Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №8.1.4
ПОСТАНОВА
Іменем України
31 березня 2011 року Справа № 2а-1743/11/1270
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Кравцова Н.В., розглянувши в м. Луганську в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Стахановської об'єднаної державної податкової інспекції в Луганській області до ОСОБА_1 про стягнення штрафних санкцій, -
В С Т А Н О В И В:
28 лютого 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Стахановської об'єднаної державної податкової інспекції в Луганській області до ОСОБА_1 про стягнення штрафних санкцій.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що працівниками Стахановської ОДПІ було проведено перевірку господарської одиниці кафе, яка належить ОСОБА_1, що розташована за адресою: АДРЕСА_1.
Перевіркою було встановлено порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
За результатами вказаної перевірки складено акт № 0281/12/04/23/2500200149 від 18.05.2010.
На підставі акту перевірки Стахановською ОДПІ було прийнято рішення від 26.05.2010 № 0000602305 про застосування штрафних (фінансових) санкцій до відповідача на загальну суму 3532,00 грн.
Відповідачем добровільно сплачено суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1750,00 грн.
Таким чином, позивач просить стягнути з відповідача фінансові санкції в сумі 1782,00 грн.
Ухвалою суду від 02 березня 2011 року справу призначено до розгляду у скороченому провадженні.
Відповідачу запропоновано у 10 денний строк з дня одержання ухвали про відкриття скороченого провадження надати на адресу Луганського окружного адміністративного суду заперечення проти позову та необхідні документи або письмову заяву про визнання позову.
28 березня 2011 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшов відзив від ОСОБА_1., в якому відповідач посилається на таке.
Стахановською ОДПІ до ОСОБА_1 застосовано штрафні (фінансові) санкцій в сумі 3532,00 грн. Відповідачем частково сплачено суму боргу в розмірі 1750,00 грн. У звязку з тим, що відповідач не має коштів на погашення заборгованості, ОСОБА_1 тимчасово не сплачує вказаний борг. Зазначила, що залишок штрафних (фінансових) санкцій буде сплачено найближчим часом.
На підставі викладеного просить відмовити у задоволенні позову.
Суддя, оцінивши повідомлені позивачем та відповідачем обставини, вважає можливим розглянути справу в порядку скороченого провадження без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Розглянувши матеріали справи, суд дійшов до висновку про задоволення адміністративного позову з наступних підстав.
За змістом ст. 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» контроль за додержанням субєктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону, здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України, порядок проведення яких встановлено зазначеними ст. ст. 11-1, 11-2.
Згідно ст. 11 п. 1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, повязаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обовязкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обовязкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус субєктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обовязок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обовязкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків).
Згідно положень ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані:
п. 2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;
п. 5) у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України;
п. 12) вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).
Згідно ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» до субєктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: п. 3) двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян- у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або незберігання розрахункових книжок протягом встановленого терміну.
Судом встановлено, що фахівцями Стахановської ОДПІ було проведено перевірку господарської одиниці кафе, що розташована за адресою: АДРЕСА_2, що належить субєкту господарської діяльності ОСОБА_1.
За результатами перевірки складено акт перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій від 18.05.2010 № 0281/12/04/23/НОМЕР_1 (а.с. 5-6).
В ході перевірки встановлено порушення п. 2, п. 5, п. 12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: п. 2 особі, яка отримала товар, розрахунковий документ встановлено форми не виданий; п. 5 не використання розрахункової книжки при реалізації пива у пляшках; п. 12 ведення обліку товарних запасів за місцем реалізації з порушенням встановленого порядку.
На підставі акту перевірки позивачем було винесено рішення від 26.05.2010 № 0000602305 про застосування штрафних (фінансових) санкцій до відповідача на загальну суму 3532,00 грн. (а.с.4).
Відповідач отримав вказане рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій 26.05.2010, що підтверджується його особистим підписом на корінці вказаного рішення.
На час розгляду справи рішення від 26.05.2010 № 0000602305 про застосування штрафних (фінансових) санкцій до відповідача в судовому порядку не оскаржено.
Як встановлено у судовому засіданні, відповідачем частково сплачено суму штрафної (фінансової санкції) в розмірі 1750,00 грн. Сума заборгованості, що підлягаю стягненню з відповідача, складає 1782,00 грн. Зазначене сторонами не заперечується. Таким чином, суд вважає, що оскільки відповідачем частково сплачена сума заборгованості та відповідач має намір в подальшому сплатити залишкову суму штрафної санкції, відповідач фактично визнала розмір застосованої штрафної санкції.
Суд не приймає посилання відповідача на відсутність коштів для погашення штрафних (фінансових) санкцій як підставу для відмови у задоволенні позову, оскільки це не є підставою для звільнення особи від відповідальності сплачувати штрафні санкції.
Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст. ст. 2, 9, 10, 11, 17, 18, 94, 158-163, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги Стахановської об'єднаної державної податкової інспекції в Луганській області до ОСОБА_1 про стягнення штрафних санкцій задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_2; і.к. НОМЕР_1) суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1782,00 грн.) одна тисяча сімсот вісімдесят дві гривні 00 копійок) на р/р № 31116104700085, відкритий у Управління Державного казначейства в м. Стаханові, код 24046662, банк ГУ ДКУ в Луганській області, МФО 804013.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною і підлягає негайному виконанню.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.
СуддяН.В. Кравцова