Постанова № 14930812, 22.03.2011, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
22.03.2011
Номер справи
2а-2437/11/2670
Номер документу
14930812
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

22 березня 2011 року 10:30 № 2а-2437/11/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Шейко Т.І. при секретарі судового засідання Деруга Н.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомЗаступник прокурора Оболонського району м.Києва

до Товариство з обмеженою відповідальністю "БП Солідарність"

простягнення штрафних санкцій в розмірі 17 000,00грн.

за участю представників сторін:

від позивача Самборський В.С за довіреністю;

від відповідача не прибув;

прокурор - Біда С.П.

встановив:

Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Відповідача, про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «БП Солідарність»коштів у розмірі 17000,00 грн.

Позовні вимоги вмотивовані тим, що за Відповідачем обліковується заборгованість по сплаті штрафу у розмірі 17 000,00 грн., який Відповідач в добровільному порядку у передбачені законом строки не сплатив, у звязку з чим Позивач просив суд стягнути заборгованість з Товариства з обмеженою відповідальністю «БП Солідарність».

Відповідач у судове засідання не прибув, хоча попереджався про дату, час та місце судового засідання належним чином.

Суд, дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення Позивача, вважає, що позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Закон України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»визначає правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні.

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»- державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.

Згідно ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»одним із основних повноважень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку є накладання адміністративних стягнень, штрафних та інших санкцій за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

З матеріалів справи вбачається, що у відношенні Товариства з обмеженою відповідальністю «БП Солідарність» складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів від 30.09.2010 року.

Акт складено в звязку з тим, що товариством порушено вимоги ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок»та п. 3. глави 3, розділу ІV «Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 року № 1591 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 05.02.2007 року за № 97/13364, а саме нерозміщення у термін, визначений чинним законодавством Товариством з обмеженою відповідальністю «БП Солідарність»регулярної квартальної інформації за ІІ квартал 2010 року на веб-сайті загальнодоступної інформації бази даних ДКЦПФР про ринок цінних паперів за адресою: www.stockmarket. gov.ua (термін розміщення регулярної квартальної інформації за ІІ квартал 2010 року до 26.07.2010, інформація розміщена 29.07.2010 року).

Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів регулює склад, порядок і строки розкриття на фондовому ринку регулярної, особливої інформації та інформації про іпотечні цінні папери, сертифікати фонду операцій з нерухомістю та інформації в повідомленні про проведення загальних зборів (далі - Інформація) емітентами цінних паперів та подання її до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - Комісія)

Згідно п. 1, 2 глави 1 розділу IV Положення Емітенти зобов'язані розкривати регулярну квартальну інформацію (далі - квартальна інформація) у повному обсязі відповідно до вимог цього Положення.

Квартальна інформація складається за підсумками кожного кварталу.

Обов'язок здійснювати розкриття квартальної інформації в порядку, передбаченому цим Положенням, поширюється на:

- акціонерні товариства, що мають державну частку в обсязі 25 відсотків і більше акцій у статутному капіталі за станом на перше число звітного кварталу;

- державні (національні) акціонерні товариства;

- холдингові компанії, що мають державну частку в обсязі 25 відсотків і більше акцій у статутному капіталі за станом на перше число звітного кварталу;

- підприємства, пакети акцій (частки, паї) яких передано до статутного капіталу державних (національних) акціонерних товариств та/або холдингових компаній, що мають державну частку в обсязі 25 відсотків і більше акцій у статутному капіталі за станом на перше число звітного кварталу;

- емітентів, які здійснили відкрите розміщення облігацій підприємств;

- емітентів, які здійснили відкрите розміщення іпотечних облігацій;

- емітентів, які здійснили відкрите розміщення іпотечних сертифікатів;

- емітентів, які здійснили відкрите розміщення сертифікатів ФОН.

Пунктом 2 глави 3 розділу IV Положення, передбачено, що розкриття квартальної інформації на фондовому ринку здійснюється шляхом її розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії та подання до Комісії.

Відповідно до п. 3 глави 3 розділу IV Положення, особи, зазначені у підпунктах 3.1, 3.4 - 3.8 пункту 3 глави 1 цього розділу, зобов'язані розкрити квартальну інформацію у строк не пізніше 25 числа місяця, наступного за звітним кварталом, квартальну інформацію за четвертий квартал - не пізніше 20 лютого року, наступного за звітним роком.

Пунктом 2 розділу VII Положення, встановлено, що за неопублікування, опублікування не в повному обсязі Інформації та/або опублікування недостовірної Інформації, нерозміщення, розміщення не в повному обсязі Інформації та/або розміщення недостовірної Інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів, неподання, подання не в повному обсязі Інформації та/або подання недостовірної Інформації до Комісії, передбаченої цим Положенням, юридична особа несе відповідальність відповідно до закону.

Статтею 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»передбачено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

У звязку з вищевикладеним, у відношенні до Товариства з обмеженою відповідальністю «БП Солідарність»було винесено постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 13.10.2010 року № 788-КУ, відповідно до якої до товариства застосовано штраф у розмірі 17 000,00 грн.

На момент звернення до суду зазначена сума штрафу товариством не сплачена.

Згідно ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Беручи до уваги те, що суму штрафних (фінансових) санкцій до Державного бюджету у розмірі 17 000,00 грн. Відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив; наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується наявними у матеріалах справи документами, доказів погашення Відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України у справах, в яких Позивачем є субєкт владних повноважень, а Відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені Позивачем, з Відповідача не стягуються.

Враховуючи наведене та керуючись ст. 124 Конституції України, ст. ст. 69-71, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

постановив:

Позов Заступника прокурора Оболонського району м. Києва в інтересах держави в особі Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Києві та Київській області задоволити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «БП Солідарність»(код за ЄДРПОУ 13670050), на користь Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Києві 17000 (сімнадцять тисяч грн.) 00 коп. штрафних санкцій.

Стягнення здійснити на рахунок, відкритий у Державному казначействі за місцем знаходження платника за балансовим рахунком 3111, код бюджетної класифікації 21081100 символ банку 106.

Постанова набирає законної сили у відповідності з нормами ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Т.І. Шейко