Постанова № 14929575, 29.03.2011, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.03.2011
Номер справи
2а-8987/10/0870
Номер документу
14929575
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 березня 2011 року Справа № 2а-8987/10/0870

За позовом: Державної податкової інспекції у Комунарському районі, м. Запоріжжя

до: Відкритого акціонерного товариства «АТП №12327», м. Запоріжжя

третя особа на стороні відповідача: Чулаков Петро Ігорович, м. Запоріжжя

про стягнення заборгованості у розмірі 2544 421,62 грн., -

У складі головуючого судді Нечипуренко О.М.

при секретарі судового засідання Бриль А.В.

за участі представників сторін:

від позивача: Школова Ю.В. (довіреність № 1494/10/10-014 від 02.12.2010)

від відповідача: не прибув

від третьої особи: не прибув

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Державної податкової інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя до Відкритого акціонерного товариства «АТП №12327» про стягнення заборгованості у розмірі 2736 606,52грн.

Ухвалою суду від 09.11.2010 відкрито провадження в адміністративній справі №2а-8987/10/0870 та призначено до судового розгляду на 29.11.2010. Розгляд справи відкладено на 13.12.2010. Ухвалою суду від 13.12.2010 провадження у справі, на підставі п.4 ч.2 ст.156 КАС України, зупинено до 21.12.2010.

В ході судового розгляду, ухвалою суду від 21.12.2010 до участі у справі у якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача залучено розпорядника майна ВАТ «АТП №12327» арбітражного керуючого Войтановича О.Й. Цією ж ухвалою провадження у справі № 2а-8987/10/0870 зупинено до вирішення господарським судом Запорізької області питання щодо призначення керівника ВАТ «АТП №12327».

28.02.2011 на адресу суду надійшло повідомлення від ДПІ у Комунарському районі м. Запоріжжя про призначення ухвалою господарського суду Запорізької області розпорядником майна ВАТ «АТП №12327» арбітражного керуючого Чулакова П.І.

Ухвалою від 01.03.2011 провадження у справі поновлено та призначено до судового розгляду на 15.03.2011.

В судовому засіданні 15.03.2011 судом здійснено процесуальне правонаступництво та залучено до участі у справі арбітражного керуючого Чулакова П.І. За письмовим клопотанням позивача провадження у справі зупинено до 29.03.2011 для проведення звірки заборгованості із відповідачем.

У судовому засіданні 29.03.2011 представник позивача уточнив позовні вимоги, та зазначив, що сума заборгованості відповідача, станом на 24.03.2011 зменшилась до 2544421, 62 грн.

Представник відповідача в судове засідання не прибув.

Разом з тим, позивач надав суду двосторонній підписаний акт звірки нарахованих сум по ВАТ «АТП № 12327» за період з 12.03.2010 по 04.10.2010 станом на 24.03.2011, згідно з яким сума податкового боргу склала 2544421, 62 грн.

Уточнення прийнято судом. Суд розглянув уточнені позовні вимоги.

За приписами ст.128 КАС України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.

За таких обставин, на підставі ст. 128 КАС України, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представників сторін за наявними в ній матеріалами.

Розгляд справи здійснювався за допомогою технічних засобів, а саме: програмно-апаратного комплексу «Камертон».

В засіданні 29.03.2011, на підставі ст. 160 КАС України, судом проголошено вступну та резолютивну частини постанови та оголошено про час виготовлення постанови у повному обсязі.

Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми законодавства, оцінивши надані представниками сторін докази, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.

Відповідно до п.3, 8 ст. 10 Закону України від 04.12.1990р. № 509-ХІІ «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів. Проводять перевірки фактів приховування і заниження сум податків, інших платежів.

Контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обовязкових платежів) здійснюють органи, перелік яких визначено у ст. 2 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181 «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами». Відповідно до цього Закону контролюючим органом є:

Податкові органи щодо справляння податків і зборів (обовязкових платежів), які направляються до бюджетів та державних цільових фондів.

Крім цього, п.п.10.1.1 п.10.1 ст.10 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що податковий орган здійснює погашення податкового боргу, по-перше, шляхом стягнення коштів, а за їх недостатності шляхом продажу інших активів платника.

Податкове зобовязання та податковий борг згідно п.п.1.2., 1.3 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» є зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, або у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Відповідно до п.п.4.1.1 п.4.1. ст.4 цього Закону платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання.

Згідно п.п.1.11 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).

Пункт 5.1 вищеназваного Закону зазначає, що податкове зобовязання, самостійне визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобовязання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

Згідно п.п.5.2.1. п.5.2. ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2. та 4.3. статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2. цього пункту.

Згідно п.5.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Як свідчать матеріали справи, відповідач має податковий борг у розмірі 2544421,62 грн., у тому числі:

по податку на прибуток у розмірі 534280,50 грн., нарахованого згідно податкового повідомлення-рішення від 17.05.2010р. №0000132301, яким визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 313821, 00 грн., та згідно декларації №39111 від 04.08.2010 26162 грн.

по-податку на додану вартість у розмірі 1295965,00 грн., нарахованого згідно податкового повідомлення-рішення, від 17.05.2010р. №0000142301, яким визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 560000, 00 грн., та згідно декларації №8674 від 19.03.2010 41140, 00 грн., №16387 від 19.04.2010 12368, 00 грн., №23031 від 19.05.2010 132778, 00 грн., №26785 від 17.06.2010 18208, 00 грн., №36607 від 20.07.2010 88575, 00 грн., №43324 від 20.08.2010 104600, 00 грн., №46064 від 16.09.2010 58296, 00 грн.

по податку з доходів найманих працівників у розмірі 607191,09 грн., нарахованого згідно акту перевірки від 30.04.2010 № 1359/2301 - пені у розмірі 62894,16 грн. та податкового повідомлення-рішення від 19.05.2010р. №00001341702, яким визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 400027, 29 грн.

по земельному податку у розмірі 75711,49 грн., нарахованого згідно податкового повідомлення-рішення від 19.05.2010р. №0000172301, яким визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 326, 30 грн., та згідно розрахунку №1802 від 01.02.2010 (30.03.2010-30.09.2010) 75215, 49 грн.

по збору за забруднення у розмірі 15492,00 грн., нарахованого згідно розрахунків №17965 від 23.04.2010 189, 94 грн., №39108 від 04.08.2010 15302, 06 грн.

по збору за спеціальне водокористування у розмірі 1027,64 грн, нарахованого згідно розрахунків №17966 від 23.04.2010 425, 39 грн., №38305 від 29.07.2010 602, 25 грн.

за штрафними санкціями у сфері застосування РРО у розмірі 14753,90 грн., нарахованого згідно рішень №0000512307 від 19.05.2010 1020, 00 грн., №000052307 від 19.05.2010 13733, 90 грн.

Посадовими особами позивача вживались заходи, передбачені ст.ст. 6, 10 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 р. № 2181 -III, для отримання заборгованості по податкам та іншим видам платежів, а саме, боржнику були направлені перша податкова вимога№ 1/589 від 06.11.2008р. та друга податкова вимога №2/776 від 17.12.2008р., були сформовані та направлені Відповідачу поштою. Згідно поштових повідомлень про вручення, податкові вимоги вручені Відповідачу 17.11.2008р. та 26.01.2009 р. відповідно.

Крім того, керівником ДПІ, на підставі п.п.7.2.1 п.7.2 ст.7 Закону України № 2181, було прийнято рішення № 28 від 28.02.2009р. про застосування заходів погашення податкового боргу платника податків за рахунок стягнення його активів.

Станом на 24.03.2011р. вищезазначений податковий борг, який складає 2544 421,62 грн. Відповідач в порушення діючого законодавства України до бюджетів не сплатив.

Як вказано у пункті 1.7 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.

Стаття 41 Конституції України встановлює застереження, що ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Примусове відчуження обєктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умови попереднього і повного відшкодування їх вартості. Конфіскація майна може бути застосована виключно за рішенням суду у випадках, обсязі та порядку, встановлених законом.

Згідно п.п.3.1.1. п.3.1.ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобовязань забезпечення боргу. У разі, якщо такого платника податків визнано банкрутом, черговість задоволення претензій кредиторів визначається законодавством про банкрутство.

За результатом розгляду спору, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Державної податкової інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя до Відкритого акціонерного товариства «АТП №12327» про стягнення заборгованості у розмірі 2544421, 62 грн. є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до вимог ст. 94, 98, пункту 3 Розділу VII «Прикінцеві та перехідні положення» КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 94, 158, 160, 162, 163, 167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1.Позов Державної податкової інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя до Відкритого акціонерного товариства «АТП №12327» про стягнення заборгованості у розмірі 2544421, 62 грн. - задовольнити.

2.Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «АТП №12327» (ЄДРПОУ 03114170) податковий борг у сумі 2544421, 62 грн. (два мільйони пятсот сорок чотири тисячі чотириста двадцять одну гривню 62 коп.) на користь державного бюджету України (р/р № 34128999700005, код платежу 99999999, призначення платежу «податкова застава», банк ГУДКУ в Запорізькій області, МФО 813015, одержувач Держбюджет у Комунарському районі, ЄДРПОУ 34677119). Видати виконавчий лист.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України з дня складення її в повному обсязі, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова в повному обсязі у відповідності до вимог ст. 160 КАС України оформлена і підписана 11.04.2011.

Суддя О.М. Нечипуренко