ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 квітня 2011 року Справа № 2а-0870/1493/11
(15 год. 05 хв.)
Запорізький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді ЩербакаА.А., при секретарі Сподінової А.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Бердянського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Запорізького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Азовкабель» про стягнення штрафу,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Запорізького окружного адміністративного суду знаходиться зазначений адміністративний позов.
Позивач просить стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Азовкабель» штраф за вчинене правопорушення на ринку цінних паперів в розмірі 850грн.
Прокурор в позовній заяві зазначив, що проведеною перевіркою встановлено, що ВАТ «Азовкабель» порушує вимоги ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та п. 1 гл. 7 розділу 5 Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФЗ №1591 від 19.12.2006р. 25.10.2010 року уповноваженою особою ДКЦПФР складений акт №258-ЗП про правопорушення на ринку цінних паперів стосовно відповідача. За порушення, встановлені актом перевірки та за результатами розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів уповноваженою особою ДКЦПФР винесена постанова №248-ЗП про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 850 грн. Штрафні санкції добровільно не сплачені відповідачем.
Прокурор в судове засідання не зявився, про дату, час, місце судового розгяду повідомлений належним чином.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі.
Представник відповідача направив заяву про розгляд справи без його участі та заперечення проти позову. В запереченнях зазначив, що ухвалою господарського суду Запорізької області від 08.09.2009р. по справі №25/164/09 порушено провадження у справі про банкрутство ВАТ «Азовкабель» та введено мораторій на задоволення вимог кредиторів. Ухвалою Господарського суду Запорізької області від 29.09.2010р. введено процедуру санації, 29.11.2010р. керуючим санацією ВАТ «Азовкабель» призначено Коршуна В.В. Посилаючись на п. 4 ст. 12 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» просить в задоволення позовних вимог відмовити в повному обсязі.
Заслухавши пояснення предстанвика позивача, вивчившм матреіали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що ВАТ «Азовкабель» є юридичною особою, ідентифікаційний код 00214511.
15 жовтня 2010 року уповноваженою особою ДКЦПФР складено постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів, у звязку із тим, що ВАТ «Азовкабель» не опублікувало в офіційному друкованому виданні ДКЦПФР регулярну (річну) інформацію за 2009 рік, що є порушенням ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та п. 1 глави 7 розділу 5 Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР №1591 від 19.12.2006 року.
25 жовтня 2010 року уповноваженою особою ДКЦПФР складено акт №258-ЗП про правопорушення на ринку цінних паперів, яким встановлено, що ВАТ «Азовкабель» вчинене правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 5 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні».
Відповідно до п.9 розділу 4 Правил розгляду справ про порушення вимог чинного законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням ДКЦПФР від 11.12.2007 року №2272, відповідачу був надісланий акт про правопорушення на ринку цінних паперів, що підтверджується супровідним листом №04/12/2784 від 26.10.2010р. та поштовою квитанцією.
Відповідно до п.5 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за: неопублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або опублікування недостовірної інформації - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
27 жовтня 2010 року уповноваженою особою ДКЦПФР було винесено постанову про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів, і призначено її розгляд на 09 листопада 2010 року. Зазначену постанову направлено відповідачу поштою, докази направлення містяться у матеріалах справи (поштова квитанція та реєстр вихідної кореспонденції)
9 листопада 2010 року уповноваженою особою ДКЦПФР на підставі п.5 ч. 1 ст. 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” була винесена постанова №248-ЗП про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів не опублікування інформації у формі штрафу у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян 850 грн.
10 листопада 2010 року зазначена постанова надіслана ВАТ «Азовкабель», про що свідчить поштова квитанція.
Пунктом 14 ст. 8 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”передбачено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб.
Згідно з абз. 5 ст. 12 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”, рішення про накладання штрафу оформлюється постановою, яка направляється юридичній особі, щодо якої застосовано штраф та згідно пунктів 3.1., 3.2. Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій у випадку наявності ознак правопорушення порушується справа про правопорушення на ринку цінних паперів, про що виноситься постанова про порушення справи, що передбачено п. 4.1 цих Правил. Доказами в справі про правопорушення є будь-які фактичні дані, отримані в законному порядку, що свідчать про наявність чи відсутність правопорушення.
Згідно з п. 19.1 зазначених вище Правил, штраф має бути сплачений правопорушником не пізніше як через 15 днів з дня отримання ним постанови.
Відповідно до п. 19.4 Правил, зазначених вище, у випадку не сплати штрафу правопорушником у визначені строки (п. 19.1 цієї Постанови) штраф стягується у судовому порядку.
Також, абз. 4 ч. 1 ст. 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”, штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.
Відповідач не здійснив оплату штрафу за порушення законодавства про цінні папери у добровільному порядку у 15-денний строк з дня отримання постанови № 248-ЗП від 09.11.2010 року.
Ст. 60 КАС України передбачено право прокурора звертатися до адміністративного суду із адміністративним позовом про захист прав , свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах. Прокурор здійснює у суді представництво інтересів держави в порядку, встановленому КАС та іншими законами України . Це право також передбачено п.2 ст.121 Конституцій України та ст.. 36-1 Закону України “Про прокуратуру”.
Згідно п.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Щодо заперечень відповідача, то суд вважає необхідним зазначити наступне.
П. 4 ст. 12 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» передбачено, що мораторій на задоволення вимог кредиторів вводиться одночасно з порушенням провадження у справі про банкрутство, про що зазначається в ухвалі господарського суду.
Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів:
забороняється стягнення на підставі виконавчих документів та інших документів, за якими здійснюється стягнення відповідно до законодавства;
не нараховуються неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші санкції за невиконання чи неналежне виконання грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування,податків і зборів (обов'язкових платежів).
Ст. 1 зазначеного Закону передбачає, що мораторій на задоволення вимог кредиторів - зупинення виконання боржником грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов'язань та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), застосованих до прийняття рішення про введення мораторію.
Враховуючи той факт, що позивач просить стягнути суму штрафних санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів а не податкі і збори (обов'язкові платежі), те що постанова №248-ЗП від 09.11.2010 року про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів не була оскаржена відповідачем і те, що ВАТ «Азовкабель» у встановлений законом термін не сплатило штрафні санкції, суд приходить до висновку, що позовні вимоги прокурора є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 94, 158, 161-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Азовкабель» (71100 м. Бердянськ, вул.. Кабельників 3, ЄДРПОУ 00214511) на користь Державного бюджету м. Бердянськ Запорізької області (р/р 31113106700011, код платежу 21081100, ЄДРПОУ 34676953, МФО 813015, ГУДКУ в Запорізькій області) 850 грн. (вісімсот пятдесят гривень нуль копійок) штрафних санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України з дня складення її в повному обсязі, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Повне рішення виготовлене 11 квітня 2011 року.
Суддя А.А. Щербак