

Відповідно до п.1 постанови Кабінету Міністрів України «Про порядок відрахування у 2009 році державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу)» № 184 від 11.03.2009 року, відрахування у 2009 році державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) здійснюється відповідно до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 березня 2008 р. N 158, з урахуванням вимог статті 59 Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік".

Пунктом 1 Порядку відрахування у 2008 році державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 158 від 05.03.2008 року, встановлено, що відрахування у 2008 році державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу), що відраховується державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями до державного бюджету, визначається виходячи з обсягу чистого прибутку (доходу), розрахованого згідно з положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку, та розміру відрахувань частини чистого прибутку (доходу), визначеного у Законі України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України".

Згідно ст. 59 Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік", державні унітарні підприємства (крім державного підприємства обслуговування повітряного руху України "Украерорух" відповідно до Закону України "Про приєднання України до Багатосторонньої угоди про сплату маршрутних зборів", а також державних підприємств "Міжнародний дитячий центр "Артек" і "Український дитячий центр і "Молода гвардія") та їх об'єднання сплачують до Державного бюджету України частину чистого прибутку (доходу) в розмірі 15 відсотків. Порядок відрахування частини чистого прибутку (доходу) встановлюється Кабінетом Міністрів України. Частина чистого прибутку (доходу) сплачується до Державного бюджету України або місцевих бюджетів наростаючим підсумком щоквартальної фінансово-господарської діяльності у 2009 році у строки, встановлені для сплати податку на прибуток підприємств.

Відповідно до Додатку N 1 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік", частина прибутку (доходу) державних унітарних підприємств та їх об'єднань , що вилучається до бюджету (код 21010000), як дохід від власності та підприємницької діяльності, та дивіденди нараховані на акції (частки,паї) господарських товариств, які є у державній власності віднесена до неподаткових надходжень загального фонду державного бюджету.

Згідно платіжного доручення від 09.02.2010 року № 145, Державним підприємством «Харківський бронетанковий ремонтний завод» сплачено суму у розмірі 461926,00 грн., що відповідає нарахованій частині прибутку (дивіденди) за 4 квартал 2009 року та сплачено авансовий внесок з податку на прибуток 12.02.2010 року згідно платіжного доручення № 144 на суму 115482,00 грн. (а.с. 96-97).

Отже, вказані суми перераховані до державного бюджету в межах граничного терміну сплати, а саме - до 19.02.2010 року.

Відповідальність, передбачена п.п. 17.1.9. п. 17.1 ст. 17 Закону України № 2181 -III, настає у разі коли платник податків здійснює продаж (відчуження) товарів (продукції) або здійснює грошові виплати без попереднього нарахування та сплати податку, збору (обов'язкового платежу), якщо відповідно до законодавства таке нарахування та сплата є обов'язковою передумовою такого продажу (відчуження) або виплати, такий платник податків сплачує штраф у подвійному розмірі від суми зобов'язання з такого податку, збору (обов'язкового платежу). Сплата зазначеного штрафу не звільняє платника податків від адміністративної або кримінальної відповідальності та/або конфіскації таких товарів (продукції) або коштів відповідно до закону.

З аналізу норм Закону, які встановлюють відповідальність за порушення податкового законодавства, слідує висновок, що перелік таких порушень є вичерпним і не підлягає розширеному тлумаченню. Отже, чинним законодавством України не передбачено застосування спеціальних заходів відповідальності за порушення платником податків вимог щодо сплати авансових внесків до/або одночасно із виплатою дивідендів (частини прибутку).

Згідно зі ст. 19 Конституції України, правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до вимог частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди зобовязані перевірити оскаржене рішення на предмет прийняття його на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення; безсторонньо; добросовісно; розсудливо, з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів осіб і цілями, на яке спрямоване це рішення, з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно.

Отже, під час розгляду спорів щодо оскарження рішень субєктів владних повноважень, суд зобовязаний незалежно від підстав, наведених у позові, перевіряти оскаржувані рішення на їх відповідність усім зазначеним вимогам.

У правовідносинах, що склалися між позивачем та відповідачем, дії Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Харкова не кореспондуються з вимогами ч.2 ст. 19 Конституції України.

Відповідно до ст. 159 Кодексу адміністративного судочинства України, судове рішення повинно бути законним та обґрунтованим.

Колегія суддів вважає, що постанова Харківського окружного адміністративного суду від02.11.2010 р. по справі№2-а-10227/10/2070 відповідає вимогам ст. 159 КАС України, а тому відсутні підстави для її скасування та задоволення апеляційних вимог відповідача.

Відповідно до ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

На підставі викладеного, колегія суддів, погоджуючись з висновками суду першої інстанції, вважає, що суд дійшов вичерпних юридичних висновків щодо встановлення обставин справи і правильно застосував до спірних правовідносин сторін норми матеріального та процесуального права.

Доводи апеляційної скарги, з наведених вище підстав, висновків суду не спростовують.

Керуючись ст. ст. 160, 167, 195, п.1 ч.1 ст. 198, ст. 200, п.1 ч.1 ст. 205, ст. ст. 206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів

У Х В А Л И Л А:

Апеляційну скаргуДержавної податкової інспекції у Ленінському районі м. Харкова залишити без задоволення.

Постанову Харківського окружного адміністративного суду від02.11.2010 р. по справі№2-а-10227/10/2070 за позовомДержавного підприємства "Харківський бронетанковий ремонтний завод"доДержавної податкової інспекції у Ленінському районі м. Харкова про скасування податкового повідомлення-рішення залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання ухвали у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддяБенедик А.П.

Судді Рєзнікова С.С. Калиновський В.А. Повний текст ухвали виготовлений 04.04.2011 р.