Ухвала суду № 14930710, 22.12.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
22.12.2010
Номер справи
2а-17807/10/2670
Номер документу
14930710
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 Вн. № 38/488

У Х В А Л А

про закриття провадження у справі

22 грудня 2010 рокум. Київ№ 2а-17807/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Шейко Т.І., при секретарі судового засідання Деруга Н.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом ОСОБА_1

доПрокуратура Солом'янського району міста Києва Відділ державної виконавчої служби Солом'янського районного управління юстиції у м. Києва прозобов'язання вчинити дії

Позивачка звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва в порядку адміністративного судочинства з позовом до Відповідачів, в якому просить: - визнати незаконною бездіяльність посадових осіб прокуратури Солом’янського району м. Києва; - зобов’язати прокуратуру Солом’янського району м. Києва винести письмовий припис про усунення порушень закону, зокрема, статті 124 Конституції України посадовими особами ВДВС Солом’янського районного управління юстиції у м. Києві при здійсненні виконавчих дій у ВП №14045213; - зобов’язати прокуратуру Солом’янського району м. Києва на підставі ст. 97 КПК України порушити кримінальну справу проти ОСОБА_2, яка умисно та злісно не виконує судове рішення та інших осіб, які незаконно сприяють їй у невиконанні судового рішення шляхом тяганини та зволікання у здійсненні виконавчих дій; - визнати дії та бездіяльність посадових осіб ВДВС Солом’янського районного управління юстиції у м. Києві незаконними; - зобов’язати посадових осіб ВДВС Солом’янського районного управління юстиції у м. Києві забезпечити виконання ОСОБА_2 судового рішення Солом’янського районного суду м. Києва від 11.03.09 у справі №2-133-1/09.

Статтею 2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб’єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

З матеріалів, доданих до позовної заяви вбачається, що Позивачка зверталась до Прокурора Солом’янського району м. Києва з заявою про наявність ознак злочину, в якій просила: винести письмовий припис про усунення порушень закону, зокрема, статті 124 Конституції України посадовими особами ВДВС Солом’янського районного управління юстиції у м. Києві при здійсненні виконавчих дій у ВП №14045213; - на підставі ст. 97 КПК України порушити кримінальну справу проти ОСОБА_2, яка умисно та злісно не виконує судове рішення та інших осіб, які незаконно сприяють їй у невиконанні судового рішення шляхом тяганини та зволікання у здійсненні виконавчих дій;; - зобов’язати посадових осіб ВДВС Солом’янського районного управління юстиції у м. Києві забезпечити виконання ОСОБА_2 судового рішення Солом’янського районного суду м. Києва від 11.03.09 у справі №2-133-1/09.

Розгляд вищенаведених вимог позивача, звернутих до прокуратури Солом’янського району м. Києва не відноситься до компетенції адміністративних судів щодо розгляду спорів фізичних осіб із суб’єктами владних повноважень про оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Дії прокуратури, які просить визнати неправомірними Позивач та повноваження прокурора при отримані заяви про злочин регламентовані нормами Кримінально-процесуального Кодексу України, що виключає можливість розгляду вимог Позивача, звернутих до прокуратури Солом’янського району в даному позові в порядку адміністративного судочинства.

Крім вимог Позивачки, звернутих до Прокуратури Солом’янського району м. Києва, позовна заява містить вимоги до Відділу державної виконавчої служби Солом’янського районного управління юстиції у м. Києві, а саме: визнати дії та бездіяльність посадових осіб ВДВС Солом’янського районного управління юстиції у м. Києві незаконними; - зобов’язати посадових осіб ВДВС Солом’янського районного управління юстиції у м. Києві забезпечити виконання ОСОБА_2 судового рішення Солом’янського районного суду м. Києва від 11.03.09 у справі №2-133-1/09.

З позовної заяви та доданих до неї матеріалів вбачається, що Відділом державної виконавчої служби Солом’янського районного управління юстиції у місті Києві 11.10.2010 року зупинено виконавче провадження ВП №14045213, відкрите на підставі виконавчого листа №2-133-1/09 Солом’янського районного суду з приводу примусового виконання рішення суду в цивільній справі, про що винесено постанову, з якою не погоджується Позивачка, як стягувач у виконавчому провадженні.

Згідно зі ст. 383 Цивільного процесуального кодексу України учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.

Відповідно до ст. 384 Цивільного процесуального кодексу України скаргу може бути подано до суду безпосередньо, або після оскарження рішення, дії або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби до начальника відповідного відділу державної виконавчої служби.

Відповідно до ч. 2 вказаної статті, скарга подається до суду, який видав виконавчий документ.

Оскільки Позивачка оскаржує дії посадових осіб ВДВС Солом’янського районного управління юстиції у місті Києві при виконанні ними рішення суду в цивільній справі на підставі виконавчого листа, виданого Солом’янським районним судом м. Києва, дані позовні вимоги мають розглядатися в порядку цивільного судочинства судом, який видав виконавчий документ.

Відповідно до п. 1 ч.1 ст. 157 Кодексу адміністративного судочинства України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

З урахуванням вищевикладених обставин, суд дійшов висновку про закриття провадження у справі, так як позовні вимоги Позивачки не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, а мають вирішуватися в порядку кримінально-процесуального та цивільного судочинства.

На підставі наведеного, керуючись п.1 ч.1 ст.157, ст.ст.160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва,-

УХВАЛИВ:

Закрити провадження у справі №2а-17807/10/2670 за позовом ОСОБА_1 до Прокуратури Солом’янського району м. Києва, Солом’янського районного управління юстиції у м. Києві (Відділу державної виконавчої служби Солом’янського районного управління юстиції у м. Києві) про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити певні дії.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, в порядку та у строки, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

оскарження.

Суддя                                                                                 Т.І. Шейко