ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а/1770/1092/2011
08 квітня 2011 року 09год. 30хв. м. Рівне Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Друзенко Н.В. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом
Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Рівненській області
доФізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення суми штрафних санкцій, -
ВСТАНОВИВ :
Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Рівненській області звернулося до суду адміністративним позовом, відповідно до якого просить стягнути фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 штрафні (фінансові) санкції в сумі 1700,00 грн., накладені на нього рішенням про застосування фінансових санкцій №1708990018/32 від 25.11.2010 року.
Ухвала про відкриття скороченого провадження від 14.02.2011 року отримана відповідачем 19.02.2011 року.
Відповідачем у 10-денний строк з дня одержання даної ухвали не подано ні заперечень проти позову з документальним обґрунтуванням, ні заяви про визнання позову.
Суд вважає, що повідомлених позивачем обставин та долучених ним до матеріалів справи документів достатньо для ухвалення законного і обґрунтованого судового рішення без проведення судового засідання та виклику сторін.
Розглянувши в порядку скороченого провадження у встановлений ст.183-2 КАС України строк матеріали справи, оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши наявні докази, суд вважає, що позов підлягає до задоволення в повному обсязі.
Судом встановлено, що 15.11.2010 року працівниками податкової служби, відповідно до ст.11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" №509-XII від 04.12.1990 року та інших нормативно правових актів, чинних на час існування відповідних правовідносин, на підставі направлення №516 від 12.11.2010 року на проведення позапланової виїзної перевірки (а.с.6) була проведена позапланова виїзна перевірка по питанню дотримання вимог чинного законодавства при реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів господарської одиниці - кіоску, що знаходиться за адресою: м.Кузнецовськ, м-н.Ювілейний, ринок «Північний»та належить відповідачу.
В ході проведення перевірки виявлено порушення вимог, зокрема, ч.4 ст.11 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" №481/95-ВР від 19.12.1995 року, а саме: факт зберігання та реалізації тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка, що зафіксовано актом за реєстр. №468/01/НОМЕР_1 від 16.11.2010 року (а.с.3-4).
25.11.2010 року на підставі акту за реєстр. №468/01/НОМЕР_1 від 16.11.2010 року позивачем прийнято рішення про застосування фінансових санкцій №1708990018/32, яким на відповідача накладено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1700,00 грн.(а.с.8).
Доказів оспорювання даного рішення суду не надано. За даними автоматизованої системи Документообіг адміністративних судів, фізична особа-підприємець ОСОБА_1 з позовом до суду з приводу оскарження рішення про застосування фінансових санкцій №1708990018/32 від 25.11.2010 року не звертався.
Відповідно до частини 4 ст.11 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" №481/95-ВР від 19.12.1995 року, алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного збору в порядку, визначеному законодавством. У разі зміни зразка марок акцизного збору вже закуплені марки попереднього зразка застосовуються у виробництві алкогольних напоїв та тютюнових виробів до їх повного використання, а марковані такими марками алкогольні напої та тютюнові вироби знаходяться в обігу до їх повної реалізації в межах терміну придатності для споживання.
Згідно зі ст.16 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" №481/95-ВР від 19.12.1995 року, контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України.
Зі змісту Положення про Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України, затвердженого наказом ДПА України №71 від 10.02.2007 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.02.2007 року за №116/13383, вбачається, що здійснення контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів належить до основних завдань та функцій Департаменту.
Пунктом 6 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених ст.17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" №481/95-ВР від 19.12.1995 року, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №790 від 02.06.2003 року, передбачено, що рішення про застосування фінансових санкцій, приймаються керівником, а у разі його відсутності - заступником керівника органу, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами (Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації, його регіональні управління та їх територіальні підрозділи, Мінекономіки), чи керівником (його заступником) органів МВС, МОЗ, Державної податкової адміністрації, Держкомстату, Держспоживстандарту у межах їх компетенції, визначеної законодавством.
Абзацом 14 ч.2 ст.17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" №481/95-ВР від 19.12.1995 року встановлено, що у разі зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у вигляді - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.
Відповідно до наведеного, суд констатує, що фінансові санкції накладені Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Рівненській області на фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 є відповідними для такого виду порушень, застосовані в межах строків, встановлених ст.250 ГК України, на підставі встановлених в ході перевірки обставин, тобто обґрунтовано та правомірно.
Згідно пункту 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених ст.17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" №481/95-ВР від 19.12.1995 року, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №790 від 02.06.2003 року, у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкції стягується на підставі рішення суду.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163, 183-2 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з відповідача - фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 штрафні (фінансові) санкції в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп., накладені на нього рішенням про застосування фінансових санкцій №1708990018/32 від 25.11.2010 року на р/р 31111106700004 ВДК у м.Кузнецовск, код ЗКПО 23304211 УДК у Рівненській області, МФО 833017, код платежу 21081100. .
Копію постанови направити сторонам по справі.
Постанова, прийнята в порядку скороченого провадження, відповідно до ч.1 ст.256 КАС України виконується негайно.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів. Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Друзенко Н.В.