ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
28 лютого 2011 року 11:41 № 2а-603/11/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Шейко Т.І. при секретарі судового засідання Деруга Н.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомЗаступник прокурора Оболонського району міста Києва
до Товариство з обмеженою відповідальністю "Европак"
простягнення заборгованості по сплаті штрафних санкцій 5 100,00грн.
за участю представників сторін:
Прокурор Біда С.П.;
від позивача Дроботун О.О.;
від відповідача не прибув.
встановив:
Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Відповідача, в якому просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕВРОПАК» штраф у розмірі 5 100, 00 грн.
Позовні вимоги вмотивовані тим, що за відповідачем обліковується заборгованість по сплаті штрафу у розмірі 5 100,00 грн., який відповідач в добровільному порядку у передбачені законом строки не сплатив, чим порушив вимоги п. 10 Положення про порядок накладання на субєктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання.
На підставі вищенаведеного позивач просив суд стягнути заборгованість з Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕВРОПАК»у примусовому порядку.
Відповідач у судове засідання не прибув, судом направлялись повістки про виклик Відповідача в судове засідання за адресою, яка зазначена у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, проте, повідомлення повернулось до суду з відміткою відділення поштового звязку «за зазначеною адресою не зареєстровано».
Частиною 11 ст. 35 КАС України передбачено, що у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
З огляду на зазначене, суд вважає, що відповідач повідомлений належним чином, отже не прибуття в судове засідання відповідача не є перешкодою для розгляду справи.
Суд, дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення позивача, вважає, що позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Закон України «Про електроенергетику»визначає правові, економічні та організаційні засади діяльності в електроенергетиці і регулює відносини, пов'язані з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії, забезпеченням енергетичної безпеки України, конкуренцією та захистом прав споживачів і працівників галузі.
Державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії відповідно до ст. 9 Закон України «Про електроенергетику»та п. 1 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996 року № 929, з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії, яка підпорядкована безпосередньо Міністерству палива та енергетики України, в частині виконання функцій, покладених на Держенергонагляд, та діє у складі державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго».
Відповідно до Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії - метою енергетичного нагляду є сприяння забезпеченню сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України, сфери теплопостачання, енергетичної безпеки держави шляхом здійснення контролю за дотриманням суб'єктами електроенергетики, суб'єктами відносин у сфері теплопостачання та споживачами електричної енергії вимог нормативно-правових і нормативно-технічних актів у сфері виробництва, постачання та споживання електричної і теплової енергії.
З матеріалів справи вбачається, що Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної енергії і теплової енергії у Київській області, керуючись ст. 9 Закону України «Про електроенергетику»та Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, під час перевірки електрогосподарства Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕВРОПАК»встановила порушення Правил користування електричною енергією, правил технічної експлуатації електроустановок споживачів та Правил улаштування електроустановок, про що складені Акти 18.06.2010 року № 08/26-0115-Т, від 18.06.2010 року № 08/26-0035.
Після встановлення вищезазначених порушень Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної енергії і теплової енергії у Київській області на підставі ст. 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду у сфері господарської діяльності», ст. 9 Закону України «Про електроенергетику»та на підставі Актів 18.06.2010 року № 08/26-0115-Т, від 18.06.2010 року № 08/26-0035 винесені приписи № 08/26-0035 від 18.06.2010 року, № 08/26-0115-Т від 18.06.2010 року, відповідно до яких зобовязано відповідача вчинити заходи щодо усунення виявлених під час перевірки порушень чинного законодавства.
Проте, суд звертає увагу на те, що відповідно до актів перевірки від 14.09.2010 року № 08/26-0125, від 14.09.2010 року № 08/26-0127 Товариство з обмеженою відповідальністю «ЕВРОПАК»вимоги приписів від 18.06.2010 року та 18.06.2010 року не виконало.
Відповідно до ст. 27 Закону України «Про електроенергетику»суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Національна комісія регулювання електроенергетики України, державні інспектори з експлуатації електричних станцій і мереж, державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на підставі акта перевірки, оформленого в установленому порядку, за наявності порушень, передбачених цією статтею, видають у межах своєї компетенції суб'єктам господарської діяльності постанови про накладення штрафів за встановленою формою.
Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної енергії і теплової енергії у Київській області відповідно до вищезазначених положень та відповідно до ст. 31 Закону України «Про теплопостачання», п.п. 2.7, 8 Положення про порядок накладання на субєктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, за ухилення від виконання припису № 08/26-0035 від 18.06.2010 року, № 08/26-0115-Т від 18.06.2010 року винесла постанову від 20.0.2010 року № 147, якою наклала на відповідача штраф у розмірі 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 5100,00 грн.
Відповідно до п. 10 Положення про порядок накладання на субєктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання - суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення.
Штраф сплачується до державного бюджету України.
Як встановлено судом, на момент звернення до суду штраф у розмірі 5100,00 грн. до державного бюджету відповідач не перерахував.
З матеріалів справи вбачається, що заборгованість перед бюджетом самостійно не погашена і на момент розгляду даної справи складає 5100,00 грн.
Стаття 36-1 Закону України «Про прокуратуру»передбачає, що представництво інтересів або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави. Формою представництва є звернення до суду з позовами або заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави.
Таким чином, беручи до уваги те, що суму штрафних (фінансових) санкцій до Державного бюджету у розмірі 5 100,00 грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив; наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується наявними у матеріалах справи документами, доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Враховуючи наведене та керуючись ст. 124 Конституції України, ст. ст. 69-71, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
постановив:
Позов Заступника прокурора Оболонського району м. Києва в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національно енергетична компанія «Укренерго»задоволити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕВРОПАК»(код за ЄДРПОУ 30856130) в дохід державного бюджету України на розрахунковий рахунок № 31115106700001, одержувач УДК у Київській області, банк одержувача ГУ ДКУ у Київській області, МФО 821018, ЄДРПОУ 24074109, код бюджетної класифікації 21081100, штраф у сумі 5100(пять тисяч сто грн.) 00 коп.
Постанова набирає законної сили у відповідності з нормами ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Т.І. Шейко