Копія
СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Постанова
Іменем України
Справа № 2а-9604/08/10/0170
08.12.10 м. Севастополь
Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого суддіКурапової З.І.,
суддів Щепанської О.А. , Яковенко С.Ю. секретар судового засіданняЯіцкова К.М.
за участю сторін:
Прокурор м.Алушти Автономної Республіки Крим, не зявився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомив,
представник позивача, Державної податкової інспекції у м. Алушті Автономної Республіки Крим- не зявився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомив,
представник відповідача, Приватного підприємства "КЕТ - 1"- не зявився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомив,
розглянувши апеляційну скаргу Прокуратури м.Алушти АР Крим на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Кудряшова А.М. ) від 06.07.09 у справі № 2а-9604/08/10
за позовом Прокурора м.Алушта АР Крим (вул. Леніна, 44, м. Алушта, Автономна Республіка Крим, 98500)
в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м. Алушті АР Крим (вул. Леніна, 22а,м. Алушта, Автономна Республіка Крим, 98500)
до Приватного підприємства "КЕТ - 1" (вул. Соняшна, 10, смт. Партеніт, м. Алушта, Автономна Республіка Крим, 98542)
про визнання недійсними установочних документів та припинення юридичної особи
ВСТАНОВИВ:
Постановою Окружного адміністративного суду АР Крим (суддя Кудряшова А.М.) від 06 липня 2009 року у справі №2а-9604/08/10 (№2а-9604/08/10/0170) у задоволенні адміністративного позову Прокурора м.Алушти АР Крим в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м.Алушті АР Крим до відповідача приватного підприємства “КЕТ-1”, відмовлено повністю.
Не погодившись з постановою суду, Прокурор м.Алушти звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду АР Крим від 06.07.2009 р, ухвалити нову постанову про задоволення позову.
Апеляційна скарга мотивована тим, що судом першої інстанції неповно з'ясовані обставини, що мають значення для справи.
У судове засідання 08 грудня 2010 р. прокурор, представники позивача та відповідача не зявилися. Про день, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.
Повістка на адресу відповідача повернута поштою з поміткою “за закінченням терміну зберігання”.
Відповідно до ч. 8, 11 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України вважається, що повістку вручено юридичної особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру; у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Чинне законодавство не обмежує коло представників осіб, які беруть участь у справі, при апеляційному розгляді адміністративної справи.
Відповідно до пункту 4 статті 196 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття у судове засідання сторін, належним чином повідомлених про дату, час та місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.
На підставі та за правилами статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.
Прокурор м.Алушти АР Крим звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м. Алушта АР Крим та Виконавчого комітету Алуштинської міської ради АР Крим про визнання недійсними установчих документів Приватного підприємства “КЕТ-1” з моменту їх реєстрації та припинення юридичної особи Приватного підприємства “КЕТ-1, зареєстрованого Виконавчим комітетом Алуштинської міської ради 26.06.2007 р. за № 11371020000001303 за адресою: м.Алушта, смт. Партеніт, вул. Солнечна, буд.10.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що в ході розслідування Генеральною прокуратурою України кримінальної справи за обвинуваченням Партенітського селищного голови ОСОБА_2 В одержанні при пособництві депутата цієї селищної ради ОСОБА_3 хабара у розмірі 5200000 доларів США було встановлено, що Виконавчим комітетом Алуштинської міської ради 26.06.2007 року було зареєстровано Приватне підприємство “КЕТ-1” зі статутним фондом 200 гривень. Під час допиту у якості свідків співзасновників даного підприємства ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11 ОСОБА_12, зазначені особи пояснили, що засновниками ПП “КЕТ-1” вони стали на прохання своїх знайомих, грошових внесків до статутного фонду не вносили та про здійснення зазначеним підприємством будь-якої фінансово-господарської діяльності їм не відомо. При цьому ОСОБА_13, який значився директором підприємства, пояснив, що посаду займав формально на прохання своїх знайомих, ніякої фінансово-господарської діяльності не вів, печаток підприємства не отримував. Генеральною прокуратурою України за фактом створення ПП “КЕТ-1” порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого частиною1 статті 205 КК України. Позовні вимоги обґрунтовані також тим, що відповідач систематично порушує законодавство не надає до ДПІ у м.Алушта АР Крим звіти про фінансово-господарську діяльність, за юридичною адресою не знаходиться, що згідно з ч.2 ст. 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців” є підставою для припинення державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності. Прокурор зазначає, що невчасне повідомлення відповідачем про зміну місцезнаходження, а також не надання протягом року в органи державної податкової служби податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності порушує вимоги законодавства та інтереси держави у сфері оподаткування, утрудняє діяльність уповноважених державою органів виконавчої влади в частині забезпечення обліку СПД, здійснення контролю за дотриманням ними податкового законодавства.
Відповідно до ст.2, 10 Закону України “Про Державну податкову службу в Україні”, головним завданням державних податкових інспекцій є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, правильністю нарахування, повнотою і своєчасністю сплати до бюджету податків,зборів і інших платежів, до функцій державних податкових інспекцій належить звернення в суди з позовами до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних за такими угодами, а також про припинення юридичних осіб.
Приватне підприємство “КЕТ-1” зареєстровано виконавчим комітетом Алуштинської міської ради 26.06.2007 р. зі статутним фондом 200 грн.
Відповідно до ст. 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” ненадання протягом року в органи державної податкової служби податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також не повідомлення про зміну юридичної адреси, є підставою для припинення державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.
Невчасне повідомлення суб'єктом підприємницької діяльності про зміну місцезнаходження, а також ненадання протягом року в органи державної податкової служби податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, порушує норми Закону і інтереси держави у сфері оподаткування, утрудняє діяльність уповноважених державою органів виконавчої влади, державної податкової служби в частині забезпечення обліку суб'єктів підприємницької діяльності, здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства.
У відповідності з ч.2 ст. 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців” від 15.05.2003 року № 755-ІУ, підставою для постановлення судового рішення, що стосується припинення юридичної особи, яка не пов'язана з банкрутством юридичної особи, у тому числі являється неподання протягом одного року в органи державної податкової служби податкових декларацій, документів, податкової звітності згідно закону та відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням.
Матеріалами справи підтверджується, що відповідач систематично порушує законодавство не надає до державної податкової інспекції звіти про фінансово-господарську діяльність.
Судова колегія критично оцінює висновок суду першої інстанції, що на день подачі адміністративного позову не закінчився термін в один рік з дати останньої подачі відповідачем податкової декларації, оскільки на момент ухвалення судом постанови ПП “КЕТ-1” не здавало податкові декларації, а також іншу фінансову звітність в ДПІ м.Алушти після 16.04.2008 р., тобто більше одного року.
Судова колегія вважає помилковим висновок суду першої інстанції, що в Єдиний державний реєстр про відсутність юридичної особи відносно відповідача не внесені записи про відсутність юридичної особи.
Так, згідно акту перевірки податкової міліції ДПІ в м.Алушта від 05.11.2008 р. відповідності юридичної адреси фактичному місцезнаходженню, ПП “КЕТ-1” за адресою: м. Алушта, с.Партеніт, вл. Солнечна, 10 не знаходиться.
ДПІ м.Алушта направила даний акт державному реєстратору, який 26.12.2008 р. вніс запис у вказаний реєстр. Отже, з 26.12.2008 р. в Єдиному державному реєстрі є запис про відсутність юридичної особи по місцю реєстрації, а даний факт є підставою для припинення юридичної особи.
Положення установчих (статутних) документів приватного підприємства “КЕТ-1” містять неправдиву (тобто таку, що не відповідає дійсності) інформацію щодо його засновника та директора, і тим самим суперечать вимогам чинного законодавства, такі установчі (статутні) документи не мають юридичної сили.
Сукупність вищезазначених обставин, а саме: реєстрація підприємства на підставну особу, тобто штучне створення умов, які дають можливість уникнути юридичну відповідальність, призводить до незаконної підприємницької діяльності зазначеного суб'єкта господарювання, спрямовані на ухилення від оподаткування.
Зазначені обставини справи не були прийняти до уваги судом першої інстанції, що призвело до неправильного вирішення справи.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 202 Кодексу адміністративного судочинства України підставами для скасування постанови суду першої інстанції та ухвалення нового рішення є неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга Прокурора м.Алушти АР Крим на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 06 липня 2009 р. у справі №2а-9604/08/10 (№ 2а-9604/08/10/0170) підлягає задоволенню, постанова суду скасуванню з прийняттям нового рішення про задоволення позову.
Керуючись статтями 195,196, п.3 ч.1 ст.198, п.1 ч.1 ст. 202, ч.2 ст.205,207, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу Прокурора м.Алушти АР Крим на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 06 липня 2009 р. у справі № 2а-9604/08/10 (№ 2а-9604/08/10/0170) задовольнити.
Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 06 липня 2009 р. у справі № 2а-9604/08/10 (№ 2а-9604/08/10/0170) скасувати.
Ухвалити нову постанову.
Позов задовольнити.
Припинити юридичну особу приватне підприємство “КЕТ-1” (ідентифікаційний номер 35224715), зареєстрований виконавчим комітетом Алушинської міської ради 26.06.2007р. за № 11271020000001303 за адресою м.Алушта пмт. Партеніт, вул. Солнечна,10.
Постанова набирає законну силу з моменту проголошення.
Постанова може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня складання постанови в повному обсязі.
Повний текст судового рішення виготовлений 14 грудня 2010 р.
Головуючий суддяпідписЗ.І.Курапова
Судді підпис О.А.Щепанська підпис С.Ю. Яковенко З оригіналом згідно
Суддя З.І.Курапова