ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 березня 2011 року (об 09 год. 30 хв.) Справа № 2а-0870/718/11
Запорізький окружний адміністративний суд у складі судді Батрак І.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Запорізькій області до Квартирно-експлуатаційного відділу м. Запоріжжя про стягнення економічних санкцій
ВСТАНОВИВ:
Державна інспекція з контролю за цінами в Запорізькій області звернулась із адміністративним позовом до Квартирно-експлуатаційного відділу м. Запоріжжя про стягнення економічних санкцій у сумі 9018 грн. 90 коп. В обґрунтування позову посилається на ст.ст. 13,14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» від 03.12.1990 № 507-XII, п.1.6 Інструкції про застосування економічних, фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженої спільним наказом Міністерства економіки України та Міністерства фінансів України від 03.12.2001 №298/519 та зазначає, що в період з 15.11.2010 по 03.12.2010 позивачем було проведено планову перевірку відповідача щодо дотримання державної дисципліни цін при формуванні, встановленні та застосуванні тарифів на житлово-комунальні послуги, за результатами якої було складено акт від 03.12.2010 №б/н. Перевіркою було встановлено порушення відповідачем державної дисципліни цін, встановленої п.5 ст. 30 Закону України „Про житлово-комунальні послуги”, абз. 1,6 п.2 Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2009 №529, в результаті чого ним було отримано необґрунтовану виручку у розмірі 3006 грн. 30 коп. За вказане порушення до відповідача були застосовані економічні санкції на суму 9018 грн. 90 коп., які по теперішній час відповідачем не сплачені.
Представник позивача у судове засідання не зявився, 23.03.2011 надіслав на адресу суду заяву (исх. № 8985), в якій зазначив, що позов підтримує та просить розглянути справу в порядку письмового провадження без його участі.
Представник відповідача у судове засідання не зявився, проте 22.03.2011 надіслав на адресу суду заяву (исх.№ 8811), в якій зазначив, що заперечує проти заявлених позовних вимог, в задоволенні позову просить відмовити в повному обсязі, справу розглядати за його відсутності.
За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу по суті без участі представників сторін, у порядку письмового провадження на підставі наявних доказів в порядку ч.4 ст. 122 КАС України.
Згідно з ч. 1 ст.41 КАС України суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. У разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Керуючись приписами ст. 41 КАС України суд розглянув справу на підставі наявних доказів, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Проаналізувавши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд вважає, позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного:
Судом встановлено, що Державною інспекцією з контролю за цінами в Запорізькій області згідно з п.4.1.1 плану роботи на IV квартал 2010 року проведено перевірку Квартирно-експлуатаційного відділу м. Запоріжжя з питання дотримання державної дисципліни цін при формуванні, встановленні та застосуванні тарифів на житлово-комунальні послуги.
Перевірка була проведена у присутності головного бухгалтера відповідача ОСОБА_1 та з відома начальника полковника ОСОБА_2
Перевіркою, зокрема, встановлено порушення відповідачем державної дисципліни цін, встановленої п.5 ст. 30 Закону України „Про житлово-комунальні послуги”, абз. 1,6 п.2 Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2009 №529, за період з січня по листопад 2010 необґрунтовано нараховано мешканцям будинків за послуги за послуги з утримання будинків та прибудинкових територій 6860 грн. 37 коп. (за даними Додатків №2,3,4,5 до акту перевірки), в результаті чого ним було отримано необґрунтовану виручку у розмірі 3006 грн. 30 коп. (Додаток №6 до акту перевірки).
На підставі матеріалів перевірки, відповідно до п.14 ст. 2 Закону України „Про Державний бюджет України на 2010 рік”, ст. ст. 13, 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення», п.1.3 Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженої наказом Міністерства економіки України, Міністерства фінансів України від 03.12.2001 №298/519, до відповідача застосовано економічні санкції вилучення у відповідача 9018 грн. 90 коп. (в тому числі 3006 грн. 30 коп. суми порушення та штрафу в розмірі 6012 грн. 60 коп.), про що прийнято рішення від 09.12.2010 №346 та 09.12.2010 відповідачу було направлено претензію за №01-15/4356.
Державна інспекція з контролю за цінами в Запорізькій області є територіальним органом Державної інспекції з контролю за цінами у складі Міністерства економіки України і підпорядковується їй.
Основними завданнями Держінспекції цін є організація та здійснення контрольно-наглядових функцій з питань додержання органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями вимог щодо формування, встановлення та застосування цін і тарифів.
Статтею 13 Закону України «Про ціни і ціноутворення» від 03.12.1990 № 507-XII встановлено, що державний контроль за цінами здійснюється при встановленні і застосуванні державних фіксованих та регульованих цін і тарифів. При цьому контролюється правомірність їх застосування та додержання вимог законодавства про захист економічної конкуренції. Контроль за додержанням державної дисципліни цін здійснюється органами, на які ці функції покладено Урядом України.
Відповідно до ч. 1 ст. 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» необґрунтовано одержана підприємством сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін підлягає вилученню в доход відповідного бюджету із застосуванням штрафу у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки.
Пунктом 1.6 Інструкції передбачено, що необґрунтовано одержані суб'єктами господарювання, унаслідок порушень порядку встановлення і застосування цін, суми виручки штрафи підлягають вилученню згідно із законодавством на підставі рішень, прийнятих органами державного контролю за цінами.
Отже, обов'язок по сплаті сум економічних санкцій покладено на відповідача.
У зазначений термін сума перерахована не була, повідомлення про виконання рішення не надійшло.
Судом встановлено, що відповідачем рішення про застосування економічних санкцій від 09.12.2010 №346 не оскаржено ні до вищестоящого органу у порядку, передбаченому чинним законодавством, ні у судовому порядку.
Отже враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Запорізькій області про стягнення з Квартирно-експлуатаційного відділу м. Запоріжжя економічної санкції на суму 9018 грн. 90 коп. підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 11, 71, 159-163 КАС України ст.ст. 13,14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» від 03.12.1990 № 507-XII, пп. 1.3., 1.6 Інструкції про застосування економічних, фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженої спільним наказом Міністерства економіки України та Міністерства фінансів України від 03.12.2001 №298/519, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Запорізькій області до Квартирно-експлуатаційного відділу м. Запоріжжя про стягнення економічних санкцій задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Квартирно-експлуатаційного відділу м. Запоріжжя економічні санкції в сумі 9 018 (девять тисяч вісімнадцять) грн. 90 коп. в дохід Державного бюджету Жовтневого району м. Запоріжжя на р/р 31110106700003 ЄДРПОУ 34677124 МФО 813015 ГУДКУ в Запорізькій області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України з дня складення її в повному обсязі, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя /підпис/І.В.Батрак
Постанова виготовлена у повному обсязі та підписана 28.03.2011
Постанова не набрала чинності.
СуддяІ.В.Батрак