Постанова № 14877620, 31.03.2011, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.03.2011
Номер справи
2а/2370/1188/2011
Номер документу
14877620
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 березня 2011 року Справа № 2а/2370/1188/2011

Черкаський окружний адміністративний суд в складі:

судді Паламар П.Г.,

при секретарі Поштаренко О.І.,

за участю представника позивача Шевченко А.Л. за довіреністю, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом державної інспекції з контролю за цінами в Черкаській області до Городищенського холодильного комбінату Черкаської облспоживспілки про стягнення економічних санкцій на суму 29546 грн. 91 коп., -

ВСТАНОВИВ:

До Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернулась державна інспекція з конторою за цінами в Черкаській області (далі - позивач), в якому просить стягнути з Городищенського холодильного комбінату Черкаської облспоживспілки (далі - відповідач) економічні санкції в розмірі 29546 грн. 91 коп.

В обґрунтування позову позивач зазначив, що при проведенні перевірки було встановлено факт реалізації нововведених найменувань варених ковбасних виробів без декларування зміни оптово-відпускних цін, а також встановлено випадки порушення граничного рівня торговельної надбавки при реалізації мяса птиці зі складу та через магазин-кіоск холодокомбінату.

За результатами перевірки складено акт від 20.01.2011 року № 0041, в якому зазначено, що перевірку проведено у відповідності до вимог ст. 13 Закону України «Про ціни та ціноутворення»від 3 грудня 1990 року № 507-XII (Закон № 507-ХІІ), п. 4,5 Положення про державну інспекцію з контролю за цінами, затвердженого постановою КМУ від 13.12.2000 року № 1819 «Питання Державної інспекції з контролю за цінами»та на виконання наказу від 04.01.2011 року № 2-п та відповідно п.3 плану роботи на І квартал 2011 року.

Представник позивача в судовому засіданні підтримала позовні вимоги.

Відповідач в судове засідання представника не направив, хоча належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду даної адміністративної справи, клопотань чи заяв про відкладення слухання справи, а також інформації про наявність поважної причини неявки в судове засідання на адресу суду не надходило. Тому, суд вважає за можливе продовжити розгляд справи без участі представника відповідача.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши та оцінивши всі наявні в матеріалах даної адміністративної справи докази в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

У відповідності до ст. 13 Закону № 507-ХІІ контроль за додержанням державної дисципліни цін здійснюється органами, на які ці функції покладено Урядом України. Положенням про Державну інспекцію з контролю за цінами, затвердженим постановою КМУ від 13.12.2000 № 1819, визначено основне завдання Держцінінспекції організація та здійснення відповідно до законодавства функцій з контролю та нагляду за дотриманням центральними та місцевими органами виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, суб'єктами господарювання вимог щодо формування, встановлення та застосування цін (тарифів). Відповідно до покладених завдань Держцінінспекція у межах своєї компетенції здійснює перевірки додержання порядку формування, встановлення і застосування цін і тарифів, а також їх економічного обгрунтування; застосовує відповідно до законодавства адміністративно-господарські санкції за порушення порядку формування, встановлення та застосування цін (тарифів); здійснює інші функції, що випливають з покладених на неї завдань. Крім цього, Держцінінспекція має право проводити відповідно до законодавства перевірку бухгалтерських книг, звітів, кошторисів, декларацій, показників, що відображаються у розрахункових документах незалежно від способу подання інформації, пов'язаних з формуванням, встановленням та застосуванням цін (тарифів); приймати відповідно до законодавства рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення порядку формування, встановлення та застосування цін (тарифів); звертатися до суду з позовами про стягнення до бюджету сум у разі застосування відповідних адміністративно-господарських санкцій, зобов'язання вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення.

Пунктом 1 ст. 14 Закону № 507-ХІІ встановлено, що вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.

Інструкцією про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженою спільним наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України і Міністерства фінансів України 03.12.2001 № 298/519, зокрема пунктом 1.4 визначено, що підставою для застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін є одержання суб'єктами господарювання необґрунтованої виручки в результаті порушення ними чинного в періоді, що перевіряється, порядку встановлення та застосування цін і тарифів, які регулюються уповноваженими органами відповідно до вимог законодавства.

Судом встановлено, що державною інспекцією з контролю за цінами в Черкаській області з 11 грудня 2010 року по 20 січня 2011 року проведена планова перевірка Городищенського холодильного комбінату з питань дотримання формування та застосування цін на окремі види продовольства відповідно до постанови КМУ від 25.12.1995 року № 1548 «Про встановлення повноважень органами виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)»(із змінами), постанови КМУ від 17.10.2007 року № 1222 «Про затвердження Порядку декларування зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари (із змінами), постанови КМУ від 17.04.2008 року № 373 Про затвердження Порядку формування цін на продовольчі товари, щодо яких запроваджено державне регулювання», розпоряджень голови Черкаської облдержадміністрації від 09.01.2008 року № 3 «Про рентабельність виробництва борошна і хліба та декларування зміни цін на основні продовольчі товари»(зі змінами) та від 24.07.2009 року № 207 «Про граничні рівні рентабельності»виробництва борошна і хліба та декларування зміни цін на основні продовольчі товари»(зі змінами) від 01.04.2008 року № 97 та від 15.06.2009 року № 163.

Перевіркою встановлено, що відповідачем завищено рівень торгівельної надбавки до оптової ціни виробника в розмірі, що перевищують 10 % граничний рівень при встановленні цін на ковбасу варену «Бутербродну»на 1 кг становить: 1) за період з 13.08.2010 року по 12.10.2010 року 1,02 грн. (17,58 грн. 16,56 грн.=1,02 грн.). Враховуючи кількість реалізованої продукції за вказаний період, сума необґрунтовано отриманої виручки становить 31,93 грн. (1,02 грн. * 31,3 грн.); 2) за період з 13.09.2010 року по 12.10.2010 року завищення складає 0,86 грн. та 2,67 грн., відповідно сума необґрунтовано отриманої виручки становить 516,04 грн. Всього по ковбасі вареній «Бутербродній»за перевірений період необґрунтовано отримано виручку в сумі 1611 грн.

Також, Городищенським холодокомбінатом Черкаської облспоживспілки здійснено без декларування зміни оптово-відпускної ціни реалізацію ковбаси вареної «Ароматна»за період з 07.09.2010 року по 28.12.2010 року. Сума необґрунтовано отриманої виручки, за період реалізації з порушенням законодавства з 07.09.2010 року по 28.12.2010 року склала 3172,70 грн.

Крім того, в порушення вимог розпорядження голови Черкаської облдержадміністрації від 29.12.2007 року № 464 зі змінами від 01.04.2008 року № 97 та від 15.06.2009 року № 163, відповідач отримав необґрунтовану виручку при реалізації мяса за період з 26.02.2010 року по 24.09.2010 року склала 4108,53 грн.

На підставі акту перевірки від 20.01.2011 та ст. 14 Закону № 507-ХІІ державною інспекцією з контролю за цінами в Черкаській області 25.01.2011 прийнято рішення № 1 про застосування до Городищенського холодильного комбінату Черкаської облспоживспілки економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін, яке передбачає стягнення в дохід бюджету суми порушення, яка складає 9848 грн. 97 коп. та 19697 грн. 94 коп. штрафу. Рішення отримане відповідачем, але не оскаржене у визначеному законом порядку.

Таким чином, судом встановлено, що рішення державної інспекції з контролю за цінами в Черкаській області про застосування до Городищенського холодильного комбінату Черкаської облспоживспілки економічних санкцій на загальну суму 29546 грн. 91 коп. є правомірним, що є підставою для стягнення зазначеної суми до відповідного бюджету.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності виплат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 94, 159, 160, 161, 162, 163, 254 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з Городищенського холодильного комбінату Черкаської облспоживспілки (19500, Черкаська область, м. Городище, вул. Кожедуба, 6А, ідентифікаційний номер 01773483) на користь бюджету через державну інспекцію з контролю за цінами в Черкаській області (18000, м. Черкаси, вул. Смілянська, 131, код ЄДРПОУ 22791597) економічні санкції у розмірі 29546 (двадцять девять тисяч пятсот сорок шість) грн. 31 коп., застосовані згідно рішення від 25.01.2011 року № 1 за порушення державної дисципліни цін.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд за правилами, встановленими ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя П.Г. Паламар