Постанова № 14877619, 31.03.2011, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.03.2011
Номер справи
2а-5105/10/2370
Номер документу
14877619
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 березня 2011 року Справа № 2а-5105/10/2370

Черкаський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Паламар П.Г.,

при секретарі Поштаренко О.І.,

за участю представника позивача Шпильової Т.В. за довіреністю, розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у Лисянському районі Черкаської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій в сумі 2710 грн., -

В С Т А Н О В И В:

Звернувшись до суду, державна податкова інспекція у Лисянському районі Черкаської області (далі - позивач) просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (далі - відповідач) фінансові санкції в сумі 2710 грн.

Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що при проведенні перевірки 11.08.2010 року ФОП ОСОБА_2 працівниками ДПА в Черкаській області встановлено порушення п. 1, 2, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 06.07.1995 року № 265/95-ВР (далі - Закон України № 265/95).

11.11.2010 року ухвалою суду провадження по справі 2а-5105/10/2370 було зупинено до набрання законної сили рішенням по справі № 2а-4466/10/2370 за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до державної податкової інспекції у Лисянському районі Черкаської області про визнання нечинним та скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 25.08.2010 року № 0000602301.

Постановою Черкаського окружного адміністративного суду від 07.10.2010 року відмовлено фізичній особі-підприємцю ОСОБА_2 у задоволенні адміністративного позову повністю.

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 16.02.2011 року апеляційну скаргу фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 залишено без задоволення, а постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 07.10.2010 року залишено без змін.

Представник позивача просила позов задовольнити повністю з мотивів, викладених у позові.

Відповідач належним чином повідомлений про дату та час розгляду справи у судове засідання не прибув, заперечення на позов не надав, про причини неявки суд не повідомив.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши та оцінивши всі наявні в матеріалах даної адміністративної справи докази в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідач зареєстрована як фізична особа-підприємець Лисянською районною державною адміністрацією Черкаської області 17.03.2010 року, ідентифікаційний код НОМЕР_1 та перебуває на обліку в державній податковій інспекції у Лисянському районі, як платник податків та зборів з 18.03.2010 року за № 1817, що підтверджується довідкою № 1817/29-023 від 18.03.2010 року.

06.04.2010 року відповідач подала заявку на придбання торгового патенту на 2010 рік та внесла часткову сплату вартості торгового патенту в сумі 160 грн. 00 коп. У вказаній заяві відповідач зазначила, що вид її діяльності торгівля.

Працівниками державної податкової адміністрації в Черкаській області Братко В.В. та Павленко К.В., у присутності продавця ОСОБА_5, 11.08.2010 року проведена перевірка дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання готівки, наявності торгових патентів і ліцензій в магазині розташованому за адресою: Черкаська область, Лисянський район, с. Хижинці, вул. Лавріненка, 3а, де здійснює свою господарську діяльність відповідач. Проведеною перевіркою встановлено факт реалізації 2 пляшок пива торгової марки «Чернігівське» по 12 грн. 50 коп. та 4 грн. 60 коп. за кожну пляшку (всього на суму 17 грн. 10 коп.), при цьому продавець отримала готівку, видала товар та здачу, але розрахункову операцію через реєстратор розрахункових операцій не провела, а також не видала відповідний розрахунковий документ.

Також, працівниками ДПА в Черкаській області проведено перевірку готівкових коштів на місці проведення розрахунків. Сума готівкових коштів на місці склала 556 грн. 60 коп., тоді як сума коштів, зазначена в денному звіті РРО становить 14 грн. 60 коп., таким чином невідповідність сум готівкових коштів склала 542 грн.

За результатами перевірки складено акт № 003771 від 11.08.2010 року, де зафіксовано порушення п. 1, 2, 13 ст. 3 Закону України № 265/95.

Відповідно до п. 1 ст. 17, ст. 22 Закону України № 1776-ІІІ відповідачу було нараховано штрафні санкції в сумі 2710 грн.

На підставі акта перевірки, позивачем прийнято рішення № 0000602301 від 25.08.2010 року про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій на загальну суму 2710 грн., а саме за порушення законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операцій. Дане рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій було отримане відповідачем 03.09.2010 року.

Пунктами 1 і 2 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 № 509-XII (далі - Закон України № 509-XII), передбачено, що органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право:

1) здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків);

2) здійснювати контроль за: додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку; наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів.

Згідно із ст. ст. 15 та 16 Закону України № 265/95, контроль за додержанням субєктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Відповідно до ст. 25 Закону України № 265/95, суми фінансових санкцій, які визначені ст. ст. 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню субєктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Пунктом 1 ч. 1 ст. 17 Закону України № 265/95 встановлено, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у пятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Станом на 24.09.2010 року фізична особа-підприємець ОСОБА_2 має заборгованість по несплачених фінансових санкціях в сумі 2710 грн., в звязку з чим, позовні вимоги підлягають до задоволення.

Частиною 1 ст. 72 КАС України встановлено, що обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 11, 14, 70, 71, 89, 94, 159 163 КАС України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов державної податкової інспекції у Лисянському районі Черкаської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2: АДРЕСА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь бюджету через державну податкову інспекцію у Лисянському районі: 19300, Черкаська область, смт. Лисянка, вул. Кірова, 25 (код ЄДРПОУ 34324276) штрафні (фінансові) санкції на загальну суму 2710 (дві тисячі сімсот десять) грн.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд у порядку ст.186 КАС України.

Суддя П.Г. Паламар