ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"08" квітня 2011 р. Справа № 2-а-3964/10/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Кравченко К.В.,
при секретарі: Михайленко О.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Державної податкової інспекції у Бериславському районі Херсонської області
до приватного підприємця ОСОБА_1
про стягнення фінансових санкцій,
встановив:
У липні 2010 року Державна податкова інспекція у Бериславському районі (надалі - позивач, ДПІ) звернулась до Херсонського окружного адміністративного суду з позовом до приватного підприємця ОСОБА_1 (надалі - відповідач), у якому просить стягнути фінансові санкцій у сумі 6800,00 грн.
Позов ДПІ ґрунтується на тому, що застосована до відповідача рішенням ДПІ від 07.05.2010 року № 0003432308 фінансова санкція в розмірі 6800,00 грн. за порушення ст.15-3 Закону України від 19.12.1995 р. № 481/95 "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (далі - Закон № 481/95) добровільно не сплачена, а тому підлягає стягненню з відповідача в судовому порядку.
29.10.2010 року ухвалою Херсонського окружного адміністративного суду зупинено провадження по справі № 2а-3964/10/2170 до набрання законної сили рішення в адміністративній справі №2а-554/10 за позовом приватного підприємця ОСОБА_1 до Коровай Олега Миколайовича, Крецул Юлії Михайлівни - головних державних податкових ревізорів-інспекторів Державної податкової інспекції у Бериславському районі про визнання дій посадових осіб протиправними, результати розгляду якої мали значення для вирішення даної справи.
Постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 16.12.2010 р. по справі №2а-540/10 у позові приватного підприємця ОСОБА_1 було відмовлено.
Ухвалою суду від 02 лютого 2011 року провадження по справі було поновлено.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив задовольнити з підстав, викладених в адміністративному позові.
Відповідач в судове засідання не зявився, про час та місце слухання справи повідомлений належним чином.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи та дослідивши надані докази, прийшов до наступного.
22.04.2010 року податковими ревізорами-інспекторами Короваем О.М. та Крецул Ю.М. на підставі направлення на перевірку № 48 від 22.04.2010 р., було здійснено перевірку з питань дотримання субєктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги) у належній відповідачу господарській одиниці - кіоску, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 за результатами якої складено акт перевірки бланк № 000320 від 22.04.2010 року.
На підставі даного акту перевірки ДПІ прийнято рішення про застосування фінансових санкцій №0003432308 від 07.05.2010р. про нарахування відповідачу штрафу в сумі 6800 грн. за порушення ст.15-3 Закону № 481/95, а саме здійснення роздрібної торгівлі пивом особі, яка не досягла 18 років.
Дії ревізорів по проведенню перевірки та складанню акту перевірки відповідають діючому законодавству, оскільки законність проведеної перевірки було доведено рішенням Одеського апеляційного адміністративного суду від 16.12.10р., яке набрало законної сили.
Порушення ст.15-3 Закону № 481/95-ВР описано в акті перевірки наступним чином: «продаж пива "Янтар" світле ємкістю 1 л. за ціною 5,80 грн., особі, яка не досягла 18 років, продавець при продажу пива не вимагав та не запитував про наявність документів, що підтверджують вік покупця».
Відповідно до ст.15-3 Закону № 481/95-ВР забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років.
Згідно ст.17 Закону №481/95-ВP до відповідача застосована штрафна санкція у розмірі 6800 грн. за реалізацію алкогольного напою особі, яка не досягла 18 років.
Частинами 5 та 6 ст. 17 цього Закону також визначено, що у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Пунктом 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону № 481/95-ВР, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України N 790 від 02.06.2003, також передбачено, що у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Отже, застосований до відповідача розмір фінансової санкції на підставі рішення від 07.05.2010 р. № 0003432308 на суму 6800,00 грн. відповідає положенням ст. 17 Закону №481/95-ВP.
Вищезазначене рішення про застосування фінансової санкції відповідачем не оспорювались, а тому воно є чинним та підлягає виконанню.
На час розгляду справи відповідачем сума фінансової санкції до Державного бюджету не сплачена.
Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від4 грудня 1990 року N 509-XII, - державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують такі функції: подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись ст. 8, 9, 12, 19, 158, 159, 160-163, 167 Кодексу Адміністративного судочинства України, суд
постановив:
Позовні вимоги Державної податкової інспекції у Бериславському районі - задовольнити.
Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 на користь Державного бюджету на (р/р 31114104700039, банк одержувач ГУДКУ у Херсонській області, ОКПО 24103704, МФО 852010) штрафні санкції у сумі 6800,00 (шість тисяч вісімсот грн.).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 13 квітня 2011 р..
Суддя Кравченко К.В.
кат. 8.1.4