Єдиний державний реєстр судових рішень ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 квітня 2011 року Справа № 2а/2370/1427/2011
09 год. 45 хв. м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі: головуючого - судді Новікової Т.В., при секретарі Найдьон А.В., за участю представника позивача Звєрєва Є.В., за відсутності відповідача, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у місті Черкаси до приватного підприємства «Омега 8» про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом від 10.03.2011р. №5785/2011, в якому просить стягнути з ПП «Омега 8»заборгованість зі сплати податку на додану вартість та податку на прибуток приватних підприємств у сумі 3 557 грн. 00 коп. Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначає, що ПП «Омега 8», в порушення вимог Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", не виконало обов'язку щодо сплати до ДПІ у місті Черкаси податкового боргу у сумі 3557грн. 00 коп.
Представник позивача в судове засідання зявився, позовні вимоги просив задовольнити в повному обсязі.
Відповідач до зали судового засідання не зявився, заперечення на позов не надавав, явку своїх представників на судовий розгляд справи не забезпечив, хоча про час та місце судового засідання був повідомлений належним чином.
Виходячи з положень ч.2 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає, що неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, неповідомлення ними про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, заслухавши пояснення представника позивача, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд зазначає наступне.
ПП «Омега 8»зареєстроване як юридична особа виконавчим комітетом Черкаської міської ради Черкаської області 25.01.2008 року, ідентифікаційний код 35675107, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 05.01.2011р. (а.с.6-7).
20.05.2009р. на підставі акта №3814/15-210 від 20.05.2009р. за неподання декларації з податку на додану вартість за березень квітень 2009 року, позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення №0009181502/0 від 20.05.2009 року на суму 340 грн. 00 коп., яке направлено на адресу відповідача, але невручено по причині відсутності відповідача за юридичною адресою, в звязку з чим дане рішення було розміщено на дошці податкових оголошень.
09.07.2009р. на підставі акта №5102/15-210 від 09.07.2009р. за неподання декларації з податку на додану вартість за травень 2009 року терміном подання до 22.06.2009р., позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення №0011921502/0 від 09.07.2009р. на суму 170 грн. 00 коп., яке направлено на адресу відповідача, але невручено по причині відсутності відповідача за юридичною адресою, в звязку з чим дане рішення було розміщено на дошці податкових оголошень.
28.09.2009 року на підставі акта №6995/15-210 від 28.09.2009р. за неподання декларації з податку на додану вартість за червень-серпень 2009 року, позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення №0016091502/0 від 28.09.2009 року на суму 510 грн. 00 коп., яке направлено на адресу відповідача, але невручено по причині незнаходження відповідача за юридичною адресою, в звязку з чим дане рішення було розміщено на дошці податкових оголошень.
02.12.2009 року на підставі акта №8428/15-210 від 02.12.2009р. за неподання декларації з податку на додану вартість за вересень-жовтень 2009 року, позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення №0019931502/0 від 02.12.2009 року на суму 340 грн. 00 коп., яке направлено на адресу відповідача, але невручено по причині незнаходження відповідача за юридичною адресою, в звязку з чим дане рішення було розміщено на дошці податкових оголошень.
15.01.2010 року на підставі акта №131/15-210 від 15.01.2010р. за неподання декларації з податку на додану вартість за листопад 2009 року терміном подання до 20 грудня 2009 року, позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення №0000151502/0 від 15.01.2010 року на суму 170 грн. 00 коп., яке направлено на адресу відповідача, але невручено по причині незнаходження відповідача за юридичною адресою, в звязку з чим дане рішення було розміщено на дошці податкових оголошень.
25.02.2010 року на підставі акта №1198/15-210 від 25.02.2010р. за неподання декларації з податку на додану вартість за грудень 2009 року, січень 2010 року, терміном подання до 20 січня 2010 року, до 22 лютого 2010 року, позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення №0003191502/0 від 25.02.2010 року на суму 340 грн. 00 коп., яке направлено на адресу відповідача, але невручено по причині незнаходження відповідача за юридичною адресою, в звязку з чим дане рішення було розміщено на дошці податкових оголошень.
24.03.2010 року на підставі акта №2200/15-2/35675107 від 24.03.2010р. за неподання декларації з податку на додану вартість за лютий 2010 року терміном подання до 22 березня 2010 року, позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення №0004751502/0 від 24.03.2010 року на суму 170 грн. 00 коп., яке направлено на адресу відповідача, але невручено по причині незнаходження відповідача за юридичною адресою, в звязку з чим дане рішення було розміщено на дошці податкових оголошень.
06.05.2010 року на підставі акта №2880/15-2/35675107 від 06.05.2010р. за неподання декларації з податку на додану вартість за березень 2010 року терміном подання до 20 квітня 2010 року, позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення №0007101502/0 від 06.05.2010 року на суму 340 грн. 00 коп., яке направлено на адресу відповідача, але невручено по причині незнаходження відповідача за юридичною адресою, в звязку з чим дане рішення було розміщено на дошці податкових оголошень.
ДПІ у м. Черкаси встановлено, що ПП «Омега 8»в порушення вимог податкового законодавства не проводить своєчасної сплати податкового зобовязання щодо податку на прибуток та станом на 31.01.2011р. має перед державним бюджетом заборгованість, яка виникла за порушення граничних термінів подання податкових декларацій та порядку подання податкової звітності, а саме:
неподання декларацій з податку на прибуток:
за 2009р. з граничним строком подання до 09.02.2010р., згідно акту №1696/15-1/35675107 від 09.03.2010р. невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності, за 9 місяців 2009 року з граничним строком подання до 09.11.2009р., згідно акту №8617/15-117 від 09.12.2009р. невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності, за І півріччя 2009 року з граничним строком подання до 10.08.2009 року, згідно акту №5940/15-117 від 27.08.2009р. невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності, за І квартал 2009р. з граничним строком подання до 12.05.2009р., згідно акту №4468/15-117 від 04.06.2009р. невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності, за 9 місяців 2010р. з граничним строком подання до 09.11.2010р., згідно акту №6798/15-1/35675107 від 23.11.2010р. невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності, за І півріччя 2010р. з граничним строком подання до 09.08.2010р., згідно акту №4754/15-1/35675107 від 10.08.2010р. невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності, за І квартал 2010р. з граничним строком подання до 11.05.2010р., згідно акту №3546/15-1/35675107 від 02.06.2010р. невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності.
Виходячи з аналізу податкового законодавства, суд зазначає, що за недотримання суб'єктами господарювання податкової звітності передбачено застосування штрафних санкцій, визначених до пп. 17.1.1 ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 гривень) за кожне таке неподання або її затримку.
Як вбачається з матеріалів перевірки, на підставі зазначеної норми закону та акту перевірки №1696/15-1/35675107 від 09.03.2010р. позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення №0006431501/0 від 12.03.2010р. про застосування до відповідача штрафної санкції в сумі 170 грн. за неподання декларації з податку на прибуток; на підставі акту перевірки №8617/15-117 від 09.12.2009р. прийнято податкове повідомлення-рішення №0034481501/0 від 14.12.2009р. про застосування до відповідача штрафної санкції в розмірі 170 грн., на підставі акту перевірки №5940/15-117 від 27.08.2009р. прийнято податкове повідомлення-рішення №0022651501/0 від 31.08.2009 про застосування до відповідача штрафної санкції в розмірі 170 грн., на підставі акту перевірки №4468/15-117 від 04.06.2009р. прийнято податкове повідомлення-рішення №0017691501/0 від 05.06.2009 про застосування до відповідача штрафної санкції в розмірі 170 грн., на підставі акту перевірки №6798/15-1/35675107 від 23.11.2010р. прийнято податкове повідомлення-рішення №0023991501/0 від 26.11.2010р. про застосування до відповідача штрафної санкції в розмірі 170 грн., підставі акту перевірки 4754/15-1/35675107 від 10.08.2010р., прийнято податкове повідомлення-рішення №0016401501/0 від 13.08.2010р. про застосування до відповідача штрафної санкції в розмірі 170 грн., на підставі акту перевірки 3546/15-1/35675107 від 02.06.2010р., прийнято податкове повідомлення-рішення №0011751501/0 від 07.06.2010р. про застосування до відповідача штрафної санкції в розмірі 170 грн. Вказані податкові повідомлення-рішення були направлені на адресу відповідача.
Відповідно до ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідачу було направлено першу податкову вимогу № 1/1673 від 10.06.2009 року на суму 340 грн. 00 коп. та другу податкову вимогу №2/2495 від 14.10.2009 року на суму 667 грн. 00 коп.
16.06.2009р. у державному реєстрі рухомого майна зареєстрована податкова застава з терміном дії до 16.06.2014р., відповідно до копії витягу про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна (а.с.8).
Першим заступником начальника ДПІ у місті Черкаси прийнято рішення від 30.12.2009р. №1073/24-109 про стягнення коштів та продаж інших активів відповідача в рахунок погашення його податкового боргу.
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України (п. 1.2 ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами").
Пунктом 1.3 ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Статтею 5 Закону «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації. У разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.
Відповідно до п. 5.2 ст. 5 вказаного вище Закону, податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту, а саме у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати.
Згідно з пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені статтею 5 вказаного Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Підпунктом 1 пункту 3 статті 5 Закону №2181 встановлено десятиденний строк сплати податкового зобовязання, самостійно визначеного в поданій відповідачем до територіального податкового органу декларації.
Оскільки податкове зобов'язання відповідача не було сплачене в установлені строки, таке зобов'язання визнається судом податковим боргом.
Відповідно до п.8.1 ст. 8 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»активи платника податків, що має податковий борг, передаються в податкову заставу. Пунктом 8.2.2. ст. 8 зазначеного Закону передбачено, що право податкової застави поширюється на будь-які види активів платника податків, які перебували в його власності (повному господарському віданні) у день виникнення такого права, а також на будь-які інші активи, на які платник податків набуде прав власності у майбутньому, до моменту погашення його податкових зобов'язань або податкового боргу.
Виходячи з п. п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181 від 21.12.2000 року активи платника податків можуть бути стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
В свою чергу, п. 11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990р. № 509-ХІІ передбачено право податкових органів подавати до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами, за рахунок їх майна.
Беручи до уваги те, що суму боргу до ДПІ у м. Черкаси в сумі 3557грн. 00коп., відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив, доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надавав, тому суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 9, 69-71, 94, , ч.2 ст. 128, ст.ст. 158-159, 161-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з приватного підприємства «Омега 8»(18002, Черкаська область, м. Черкаси, вул. Пушкіна, 39, кв.84, ідентифікаційний код 35675107) на користь бюджету через державну податкову інспекцію у місті Черкаси (18000, м. Черкаси, вул. Хрещатик, 235) заборгованість зі сплати податку на додану вартість та податку на прибуток приватних підприємств у сумі 3557 грн. 00 коп. (три тисячі пятсот пятдесят сім гривень 00 коп.).
Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд в порядку, передбаченому ст. ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Т.В. Новікова