ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 березня 2011 року Справа № 2а-0870/1062/11
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіТатаринова Д.В.
при секретаріСандига В.М.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом: Бердянського міського центру зайнятості, м. Бердянськ,
до: фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, м. Бердянськ,
про: стягнення суми штрафу, -
за участю представників :
від позивача не прибув;
від відповідача не прибув,-
ВСТАНОВИВ:
21 лютого 2011 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Бердянського міського центру зайнятості до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, у якому позивач просить стягнути з відповідача суму штрафу за своєчасне необчислення страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття у розмірі 412, 00 грн.
Представник позивача у судове засідання не прибув, про час та місце судового розгляду був повідомлений належним чином, про що свідчить поштове повідомлення. Про причини неявки суд не повідомив. Заяв про розгляд справи без його участі до суду не надходило.
Відповідач у судове засідання вдруге не прибув, про час та місце судового розгляду судом повідомлений належним чином, про що свідчить поштове повідомлення. Про причини неявки суд не повідомив. Заперечень з боку відповідача до суду не надходило, як і заяв про розгляд справи без його участі.
Відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України, у разі повторного неприбуття відповідача, який не є субєктом владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Таким чином, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності сторін на підставі наявних в справі доказів.
Згідно з ч. 1 ст.41 КАС України суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. У разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Керуючись приписами ст. 41 КАС України суд розглянув справу на підставі наявних доказів, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
З матеріалів справи та наявних в ній доказів, судом встановлено наступне.
ОСОБА_1 зареєстрований Виконавчим комітетом Бердянської міської ради Запорізької області як фізична особа підприємець 14 вересня 2006 року, про що свідчить Свідоцтво про державну реєстрацію НОМЕР_2.
Відповідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» відповідач є платником збору на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.
Як свідчать матеріали справи, 23 грудня 2010 року Бердянським міським центром зайнятості проведено перевірку фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 з питань дотримання вимог законодавства щодо правильності нарахування та своєчасності сплати страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття (надалі ФЗДССВБ) за період з 12 січня 2007 року по 23 грудня 2010 року.
Вході перевірки встановлено порушення відповідачем вимог ч. 2 ст. 35 Закону № 1533, а саме наявність заборгованості зі сплати страхових внесків до ФЗДССВБ (недоїмка) в розмірі 2 грн. 06 коп. та нарахована пеня в розмірі 1 грн. 04 коп. За результатами проведеної перевірки складено Акт за № 329-10 від 23 грудня 2010 року, на підставі якого за своєчасне необчислення (неповне нарахування) страхових внесків Бердянським міським центром зайнятості прийнято рішення № 3 від 26 січня 2011 року про стягнення з відповідача простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі донарахованих сум страхових внесків (недоїмки), пені та штрафу на суму 412, 00 грн.
Згідно поштового повідомлення дане рішення було отримано відповідачем 28 січня 2011 року, особисто під підпис, але залишено останнім без задоволення.
У звязку з несплатою відповідачем штрафу у розмірі 412, 00 грн. позивач вимушений звернутися до суду.
Проаналізувавши матеріали справи, оцінивши надані докази, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» № 1533-ІІІ від 02 березня 2000 року (надалі Закон № 1533-ІІІ) Фонд загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із Законом.
Частиною 2 ст. 12 Закону № 1533 визначено, що функції робочих органів Виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості. Виконавча дирекція ФЗДССВБ та її робочі органи контролюють правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття, що передбачено п. 5 частини 2 ст. 12 Закону.
Відповідно до п.7.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до ФЗДССВБ затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18 грудня 2000 року №339, контроль за правильним нарахуванням, своєчасним і повним перерахуванням та надходженням страхових внесків здійснюється центрами зайнятості шляхом проведення планових перевірок.
Згідно з положеннями п.7 розділу VIII Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08 липня 2010 року № 2464-VI стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.
На період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.
Згідно з п. 2 ст. 4 Закону № 1533 роботодавець набуває статусу платника страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття з дня реєстрації у виконавчій дирекції ФЗДССВБ.
Відповідно до ст. 19 Закону розміри страхових внесків установлюються на календарний рік для роботодавця у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інших заохочувальних і компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, що визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України «Про оплату праці».
У відповідності до пп. 2 п.2 ст. 35 Закону № 1533 роботодавець повинен своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, а ст. 38 вищезазначеного Закону передбачена відповідальність за несвоєчасність та неповноту сплати страхових внесків, а саме, у разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню. Штраф накладається у розмірі перерахованої суми виплат, на які нараховуються страхові внески. Не сплачені страхові внески, пеня і штраф стягуються в доход Фонду із страхувальника у безспірному порядку. Строк давності у разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій не застосовується.
Як вбачається з матеріалів справи, за своєчасне необчислення (неповне нарахування) страхових внесків на фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 було накладено фінансовий штраф у розмірі прихованої суми виплат, на які повинні були нараховуватися страхові внески у розмірі 412, 00 грн.
Фінансовий штраф відповідачем у добровільному порядку не сплачений.
На підставі викладеного, враховуючи положення ч. 1 ст. 11 Кодексу адміністративного судочинства України (розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості), суд дійшов висновку, що заявлені позивачем вимоги є обґрунтованими та підтвердженими документальними доказами.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, враховуючі, що відповідач не заперечив проти позову, у судове засідання не прибув, витребувані судом документи не надав, суд вважає позовні вимоги Бердянського міського центру зайнятості до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення суми штрафу за своєчасне необчислення (неповне нарахування) страхових внесків у розмірі 412 грн. 00 коп. є доведеними та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 2, 4, 7-12, 69-71, 158, 160- 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Бердянського міського центру зайнятості (р/р 37172305900011 в ГУДКУ в Запорізькій області, МФО 813015, ЄДРПОУ 23787244) суму штрафу за своєчасне необчислення страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття у розмірі 412 (чотириста дванадцять) грн. 00 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
СуддяД.В. Татаринов