Постанова № 14930424, 18.04.2011, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.04.2011
Номер справи
2а-1670/2640/11
Номер документу
14930424
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 квітня 2011 року м.ПолтаваСправа № 2а-1670/2640/11 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді –Супруна Є.Б.,

при секретарі –Дубовик О.І.,

за участю прокурора - Коннової Н.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Прокуратури м. Кременчука Полтавської області, в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України Крюківського району в м. Кременчуці Полтавської областідо Приватного підприємства "Кран-сервіс"про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків, -

В С Т А Н О В И В:

31 березня 2011 року заступник прокурора м. Кременчука Полтавської областізвернувся до Полтавського окружного адміністративного суду із зазначеним адміністративним позовом до Приватного підприємства (далі - ПП) "Кран-сервіс", посилаючись на те, що відповідач має непогашену заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, штрафних санкцій та пені у сумі 9 385,81 грн.

Прокурор у судовому засіданні позов підтримав, просив його задовольнити, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві.

Позивач явку уповноваженого представника у судове засідання не забезпечив, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи.

Відповідач явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи.

З огляду на викладене, суд вважає за можливе провести розгляд справи за даною явкою сторін.

Дослідивши наявні матеріали справи та надані докази в їх сукупності, суд встановив такі обставини.

Приватне підприємство "Кран-сервіс" зареєстроване як юридична особа виконавчим комітетом Кременчуцької міської ради 08.07.1998 р. (ідентифікаційний код 25172475) та перебуває на обліку платників страхових внесків в УПФ Крюківського району в м. Кременчуці.

Відповідно до статті 14 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 р. №1058-IV (далі –Закон №1058-IV) страхувальниками є, зокрема роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону.

Згідно статті 15 Закону №1058-IV платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, які набувають статусу платників страхових внесків до Пенсійного фонду з дня взяття їх на облік територіальним органом Пенсійного фонду.

Відповідно до пункту 4 частини 2 статті 17 Закону №1058-IV (в редакції яка діяла на час існування спірних правовідносин) страхувальник зобов’язаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом.

Правила подачі такої звітності, на момент виникнення спірних правовідносин, встановлювалися Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованих внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування органам Пенсійного фонду України, затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 05.11.2009 р. №26-1 (далі –Порядок).

Пунктом 2.1 Порядку встановлено, що страхувальники, крім осіб, зазначених в пунктах 2.2 - 2.4 цього розділу, формують та подають до органів Пенсійного фонду звіт не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення базового звітного періоду; базовим звітним періодом для них є календарний місяць.

Розмір страхових внесків встановлений Законом України "Про збір на обов`язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.1997 р. №400/97-ВР та розділом 4 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 р. №21-1, а саме: 33,2 % від фонду оплати праці та 2 %, що утримуються із заробітної плати працюючих.

Як свідчать матеріали справи, відповідач подавав до УПФ Крюківського району в м. Кременчуці розрахунки сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за квітень - грудень 2010 року в розмірі 9 016,09 (714,09 + 1 133,65 + 1 163,84 + 860,00 + 1 194,25 + 846,03 + 1 100,37 + 1 010,64 + 993,22).

Згідно з частиною 6 статті 19 Закону №1058-IV (в редакції яка діяла на час існування спірних правовідносин) страхові внески нараховуються на суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати.

Частиною 6 статті 20 Закону №1058-IV визначено, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом для відповідача є календарний місяць.

Проте страхові внески, нараховані за квітень - грудень 2010 року відповідачем не сплачені.

Згідно з ч.2 ст. 106 Закону №1058-IV (в редакції яка діяла на час існування спірних правовідносин) суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю зі сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Відповідно до пункту 2 частини 9 статті 106 Закону №1058-IV (в редакції яка діяла на час існування спірних правовідносин) виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників такі фінансові санкції за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.

На підставі зазначеної норми позивачем винесено рішення №73 від 11.02.2011 р., яким до відповідача застосовано штраф у розмірі 67,71 грн. та нараховано пеню у розмірі 302,01 грн.

Таким чином доведеним є той факт, що недоїмка по страховим внескам на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, штрафу та пені становить 9 385,81 (9016,09 + 67,71 + 302,01) грн.

З урахуванням вищевикладених обставин, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню.

Стаття 361 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 р. №1789-ХІІ передбачає, що представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом.

Відповідно до статті 60 Кодексу адміністративного судочинства України прокурор може звертатися до адміністративного суду із адміністративними позовами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах, прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадянина або держави в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь-якій стадії адміністративного процесу .

Таким чином, заступник прокурора м. Кременчука, діючи в межах наданих йому законодавством України повноважень обґрунтовано звернувся до суду в інтересах держави в особі УПФ Крюківського району в м. Кременчуці з даним позовом.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Прокуратури м. Кременчука Полтавської області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України Крюківського району в м. Кременчуці Полтавської області до Приватного підприємства "Кран-сервіс" про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків - задовольнити.

Стягнути з Приватного підприємства "Кран-сервіс" (вул. Воровського, 36/5, к.50, ідентифікаційний код 25172475) на користь Управління Пенсійного фонду України Крюківського району в м. Кременчуці Полтавської області заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 9 385 (дев'ять тисяч триста вісімдесят п'ять) грн. 81 коп.

          Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

          Повний текст постанови виготовлено 19 квітня 2011 року.

          Суддя                                                                                                    Є.Б. Супрун